Gerb Bayroq Madhiya Davlat mukofotlari Bosh sahifa Mobil versiya Sayt xaritasi Forum
Хоразм вилоят хокимлиги расмий веб сайтига хуш келибсиз!   Click to listen highlighted text! Хоразм вилоят хокимлиги расмий веб сайтига хуш келибсиз!
Матнни тинглаш!
  • xorazm.uz

    Юртбошимизнинг табири билан айтганда, Хоразм «Ўзбек давлатчилигининг илк тамал тоши қўйилган мукаддас замин!». Инсоният тамаддуни ўчоқларидан хисобланмиш бу кўхна юртдан не-не буюк алломалар, қомусчи олимлар, аҳли донишлар, авлиё-анбиёлар етишиб чиққан.

  • xorazm.uz

    Истиқлол туфайли юртимиздаги қадим шаҳарлар ва қалъалар, маданият ўчоқларини кўриш, зиёрат қилиш учун етти иқлимдан келаётган сайёҳларнинг сони йилдан-йилга ошмоқда. Жаҳон бизнинг мўтабар юртимизни кўришга орзуманд!

  • xorazm.uz

    2017-2018 йилларда Хоразм вилояти саноати салоҳиятини ривожлантириш дастури амалиётга аллақачон татбиқ қилинаётган улкан қурилишу таъмирлаш, энг замонавий асбоб-ускуналар келтириш, керакли мутахассисларни ўқитиш, ўргатиш жараёни жадал йўлга қўйилди.

  • xorazm.uz

    Халқимиз дастурхонининг файзиёблиги, бозорларимизнинг тўкинлигию озиқ-овқат маҳсулотларининг сероблиги, арзонлиги, бир сўз билан айтганда юртимиз фаровонлиги бободеҳқонларимизнинг меҳнати маҳсулидир. Хоразм вохаси қишлоқ хўжалиги сохасида хам етакчилардан ҳисобланади.

Фотоалъбом

» Барча фотоалъбомлар

Видеотека

» Барча видео файллар

Тарих

Хоразм: Кеча ва бугун
Хоразм ўзининг қадим тарихи, бой маданиятига эга бўлган Ўзбекистондаги эътиборга молик ҳудудлардан биридир. Инсониятнинг илк ёзма ёдгорликларидан бири ҳисобланган зардуштийликнинг муқаддас китоби “Авесто” шу диёрда яратилган. Бундан уч минг йиллар илгари ҳам Хоразмнинг ўз ёзуви мавжуд эди. Батафсил...


Хоразм ҳақида битиклардаги илк ёзувлар. ДОРО I нинг Беҳсутун битиги
(ерамиздан аввалги 521-486 йиллар)

Ушбу битик Карманшоҳ яқинидаги денгиз сатҳидан 152 метр юқорироқда бўлган Беҳсутун қоясига ўйиб ёзилган. Битикнинг юқорисида улкан барелеф мавжуд. Унда тўққиз нафар шоҳ ва уруғларнинг бошлиқлари қўллари боғланган ва бўйинларига сиртмоқ солинган ҳолда Доронинг олдида тургани тасвирланган. Уларнинг ўнинчисининг устига шоҳ оёғини қўйиб турибди. Битик беш устун ва 414 сатрдан иборат. У уч тилда битилган (елам, бобил ва эски форс тилларида). Батафсил...



Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 12-Хоразм округ сайлов Комиссиясининг ҚАРОРИ
10.11.2016

Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 12-Хоразм округ сайлов Комиссиясининг

ҚАРОРИ

20 октябрь 2016 йил № 15 Урганч шаҳри

Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи

участка сайлов комиссияларининг шахсий таркибини тасдиқлаш тўғрисида

"Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 4, 17, 181-моддаларига мувофиқ ҳамда халқ депутатлари Урганч шаҳар ва туманлар Кенгашларининг участка сайлов комиссиялари аъзолигига номзодлар юзасидан тавсияларини кўриб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 12-Хоразм округ сайлов комиссияси

ҚАРОР ҚИЛАДИ:

1. Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи қуйидаги участка сайлов комиссияларининг шахсий таркиби тасдиқлансин:

УРГАНЧ ШАҲРИ БЎЙИЧА:

1-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Дилноза Абдишариповна - Хоразм вилояти "Она ва бола” скрининг маркази шифокори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдурахманова Феруза Салиевна -Хоразм вилояти "Она ва бола” скрининг маркази катта ҳамшираси.

Комиссия котиби: Ибрагимова Фарохат Шухратовна - Хоразм вилояти "Она ва бола” скрининг маркази тиббий статисти.

Комиссия аъзолари: Абдримова Сайёра Собиржоновна - Урганч шаҳар 17-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хусаинов Шуҳрат Рахимберганович - Урганч
шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сатимова Зайнаб Матқурбановна

- 22-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Давлетова Назокат Ражабоевна -
Урганч шаҳар 15-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Ахмедова Манзура
Отамуратовна - Урганч шаҳар 15-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рўзметов
Равшан Шарифбаевич - Урганч давлат университети қошидаги 3-сон академик лицей
психологи.

2-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Маминов Мўмин Дурдибаевич - Урганч шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Халимбетова Мукаддас Қазақовна -Урганч шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Назарова Гулчеҳра Худайбергановна - Урганч шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Салаева Дилрабо Каримбергановна - Хоразм вилояти "Она ва
бола” скрининг маркази ҳамшира-лаборанти, Сапаева Умида Атаназаровна - Хоразм
вилояти "Она ва бола” скрининг маркази ҳамшираси, Мадримов Улуғбек Бахтиёрович -
Хоразм вилояти "Она ва бола” скрининг маркази хўжалик ишлари бўйича мудири,
Джуманиёзова Лола Рашидовна - 22-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси,


Матчанов Хабибулло Хайруллаевич - Урганч шаҳар 4-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Жуманиёзова Зулайхо Машариповна - Урганч шаҳар 4-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

3-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Пирматов Шерзод Шарипович - Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази торакол хирургия бўлими жарроҳи.

Комиссия раиси ўринбосари: Худойберганов Жамшидбек Ғуламбоевич - Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази қабул бўлими шифокори.

Комиссия котиби: Машарипов Рустам Ўктамович - Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази бўлими шифокори.

Комиссия аъзолари: Дусметова Холида Саидмухаммедовна - Урганч шаҳар 7-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Полванова Гулзода Садуллаевна - Урганч
шаҳар 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матниязова Фотима Рўзметовна -
Хоразм вилоят Давлат санитария эпидемиология назорати маркази кадрлар бўлими
инспектори, Сапаев Умид Джуманиязович - Урганч шаҳар 8-сон маҳалла фуқаролар
йиғини посбони, Алланазарова Хурматой Атабаевна - Урганч шаҳар 8-сон маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Каримова Лола Джуманазаровна - Хоразм вилоят Давлат
санитария эпидемиология назорати маркази метрология ва стандартизацияси бўлими
врач-лаборанти.

4-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Джонибекова Наргиза Юлдашевна - Урганч шаҳар 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сафарова Феруза Ибрагимовна - Урганч шаҳар 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Матёқубова Умида Нишонбоевна - Урганч шаҳар 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекова Шакаржон Сапаевна - Урганч шаҳар 2-сон умумий
ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Машарипова Шохида Комиловна - Урганч
шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахманова Ширин Қутлимуратовна

- Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипова Шукуржон -
Урганч шаҳар 31-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Давлетов Пўлат - Урганч шаҳар 31-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матякубов Азимбой Аҳмедович -
Урганч шаҳар 31-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

5-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Шарофат Юлдашевна - Урганч шаҳар 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Аллаберганова Алия Сапаевна - Урганч шаҳар 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Ражабова Назокат Йўлдашевна - Урганч шаҳар 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Яколев Виталий Александрович - Вилоят кўп тармоқли
тиббиёт маркази асаб касалликлари бўлими невропатологи, Нуржанов Абдулла
Бахтиёрович - Вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази маслаҳат поликлиникаси шифокори,
Ниёзметова Санобар Алишеровна -Урганч шаҳар 7-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Атажанова Санобар Рахмановна - Урганч шаҳар 4-сон мактабгача таълим
муассасаси тарбиячиси, Рахимов Икром Рахимберганович - Урганч шаҳар 36-сон маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Маткаримова Марҳобо Одилбековна - Урганч шаҳар 36-сон
маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

6-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бойжанова Раъно Самандаровна - Урганч шаҳар 37-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

Комиссия раиси ўринбосари: Яқубова Гулистон Бахтияровна - Урганч шаҳар 37-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.


Комиссия котиби: Қурбанбаева Мухаббат Отахановна - Урганч шаҳар 37-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

Комиссия аъзолари: Хаитбоева Феруза Рахимбергановна - Урганч шаҳар 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сабурова Санобар Юлдашевна - Урганч шаҳар 5-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Матякубов Тўрамурод - Урганч шаҳар 18-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупов Алимбой Машарипович - Урганч шаҳар 18-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Атажанов Рустам Рахманович - Урганч шаҳар троллейбус парк директор ўринбосари, Курязова Дилфуза Илҳом қизи - Урганч шаҳар 18-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

7-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ғаффаров Қўшназар Жабберганович - Урганч шаҳар 96-сон махсус мактаб-интернати директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Шомуратов Отабой - Урганч шаҳар 17-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси

Комиссия котиби: Ибадуллаева Санобар Рўзматовна - Урганч шаҳар 17-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Қўшақова Фотима Сапарбаевна - Урганч шаҳар 96-сон махсус
мактаб-интернати психологи, Исмаилов Наиль Равилбаевич - Урганч шаҳар 30-сон
умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Юсупова Феруза Маримбаевна -
Урганч шаҳар 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қурбанова Шукуржон
Мирзоевна - Урганч шаҳар 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Саттаров
Мақсудбек Рахимберганович - Урганч шаҳар 17-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Кутлимуратова Гулнора Рахимовна - Урганч шаҳар 17-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси.

8-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ўразов Пўлат Эркаевич - Урганч шаҳар 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Кабулова Ильмира Рустамовна - Урганч шаҳар 30-сон мактабнинг ўқув-тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Шарипова Диана Шокировна - Урганч шаҳар 30-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Атабаева Бекпошша Джуманиязовна - Урганч шаҳар 96-сон
махсус мактаб-интернати тарбиячиси, Аҳмедова Муборак Жуманазаровна - Урганч шаҳар
96-сон махсус мактаб-интернати ўқитувчиси, Жуманов Маримбой Рўзимбаевич - Урганч
шаҳар 96-сон махсус мактаб-интернати ўқитувчиси, Джуманиязова Роза Юлдашевна -
Урганч шаҳар 30-сон мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси, Ибадуллаева Садоқат
Бекдашевна - Урганч шаҳар 33-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Матчанов
Исломбек Озотович - Урганч шаҳар 33-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

9-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Зарип Исмаилович - Урганч шаҳар 24-сон ихтисослашган мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Чуманова Фотима Жумабоевна - Урганч шаҳар
24-сон ихтисослашган мактабнинг маънавият ва маърифат ишлари бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия котиби: Абдуллаева Ирода Адилбековна - Урганч шаҳар 24-сон ихтисослашган мактаб ахборот-ресурс маркази тармоқ маъмури.

Комиссия аъзолари: Тиллаев Ахматжан - Урганч шаҳар 9-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Собиров Руслан Мақсудович - Урганч шаҳар 9-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Аҳмедова Камола Қудратовна - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси, Отажанов Алишер Нодирович - Урганч шаҳар 1-сонли мусиқа мактабининг директор ўринбосари, Мадаминова Гулнора Бекчановна - Урганч шаҳар ахборот-ресурс маркази директор ўринбосари, Нурметова Сунбулой Баходировна -
Урганч шаҳар "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси.


10-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Давлетова Фарохат Қўзиевна - Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Холбаева Ўғилжон Қодировна - Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Юсупов Бекзод Рустамович - Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Аллабергенова Лайло Исламовна - Урганч шаҳар 15-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Хамидов Баходир Анварович -
Урганч шаҳар 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекметова Лола
Камиловна - Урганч шаҳар 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанов
Ҳамид Қодирберганович - Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Жуманиёзова Манзура Каримовна - Урганч шаҳар 9-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Раджапова Нафиса Муминжоновна - Урганч давлат университети инглиз
тили фани ўқитувчиси.

11-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Бахтиёр - "Туямўйин-Урганч” минтақалараро сув
қувуридан фойдаланиш бошқармаси касаба уюшма қўмитаси раиси.
Комиссия раиси ўринбосари: Матирзаев Рахман Султанович -"Туямўйин-Урганч” минтақалараро сув қувуридан фойдаланиш бошқармаси Урганч шаҳар АССБ бошлиғи.
Комиссия котиби: Зарипов Зарипбой Одилбек ўғли -"Туямўйин-Урганч” минтақалараро сув қувуридан фойдаланиш бошқармаси Урганч шаҳар сув бўлимида компьютер муҳандиси.

Комиссия аъзолари: Атаджанова Гулнора Машариповна - Урганч шаҳар 1-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Қўшманов Жасур Баходирович - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси, Атабаева Шохиста Равшанбековна - "Туямуйин-Урганч” минтақалараро сув қувуридан фойдаланиш бошқармаси компьютер муҳандиси, Ибадуллаева Зулфия Маратовна -
"Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Уринов Нураддин - Урганч шаҳар 20-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бектурдиева Ноила Нуриллаевна - Урганч шаҳар 20-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

12-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Маткурбанова Зумрад Матмуратовна - Урганч шаҳар 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимова Рўзигул - Урганч шаҳар 16-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Латипова Гавхар Рустамовна - Урганч шаҳар 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекчанова Бикажон Саъдуллаевна - Урганч шаҳар 23-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанова Садоқат Хаитбоевна - Урганч шаҳар
23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиёзов Юлдош Аллаберганович -
"Хоразм Оби-ҳаёт” масъулияти чекланган жамияти менеджери, Эрниёзова Мухайё

Озодовна - Урганч шаҳар 25-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси,

Машарипова Зулфия Салаевна - Урганч шаҳар 16-сон маҳалла фуқаролар йиғини

маслаҳатчиси, Болтаева Дилором Аҳмедовна - Урганч шаҳар 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директорининг хўжалик ишлари бўйича ўринбосари.

13-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанова Марямжон Аллабергановна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Шерниязова Мақсуда Саидовна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдукаримова Рўзикабону Отабек қизи - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.


Комиссия аъзолари: Ибрагимова Розия Оллаяровна - Урганч шаҳар 25-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матякубова Хурсандой Фархадовна - Урганч шаҳар
25-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси, Шекербаев Бекзод Эгамерганович - Урганч
шаҳар 19-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Ибадуллаева Шоҳноза
Джумамуратовна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Шокиров Музаффар Эгамберганович - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Азимова Наргиза Раматовна - Урганч шаҳар 19-сон маҳалла фуқаролар
йиғини котибаси.

14-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қиличев Жаҳонгир Сафарбаевич - Урганч шаҳар 3-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби директори вазифасини бажарувчи.

Комиссия раиси ўринбосари: Мусаев Анвар Раззақович - Урганч шаҳар 3-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Собиров Давронбек Бердиевич - Урганч шаҳар 3-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Искандарова Гулой Отабоевна - Урганч шаҳар 16-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Игамова Диларом Қадамовна - Урганч шаҳар 16-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Худайберганова Диларом Раматиллоевна -
Урганч шаҳар 32-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Мадаминов Джумабой
Мадаминович - Урганч шаҳар 32-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Болтаев Умид
Рустамович - Урганч шаҳар 3-сон мусиқа мактаби ўқитувчиси, Рўзметова Нодира
Олимбоевна - Урганч шаҳар 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

15-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Мадаминов Азамат Юнусжонович - Урганч шаҳар 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Саидов Бекзод Юлдашбоевич - Урганч шаҳар 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаева Зулҳумор Давлетовна - Урганч шаҳар 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Болтаева Гулбаҳор Игамовна - Урганч шаҳар 3-сонли болалар
мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси, Матниязов Дилшод Фарҳод ўғли - Урганч шаҳар
3-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси, Жуманиязов Шавкат Отажанович

- Урганч шаҳар 13-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдримова Гулноза Исмаиловна

- Урганч шаҳар 13-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Абдуллаева Нодира

Эметовна - Урганч шаҳар 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Исаев

Нодирбек Арисланович - Урганч шаҳар 3-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби

ўқитувчиси.

16-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Яхшимуратов Санъатбек Яхшимуратович - Ҳарбий-юридик йўналишидаги Урганч академик лицейи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Нуриев Санжарбек Султонбаевич -Ҳарбий-юридик йўналишидаги Урганч академик лицейи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Отажанов Одилбек Эшназарович - Урганч шаҳар 16-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Сапаева Шарофат Каримбаевна - Урганч шаҳар 11-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Ибадуллаев Абдулла Назарбаевич - Ҳарбий-
юридик йўналишидаги Урганч академик лицейи ўқитувчиси, Исмаилова Шоира Палвоназаровна - Урганч шаҳар 16-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Худайберганов Зокиржон Қаҳрамонович - Вилоят болалар сил касалликлари санаторийси ўқитувчиси, Хусаинова Сайёра Рахимбергановна - Урганч шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси, Машарипова Ниёзжон Хаитбоевна - Урганч шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.


17-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Айша Кадамовна - Урганч шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметова Мархабо Шавкатовна - Урганч шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Аллаберганова Муҳаббат Рузметовна - Урганч шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Якубова Дилфуза Сафарбоевна - Урганч шаҳар 2-сон
мактабгача таълим муассасаси тарбиячи, Атаджанова Сурайё Раимбаевна - Урганч давлат
университети инглиз тили фани ўқитувчиси, Джабберганов Шухрат Баходирович -
Ҳарбий-юридик йўналишидаги Урганч академик лицейи ўқитувчи, Аҳмедов Фахриддин
Хайитбоевич - Ҳарбий-юридик йўналишидаги Урганч академик лицейи ўқитувчиси,
Худайберганов Шохрух Хамид ўғли - Урганч шаҳар 6-сон маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Юсупова Зухра Атаниёзовна - Урганч шаҳар 6-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси.

18-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Раматжон Қутлимуратович - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби бошлиқ ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари:Каримов Улуғбек Каримович - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Раджапов Юлдузхон Нарматовна - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби муҳандиси.

Комиссия аъзоси: Аллаберганов Комилжон Мадрахимович - Урганч шаҳар 28-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Линник Нонна Ивановна - Урганч
шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманазарова Манзура
Машариповна - Урганч шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Атажанов
Зокир Атабаевич - Урганч шаҳар 27-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Аҳмедова
Барно - Урганч шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Нуржанова
Хаваджон - Урганч шаҳар 27-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

19-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ким Геннадий Ильич - Урганч шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Алимова Марям Шакировна - Урганч шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Жуманиязова Фарохат Батировна - Урганч шаҳар 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қазакова Қурванжон Аллабергановна - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби кутубхоначиси, Алимова Зулхумор Хасанбоевна - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби кутубхоначиси, Бобожанов Отабек Мадёрович - Урганч шаҳар бирлашган техник мактаби ўқитувчиси, Бекниязов Шавкат Бахтиярович - Урганч шаҳар 28-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Нуриллаева Мунира Мунировна -
"Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Полванова Муяссар Эгамовна - Урганч шаҳар 28-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

20-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бойназаров Бахтиёр Каримович - Урганч темир йўл масофаси меҳнат муҳандиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражапов Даврон Олимбоевич - Урганч "URG TEX” масъулияти чекланган жамияти иқтисодчиси.

Комиссия котиби:Хайитбоева Мухаббат Исмоиловна - Урганч шаҳар 14-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Сатимов Собиржон Мўминбаевич - Урганч темир йўл
масофаси стандартизация метрология муҳандиси, Шерметов Азизбек Каримбердиевич -
Урганч темир йўл электромеханики, Нуруллаева Гулчехра Рамадуллаевна - Урганч шаҳар


14-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Мурзаев Бахтиёр Собирович - Урганч "URG TEX” масъулияти чекланган жамияти юрист-малаҳатчиси, Аллаберганов Бахтиёр Шарипович - Урганч шаҳар 14-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Эгамбердиев Азад Жуманазарович - Урганч шаҳар 14-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

21-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупова Марямжон Мадаминовна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Йўлдошева Тозагул Янгибоевна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманиязова Наргиза Шоназаровна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Умида Раджаповна - Урганч туризм ва
тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ҳисобчиси, Тожиева Севара Давлатовна - Урганч
туризм ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи иш юритувчиси, Хўжаева Манзура
Сапарбаевна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанов
Шихназар Зайирович - Урганч шаҳар 12-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Атажанова Шарофат Аминбаевна - Урганч шаҳар 12-сон маҳалла фуқаролар йиғини
аъзоси, Йўлдашов Элёрбек Қахрамонович - Урганч давлат университети инглиз тили фани
ўқитувчиси.

22-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Зарипов Икром Октябрович - Урганч туризм ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметова Сунбулой Бободжановна -Урганч туризм ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ходимлар билан ишлаш бўлими бошлиғи.
Комиссия котиби: Авезова Мухаббат Отабоевна - Урганч туризм ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ахборот-ресурс маркази раҳбари.

Комиссия аъзолари: Саидова Саро - Урганч шаҳар 12-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиязова Муяссар - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимова Зулфия Рашидовна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Давлетова Зайнаб Саидовна - Урганч шаҳар 12-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Муротова Назира Пулатовна - Урганч шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипов Жаҳонгир Аҳмедович - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси.

23-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Нуримов Қуронбой - Урганч шаҳар 94-сон махсус мактаб-
интернат директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Кариев Одилбек Рустамович - Урганч шаҳар 94-сон махсус мактаб-интернат директор ўринбосари.

Комиссия котиби:Рахимова Санобар - Урганч шаҳар 94-сон махсус мактаб-
интернат ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Азизова Зулфия Каримбергановна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Холбоева Гулчеҳра Кодировна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекчанова Мардона Мардановна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Шарипова Азиза Баҳрамбековна -
Урганч шаҳар 94-сон махсус мактаб-интернати иш юритувчиси, Каримов Баходир Сабирович - Урганч шаҳар 11-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Матниёзова Зулфия Абдримовна - Урганч шаҳар 11-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

24-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қаландарова Сайёра Шакировна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Мадаминова Зулхумор Турсуновна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.


Комиссия котиби: Мадримова Дилфуза Мадримовна - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Атабаева Сурайё Илхамовна - Урганч шаҳар 94-сон махсус
мактаб-интернати ўқитувчиси, Қутлиева Юлдуз Рустамбек қизи - Урганч шаҳар 94-сон
махсус мактаб-интернати ўқитувчиси, Каримова Роза Аҳмедовна - Урганч шаҳар 94-сон
махсус мактаб-интернати ўқитувчиси, Бaбажанова Санамжон - Урганч шаҳар 26-сон
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Исмаилов Тохир - Урганч шаҳар 26-сон маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Қиличева Нигора - Урганч шаҳар 26-сон маҳалла фуқаролар
йиғини котибаси.

25-участка сайлов комиссияси:

Комисия раиси: Шарипов Аллаберган Камилович - Урганч давлат университети жисмоний маданият факультети декани.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметов Неъмат Каландарович - Урганч давлат
университети жисмоний маданият факультети декани ўринбосари.
Комиссия котиби: Бекчанов Шукурулла Курбанбаевич - Урганч давлат университети информатика ва ахборот технологиялари кафедраси ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Рўзметова Наргиза Адилбековна - Урганч шаҳар 5-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси, Куранбоев Боҳрам Шомуратович - Урганч шаҳар 5-
сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қўчкарова Меҳрибон Исмаиловна - Урганч шаҳар Баркамол авлод маркази тўгарак раҳбари, Абдулаева Сайёра Нуриддиновна -
Урганч шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Худайберганова Сурайё Нураддиновна - Урганч шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Халилова Хамида Шариповна - Урганч шаҳар 3-сон маҳалла йиғини котибаси.

26-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Вапаева Нодира Қадамовна - Урганч шаҳар 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Давлетова Гулираъно Назаровна - Урганч шаҳар 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Шамуратова Саломат Рахимбаевна - Урганч шаҳар 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Сабирова Нодира Иркиновна - Урганч шаҳар 3-сон мактабгача
таълим муассасаси мудираси, Мадаминова Сайёра Рахматовна - Урганч шаҳар 3-сон
мактабгача таълим муассасаси тарбиячи, Самандаров Хударган Полвонович - Урганч
шаҳар 10-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Кенжаев Саънат Рахимбоевич - Урганч
давлат университети жисмоний маданият факултети декан мувоини, Жамматов Жасур
Шарипович - Урганч давлат университети жисмоний маданият факультети декан
мувоини, Ибадуллаева Тўхтажон - Урганч шаҳар 10-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси.

27-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Худайберганов Алишер Бозорович - Хоразм синов ва сертификатлаштириш маркази давлат корхонаси директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Ариф Атаханович - Хоразм стандартлаштириш ва метрология бошқармаси бош ҳисобчиси.

Комиссия котиби: Аминова Гулнора Хажиевна - Урганч шаҳар 19-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Каримова Орзигул Қиличевна - Урганч шаҳар 23-сон умумий
ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Рахимов Бахтияр Эгамбергенович -Урганч
шаҳар 19-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдукаримов Зафарбек Анварбекович -
Урганч қурилиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Отохонова Динара Хамиджон қизи -
Тошкент ахборот технологиялари университети Урганч филиали қошидаги 1-академик
лицей ўқитувчиси, Мадрахимов Хуршид Эркинович - Урганч қурилиш касб-ҳунар
коллежи ўқитувчиси, Абдуллаева Пошшажон Одилбековна - Урганч шаҳар 23-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

8


28-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Болтаев Жамол Исмаилович - Тошкент ахборот технологиялари
университети Урганч филиали қошидаги 1-академик лицей директори.
Комиссия раиси ўринбосари: Худойберганов Арслонбек Каландарович - Тошкент ахборот технологиялари университети Урганч филиали қошидаги 1-академик лицей директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Хакимов Фаррух Улуғбекович - Тошкент ахборот
технологиялари университети Урганч филиали қошидаги 1-академик лицей ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Юсупова Ленинза Хасановна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупова Дилфуза Юлдашевна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Султанова Клара Эгамовна - Урганч шаҳар 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сабирова Гавҳар Рахимовна - Урганч шаҳар 22-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рахимов Рустам - Урганч шаҳар 22-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юлдашева Севара Алишер қизи - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси.

29-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Бахтиёр Назарович - Урганч ахборот ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи ишлаб чиқариш таълими устаси.
Комиссия раиси ўринбосари: Олланазарова Малика Собуровна - Урганч шаҳар 23-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаева Ирода Абдуллаевна - Урганч шаҳар 23-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Юлдашев Мухаммад Эгамбоевич - Урганч шаҳар 23-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Тангриберганов Жалолбек Эркинович - Урганч ахборот ахборот ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Хужаева Зулайхо Жаббаровна - Урганч ахборот ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи ахборот-ресурс маркази раҳбари, Юлдашева Розия Шариповна - Урганч шаҳар 14-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси, Худайберганова Хуршида Машариповна -Урганч шаҳар 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сафаров Меҳрибон Хажибоевна -
Урганч шаҳар 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

30-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Махмудова Гулбахор - Урганч шаҳар 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Хаким Муҳаммад Саддикмаксимович -
Урганч шаҳар 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Ахмедова Юлдуз Комилжановна - Урганч шаҳар 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Нурметова Шаҳноза Шариповна - Урганч шаҳар 14-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Хажиева Озада Кенжаевна -
Урганч шаҳар 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси Жуманиёзова Муяссар Матякубовна - Урганч шаҳар 23-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Каландарова Айманжон - Урганч шаҳар 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рўзметов Дилшод Бабоджанович - Урганч шаҳар 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Отажанов Исломбек Курбондурдиевич - Урганч ахборот ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

31-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанов Қурамбой Якубович - Хоразм вилояти Урганч шаҳар санъат мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажанов Сарвар Султонбоевич - Урганч шаҳар 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ёрматова Хадича Курязовна - Хоразм вилояти Урганч шаҳар санъат мактаби директори ўринбосари.

9


Комиссия аъзолари: Болтаева Санобар Бахтияровна - Урганч маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси, Каримов Ғайрат Бахтиярович -Урганч маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси, Юсупов Махмуд Сатимович - Ўзбекистон мудофаасига
кўмаклашувчи "Ватанпарвар” ташкилоти Хоразм вилояти техник ва амалий спорт турлари
маркази механиги, Кенжаев Рустам Абдуллаевич - Ўзбекистон мудофаасига
кўмаклашувчи "Ватанпарвар” ташкилоти Хоразм вилояти техник ва амалий спорт турлари
маркази механиги, Рахматуллаева Мухаббат Ибрагимовна -Урганч шаҳар 21-сон маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қўчкарова Бекпошша Бобожановна - Урганч шаҳар
21-сон маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

32-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атабаева Зумрад Машариповна - Урганч маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Совутова Малоҳат Эркиновна - Урганч маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бобожонова Умида Рахимбаевна - Урганч маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Атажанов Хикмат Равшонбекович - Хоразм вилояти Урганч
шаҳар санъат мактаби ўқитувчиси, Одомбоев Илёс Баходирович - Хоразм вилояти Урганч
шаҳар санъат мактаби директори ўринбосари, Дўсчанов Шодиёр Юлдашевич - Урганч
маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Хўжаева Саида Олимжановна - Урганч
шаҳар 25-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячи, Собирова Наргиза Азадовна -
Урганч шаҳар 24-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ваисова Шаҳло
Адилбековна - Урганч шаҳар 25-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

33-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидов Отабек Шухратович - Урганч автомобил ва йўллар касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Оллаберганова Шарофат Озимбаевна - Урганч автомобиль ва йўллар касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия котиби:Матякубова Феруза Искандаровна - Урганч автомобиль ва йўллар касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Қуралов Отаназар Хаитбоевич - Урганч политехника ва
компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи чақириққа қадар бошланғич таёргарлик
раҳбари, Атаниязова Гулноза Аллаяровна - Урганч шаҳар 37-сон маҳалла фуқаролар
йиғини котибаси, Хужомов Жасурбек Шокирович - Урганч политехника ва компьютер
технологиялари касб-ҳунар коллежи катта устаси, Палванова Мақсуда - Урганч шаҳар
37-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Саидметов Хабубулла Рейимбоевич -
Урганч шаҳар 37-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Эгамберганов Бекзод Шухратбек
ўғли -Урганч политехника ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

34-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Курбонов Сапарбой Матякубович - Урганч политехника ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиязова Барно Пулатовна - Урганч политехника
ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Абиев Дилмурод Йўлдошевич - Урганч политехника ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Рахимова Қувонч Баходировна - Урганч автомобиль ва йўллар касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Жумабоев Умирбек Аҳмедович - Урганч политехника ва компьютер технологиялари касб-ҳунар коллежи бўлим бошлиғи, Раманова Фируза Сабировна - Урганч шаҳар 25-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ниязметов Азамат Сабирович - Урганч шаҳар 25-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Душамов Диёр Қўзибоевич - Урганч автомобиль ва йўллар касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Оллаберганова Ойбиби Бахром қизи - Урганч шаҳар 4-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси.

10


35-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кутлиева Зумрад Мадаминовна - Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдримова Қувонч Маримбаевна -Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Аширова Минаввар - Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхона мудираси.

Комиссия аъзолари: Абдушарипова Манзура Рўзметовна - Урганч шаҳар 18-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рузибоева Наргис Рустамовна - Урганч шаҳар
18-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Эшчанова Умида Қадамовна -
Урганч шаҳар 30-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Юсупов Юсуфбой Руслан ўғли

- Урганч шаҳар 30-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Саидматов Бобожон
Олимович - Урганч шаҳар 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Суванова
Ровияжон Самандаровна - Урганч шаҳар 30-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

36-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Адилбек Норматович - Урганч шаҳар 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Қурбанова Шахноза Ғафуровна - Урганч шаҳар 18-сон умумий ўрта таълим мактаби.

Комиссия котиби: Каландарова Наргиза Искандаровна - Урганч шаҳар 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Хожаева Зайнаб - Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Яхшимуратова Манзура Рузимбаевна - Урганч шаҳар 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Буриева Нукулжон Салаевна - Урганч шаҳар 29-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сапаева Сабоҳат Хамробековна -Урганч шаҳар 29-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Зарипова Нилуфар Икрамовна - Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Мискинова Роза Шомуратовна -
Урганч шаҳар 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

37-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Маткаримова Сайёра Атамуратовна - Урганч шаҳар 3-сон оилавий поликлиника умумий амалиёт шифокори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаева Наргиза Батировна - Урганч шаҳар 3-сон оилавий поликлиника умумий амалиёт шифокори.

Комиссия котиби: Раҳимова Динара Илхамовна - Урганч шаҳар 3-сон оилавий поликлиника умумий амалиёт шифокори.

Комиссия аъзолари: Курбанова Нигора Исмаиловна - Урганч шаҳар 22-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Маҳмудова Феруза Бахтияровна - Урганч шаҳар 22-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиёзова Диларом Раззакбергановна -
Урганч шаҳар 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Худайберганов Отаназар -
Урганч шаҳар 21-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Матниязова Айша Рузметовна -
Урганч шаҳар 21-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Абдуллаев Равшон
Қодирберганович - Урганч шаҳар 21-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

38-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ваисова Кувонч Рузимовна - Урганч шаҳар 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Искандарова Бибиражаб Бекбергановна - Урганч шаҳар 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Кенжаева Муяссар Каландаровна - Урганч шаҳар 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Якубова Бекпошша Бахтияровна - Урганч маданият ва санъат
коллежи директор ўринбосари, Бабаниязова Гулнора Юлдашевна - Урганч маданият ва
санъат коллежи ўқитувчиси, Юсупова Гулнора Ибадуллаевна - Урганч маданият ва санъат
коллежи ўқитувчиси, Алтибаева Райхон Атабоевна - Урганч шаҳар 26-сон махсус

11


мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Ражапов Хушнуд Баходирович - Урганч шаҳар 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Мадрахимова Хадича Хажиевна - Урганч шаҳар 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

39-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нажмиддинова Нигора Иркиновна - Урганч маданият ва санъат коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Джуманиязов Мақсудбек Латипович -Урганч маданият ва санъат коллежи директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Атаева Ражаббиби Абдуловна - Урганч маданият ва санъат коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Самандарова Гулбахор Каримовна - Урганч шаҳар 8-сон
умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Отажонова Нигора Мадаминовна -
Урганч шаҳар 8-сон умумий ўрта таълим мактаби психологи, Бердиева Раъно Нурметовна

- Урганч шаҳар 33-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Мадаминова Зулфия
Рўзметовна - Урганч шаҳар 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Бекметов Шуҳрат
Азадович - Урганч шаҳар 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипова Муҳаббат
Эгамбергановна - Урганч шаҳар 26-сон махсус мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

40-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипова Гуласал Фархадовна - Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директор.

Комиссия раиси ўринбосари: Холниёзова Гулноза Сотимбоевна-Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Бободжонова Муборак Болтоевна - Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рўзметов Фурқат Икромович - Урганч давлат университети
қошидаги 3-академик лицей ўқитувчиси, Садуллаев Шухрат Равшанович - Урганч давлат
университети қошидаги 3-академик лицейи бўлим бошлиғи, Маткаримова Мавлуда
Мақсудовна - Урганч давлат университети қошидаги 3-академик лицей бўлим бошлиғи,
Атажанов Бекзод Ахмедович - Урганч шаҳар 5-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Рўзметова Султонпошша - Урганч шаҳар 5-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Эгамова Соҳиба Каримбаевна - Урганч шаҳар 13-сон мактабгача таълим муассасаси
тарбиячиси.

41-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Душамов Дилшод Азадович - Урганч давлат университети қошидаги 3-академик лицей директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдримов Иноятбек Аҳмедович - Урганч давлат
университети қошидаги 3-академик лицей директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Худайберганова Ўғилжон Батировна - Урганч давлат университети қошидаги 3-академик лицей директори ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Атаева Феруза Пулатовна - Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Казакова Фароғат Юсуповна - Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ахмедова Максуда Абдуллоевна - Урганч шаҳар 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаев Бахром - Урганч шаҳар 7-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Сабирова Дилфуза Рустамовна - Урганч шаҳар 7-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Болтаева Нилуфар Эгамбергановна - Урганч шаҳар 9-сон ихтисослаштирилган мактаб интернатининг "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси.

42-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атаева Малохат Исаковна - Урганч тиббиёт коллежи ўқитувчиси.
Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Нурилло Азадович - Урганч тиббиёт коллежи директори.

Комиссия котиби:Матчанова Гулрух Атабековна - Урганч тиббиёт коллежи ўқитувчиси.

12


Комиссия аъзолари:Худайберганова Жамила Махмудовна - Урганч тиббиёт
коллежи директор ўринбосари, Саурова Анажон Каримовна - Урганч шаҳар 7-сон маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хўжаева Уллибиби Пулатовна - Урганч шаҳар 1-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Исакова Кундуз Хайруллаевна - Урганч шаҳар
1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атаев Хабибулло Исакович - "Хонқа
пахта тозалаш” акциядорлик жамиятига қарашли Урганч пахта тайёрлов маскани 1-зона
товаршуноси, Адамбаева Наргиза Қадамбаевна - Урганч давлат университети инглиз тили
фани ўқитувчиси.

43-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Аллаберганова Наргиза Атахановна - Урганч шаҳар 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметова Сайёра Қадамбековна - Урганч шаҳар 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув-тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Авезметова Шоира Қаландаровна - Урганч шаҳар 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Алимова Сайёра Абдуллаевна - Урганч шаҳар 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиёзова Иқбол Раджаповна - Урганч шаҳар 2-сон академик лицей ўқитувчиси, Саиджонова Нилуфар Миразимовна -Урганч шаҳар 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Эшчанов Учқун Рашидович - Урганч шаҳар 5-сон футбол мактаб-интернат етакчиси, Машарипова Наргиза Отахановна - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси, Юсупов Ботир Каримович - Урганч шаҳар 28-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

44-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаева Насиба Баҳадировна - Урганч шаҳар 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Бердиев Ботир Қаррибоевич - Урганч шаҳар 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Атажанова Мехриноз Атабоевна - Урганч шаҳар 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Намазова Зебунисо Мехриддиновна - Урганч шаҳар 3-сон
оилавий поликлиника умумий амалиёт ҳамшираси, Қодирберганова Динара
Равшонбековна - Урганч шаҳар 3-сон оилавий поликлиника умумий амалиёт ҳамшираси,
Аннамуратова Феруза Фарходовна - Урганч шаҳар 3-сон оилавий поликлиника котибаси,
Қаландарова Муҳаббат - Урганч шаҳар 34-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси,
Холмуратова Ўғилжон - Урганч шаҳар 34-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Раҳимова Гавҳаржон Абдуллаевна - Урганч шаҳар 7-сон мактабгача таълим муассасаси
тарбиячиси.

45-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзова Инобат Комиловна - Урганч шаҳар 26-сон мактабнинг маънавият ва маърифат ишлари бўйича директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметова Санобар Абдушариповна - Урганч шаҳар 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаева Санобар Ибодуллаевна - Урганч шаҳар 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Атаева Муқаддас Матякубовна - Урганч шаҳар 37-сон
мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Матниязова Комила Баходировна - Урганч
шаҳар 37-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Отаназарова Садоқат
Шамуратовна - Урганч шаҳар 5-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Полвонова
Сайёра Маматсапаевна - Урганч шаҳар 35-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси,
Дурдиев Аминбой Озодович - Урганч шаҳар 35-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Бойка Станислав Юрьевич - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси.

13


46-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Қутлимуратов Аллаяр Абдушарипович - Урганч давлат университети қошидаги 2-академик лицей директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тангриберганов Санжар Улуғбекович - Урганч давлат университети қошидаги 2-академик лицей директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Султанова Зеваржон Исмаиловна - Урганч давлат университети қошидаги 2-академик лицей психологи.

Комиссия аъзолари: Бобониёзова Нигора Сатимовна - Урганч шаҳар 24-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси вазифасини бажарувчи, Махмудов Эркин Раззокберганович - Урганч шаҳар 24-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Сабиров Усмон Сатиболдиевич - Урганч давлат университети қошидаги 2-академик лицей немис тили ўқитувчиси, Матякубов Ойбек Куралбоевич - Урганч давлат университети қошидаги 2-академик лицей француз тили ўқитувчиси, Рўзметова Латофат Аматовна - Урганч шаҳар 27-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Саидназарова Гулистон Сатимовна -
Урганч шаҳар 6-сон мактабнинг рус тили ўқитувчиси.

448-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси
449-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси
450-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси
451-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси

БОҒОТ ТУМАНИ БЎЙИЧА:

47-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурметов Машарип - Боғот тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапоров Собиржон Оллаёрович - Боғот тумани "Ўғузработ” қишлоғида ветеринария врачи.

Комиссия котиби: Яқубов Хударган Қосимович - Боғот тумани "Ўғузработ” қишлоқ фуқаролар йиғини ҳарбий ҳисоб стол бошлиғи.

Комиссия аъзолари: Рахманов Санжарбек Матназарович - Боғот тумани Ўғузработ
қишлоғи "Олчин солма” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат
тузилмаси сардори, Яқубова Орзигул-Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Олчин солма”
маҳалла фаоли, Яқубова Саодатжон Хасановна - Боғот тумани 19-сон мактабгача таълим
муассаса мудираси, Шарипов Ихтиёр Шокирович - Боғот тумани "Шарифбой, Шокир,
Ихтиёр” фермер хўжалиги раҳбари, Хўжаниёзова Олтинжон Шарифовна - Боғот тумани
Ўғузработ қишлоғи "Олчин солма” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Селханова Шарофат
Ражабовна - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Усталар” маҳалла фуқаролар йиғини
маҳалла фаоли.

48-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хусаинов Рустам Исмоилович - Боғот тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Мадримов Нурулла Рўзибоевич - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Усталар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Курбанов Хурсандбек Бобохонович - Боғот тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Эшниёзов Саъдулла Исмоилович - Боғот тумани Ўғузработ
қишлоғи "Гудуклар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Саъдуллаева Зулфия - Боғот
тумани Ўғузработ қишлоғи "Гудуклар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Раззақова Ойгул Йўлдошевна

- Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Усталар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат
ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Рўзибоева Зулхимор
Юсуфбоевна - Боғот тумани Қизилравот қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Раззақов
Шерипбой Сабирович - Боғот тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директор

ўринбосари, Яқубов Дилбар - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Усталар” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли.

49-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Рустамбой Саъдуллаевич - Боғот тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажанов Илҳомбой Абдуллаевич - Боғот тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Матниёзов Қадамбой Жуманиёзович - Боғот тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Яқубов Хушнуд Ибрагимович - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Нурметов Дилмурод Машарипович -
Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси сардори, Матяқубова Саражон Қосимовна - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-
аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қосимова Ўғилжон Қосимовна - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Рахимова Юлдуз Ибрагимовна - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Давлетова Махпира - Боғот тумани Ўғузработ қишлоғи "Қўлдов” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли.

50-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Қадамбой Қурбонбоевич - Боғот тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раис ўринбосари: Курбанов Азамат Хайитбаевич - Боғот тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби:Юсупов Юсуфбой Каримбердиевич - Боғот тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жумаева Санобар Акрамовна - Боғот тумани 23-сон
мактабгача таълим муассасаси мудираси, Искандарова Анорпошша Аминовна - Боғот
тумани Қораёнтоқ қишлоғи "Бўкайлар” маҳалласида диний маърифат ва маънавий-
аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сапаев Комил Ибройимович - Боғот
тумани Қораёнтоқ қишлоғи "Бўкайлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипова
Юлдуз Рамонбердиевна - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоқ врачлик пунктида ҳамшира,
Жуманиёзов Набижон Эргашович - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоғи қишлоқ врачлик
пункти тиббий фельдшери, Жуманиёзова Қурбоной - Боғот тумани 34-сон умумий ўрта
таълим мактаби директори котибаси.

51-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қарриева Ойгул Қурбондурдиевна - Боғот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Шарипов Бекпулат Алламбердиевич - Боғот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рўзибаев Осқар Ахмедович - Боғот тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Хасанова Гулбахор Худойбердиевна - Боғот тумани 10-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атаниёзова Бахтигул Ўктамовна - Боғот тумани
Қораёнтоқ қишлоқ врачлик пунктида ҳамшира, Рўзибоева Дилфуза Ражаббоевна - Боғот
тумани Қораёнтоқ қишлоғи "Ўзбекистон” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бобожонов Рустам
Худаёрович - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоқ врачлик пункти тиббий фельдшери,
Абдиримов Эркинбой Рўзимбоевич - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоқ фуқаролар йиғини
ҳарбий стол бўлими бошлиғи, Бобожонова Рисолат Аллабердиевна - Боғот тумани 34-сон
мактабда котиба.

52-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзибоев Илҳом Саъдуллаевич - Боғот тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдикаримов Сабуржон Нурметович - Боғот тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матякубов Якуббой Атабаевич - Боғот тумани 31-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Қарриева Жумасултон Қурбондурдиевна - Боғот тумани
Қораёнтоқ қишлоғи "Қипчоқлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жабборова Муяссар - Боғот
тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Отажонов Бўронбек
Саъдуллаевич - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоғи "Қипчоқлар” маҳалла фуқаролар
йиғини маҳалла посбони жамоат тузилмаси сардори, Абдуллаев Баҳодир Нуруллаевич -
Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоғи қишлоқ врачлик пунктида фельдшер, Қарриева
Гулпошша Қурбондурдиевна - Боғот тумани Қораёнтоқ қишлоғи сув истеъмолчилари
уюшмаси ҳисобчиси, Шомуратова Пошша - Боғот тумани 34-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси.

53-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Юсуфбой Рахимович - Боғот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Матяқубов Неъматжон Ахмедович - Боғот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рахманова Нигора Садуллаевна - Боғот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

Комиссия аъзолари: Жуманиёзова Тўхтагул - Узумзор маҳалла фуқаролар йиғини
диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Атажонов
Озод - Боғот тумани "Элёрбек Сардорбек Камолбек” фермер хўжалиги раҳбари,
Султанова Бахтигул Турсунбаевна - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Боғистон”
маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари
бўйича маслаҳатчиси, Худашкуров Карим - якка тадбиркор, Анақов Шоназар Мадримович

- маҳалла фаоли, Давлетова Қундузхон Исмоиловна - Узумзор маҳалла фуқаролар йиғини
котиби.

54-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хўжаниёзов Расулбек Ражаббоевич - Боғот иқтисодиёт ва сервис касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ахмедов Шерипбой Тухтабоевич - Боғот тумани Деҳқонбод маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Хошимов Неъматжон Саидисаевич - Боғот иқтисодиёт ва сервис касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матчанова Махпира Шокировна - Боғот тумани Деҳқонобод
маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари
бўйича маслаҳатчиси, Абдуллаева Инобат Абдримовна - Боғот тумани Дехқонбозор
қишлоғи сув истеъмолчилари уюшмаси ҳисобчиси, Аллаберганова Мухаббат Собировна -
Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Эгамов Бахром
Нурмаматович - Боғот тумани Деҳқонобод маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Исмоилова
Новотжон - Боғот тумани Деҳқонобод қишлоқ врачлик пункти шифокори, Собиров
Юсуфжон Машарипович - Боғот иқтисодиёт ва сервис касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

55-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдурахманов Ойбек Рустамович - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобаев Равшанбек Ражабович - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ваисов Пўлат Матчанович - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўрта бодок” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Матязов Қаландар - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўрта бодоқ” маҳалла фаоли, Болтаева Махпира Ражабовна - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хўжақов Азимбой Юлдашович - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўрта бодоқ” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси сардори, Матпанаев Шерипбой Қиличевич - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби илмий бўлим мудири, Искандаров Улуғбек Аллаярович - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ишчиси, Матназарова Гулнора Бекчановна - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўрта бодоқ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

56-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матчанов Жумабай Жабборович - Боғот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матчонов Бахром Ўданбаевич - Боғот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

Комиссия котиби:Умиров Диёрбек Сатторберди ўғли - Боғот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Нуруллаева Муборак - Боғот тумани 30-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Мадримова Лайло Нурметовна - Боғот тумани 30-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Отажонов Пулат Исмойилович - Боғот тумани
Деҳқонбозор қишлоғи "Ўзгариш” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Давлетова
Замира Жабборовна - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўзгариш” қишлоқ врачлик
пункти ҳамшираси, Худойқулов Ўктам Рустамович - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи
"Ўзгариш” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси сардори,
Рахмонқулова Қундуз Рахимбердиевна - Боғот тумани Деҳқонбозор қишлоғи "Ўзгариш”
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

57-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Махмуджон Матяқубович - Боғот тумани Агросаноат касб-ҳунар колежи ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Бегов Низомаддин Жумабоевич - Боғот тумани Миришкор қишлоғи "Месет” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Ишбаев Мардон Райимбердиевич - Боғот тумани Миришкор қишлоғи "Месет” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Хўжаев Самандар Ибрагимович - Боғот тумани 23-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Собирова Турдигул Хайитовна - Боғот тумани
Миришкор қишлоғи "Месет” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-
аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Рўзибаев Жамолбек Каримбаевич -
Боғот тумани "А.Навоий” ҳудуди ер тузувчиси, Болтаева Гулнора Рўзибоевна - Боғот
агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Юсупова Насиба Ибодуллаевна - Боғот
тумани Агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Маткаримова Шарофат
Қурбонбоевна - Боғот тумани 16-сон мактабгача таълим муассасаси ходими.

58-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қўшназаров Оллаёр Бобаназарович - Боғот тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Болтаев Худошкур Рўзибоевич - Боғот тумани Миришкор қишлоғи "Қашқалар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Ўринов Алишер Рахимбердиевич - Боғот енгил саноат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қўчқарова Гулнора Аминовна - Боғот агросаноат касб-ҳунар
коллежи ўқитувчиси, Джуманиёзов Тўхтабой Кенжабоевич - Боғот агросаноат касб-ҳунар
коллежи ўқитувчиси, Рахимова Гулзода Рашидовна - Боғот тумани Миришкор қишлоғи
"Қашқалар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия

масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бердимуратов Султонбой Машарипович - Боғот тумани 

6-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Эгамова Олмагул Матназаровна

- Боғот агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Жуманиёзова Гавхар Саъдуллаевна -
Боғот тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби иш юритувчи.

59-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матёқубов Бахтиёр Рўзметович - Боғот тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Мадаминов Султонбой Қурбонбоевич - Боғот тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Артиқов Исломбой Ярашбаевич - Боғот тумани Миришкор
қишлоғи "Кўна бирлашув” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Рахмонова Нилуфар Рўзибоевна - Боғот тумани Миришкор қишлоғи ”Катта қумбодоқ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-
аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жабборова Дилфуза Озодовна - Боғот тумани Хитой қишлоқ врачлик пункти шифокори, Бабаджанов Баходир Йўлдашевич -
Боғот тумани "Хитой” қишлоқ врачлик пункти мудири, Ахмедов Отабек Собирович -
Боғот тумани 16-сон мусиқа ва санъат мактаби директори, Жуманиёзова Саломат Қиличовна - Боғот тумани Миришкор қишлоғи ”Кўна бирлашув” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қурбонова Шаходат Жуманазаровна - Боғот тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

60-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Баҳром Усманович - Боғот тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Жабборов Одилбек Исломович - Боғот тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Нурметова Мақсуда Аҳмедовна - Боғот тумани 16-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Саидов Матяқуб Абдуллаевич - маҳалла фаоли, Юсупов
Олимбой Усманович - Боғот тумани "Толли бобо” имом хатиби, Рахманова Мақсуда
Мадаминовна - Боғот тумани "Нукус” қишлоқ врачлик пункти мудири, Отақова Шакар
Бабаевна - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча фуқаролар йиғини
диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси,
Аллаберганова Ражабгул - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча
фуқаролар йиғини отинойиси, Мадримов Даврон Озодбоевич - Боғот тумани Бешариқ
қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси
сардори.

61-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хўжаев Мақсуд Сотимович - Боғот тумани 3-сон айрим фанлар
чуқур ўрганиладиган ихтисослаштирилган мактаб интернати директори ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Раманов Рамат Шержанович - Боғот тумани 3-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган ихтисослаштирилган мактаб интернати директори.
Комиссия котиби: Каримов Давронбек Бахтиёрович - Боғот тумани 3-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган ихтисослаштирилган мактаб интернати директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Собиров Атаназар Атажонович - Боғот тумани Бешариқ
қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча фуқаролар йиғини раиси, Собиров Рашид Аллаберганович

- Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча фуқаролар йиғини имом хатиби,
Саидова Барно Раззоқбердиевна - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча
фуқаролар йиғини "Боғот ёп” қишлоқ врачлик пункти мудираси, Қурбонова Гулбахор -
Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Нурафшон” шаҳарча фуқаролар йиғинида отинойи,
Матризаев Соатдурди Аманович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи фуқаролар йиғини

ҳарбий ҳисоб столи бошлиғи, Матяқубов Ислом Ахмедович - Боғот тумани истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш жамияти раиси.

62-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаева Муҳаббат Бардибоевна - Боғот тумани маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори
Комиссия раиси ўринбосари: Сотимов Ринат Садуллаевич - Боғот маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманиёзов Жахонгир Қувондиқович - Боғот маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Худойберганов Улуғбек Мавлонович - Боғот тумани маиший
хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи хўжалик ишлари мудири,
Султонова Мехрибон Исаевна - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Ашхобод” маҳалла
фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича
маслаҳатчиси, Рахматов Йўлдош Рўзибоевич - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи
"Ашхобод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қутлимуратов Комил Қодирович - Боғот
"Пахта тозалаш” АЖ заводида инженер, Тожиев Матёқуб Қаландарович - Боғот маиший
хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Мадрахимова
Машхура Мадиевна - Боғот тумани маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-
ҳунар коллежи инглиз тили фани ўқитувчиси.

63-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ахмедов Илмхом Матчанович - Боғот тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Равшан Йўлдошевич - Боғот тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Маткаримов Ғайрат Олимбоевич - Боғот тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Раззақова Интизор Азодовна - Боғот тумани 2-сон айрим
фанлар чуқур ўрганиладиган ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси, Ибрагимов Ортиқ
Рустамович - Бешариқ қишлоғи "Ашхобод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Рахимова
Амина Машариповна - Боғот тумани Боғот ёп қишлоқ врачлик пункти шифокори,
Қобулов Даврон Юсупович - Боғот тумани 2-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган
ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси, Машарипов Нураддин - Боғот тумани 15-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Маткаримов Эгамберди Матчанович - Бешариқ
қишлоғи "Ашхобод” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик
тузилмаси сардори.

64-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипов Шухрат Саидмусаевич - Боғот тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собирова Хуршида Атажоновна - Боғот тумани кўп тармоқли марказий поликлиника врачи.

Комиссия котиби: Манглибоев Мухтор Эркинович - Боғот тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Авезов Атагалди - Боғот тумани "Олтинқум” шаҳарча
фуқаролар йиғини раиси, Давлетов Бахтиёр Жуманиёзович - Боғот тумани 45-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бабаддинов Отабек Бобохонович - Боғот тумани
"Олтинқум” шаҳарча фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси
сардори, Авезов Бувахон Матмуродович - Боғот тумани "Бойқозоқсув” сув
истеъмолчилари уюшмаси раиси, Собиров Санжар Ўринбоевич - Боғот тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бобохонов Акмалбек Бохромович - "Боғот
пахта тозалаш” АЖ ҳисобчиси.

65-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Оллаберганов Маткарим Киличович - Боғот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Раззақова Иқбол Шокировна - Боғот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахматиллаев Умрбек Ибодуллаевич - Боғот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Собирова Умида Қадамбоевна - Боғот тумани И.Дўсов қишлоқ врачлик пункти мудири, Қурбонов Эркин Садуллаевич-Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Бежганак” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ибрагимов Хамза Шержонович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Бежганак” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси сардори, Рўзметов Шоназар - Боғот тумани И.Дўсов қишлоқ врачлик пункти шифокори, Иброхимов Илхом Машарипович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Бежганак” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бекиева Мияссар Ражабовна -
Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Бежганак” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

66-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзибоева Муножат Собуровна - Боғот тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Оллаберганов Умар Болтабоевич - Боғот тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Собирова Дилафруз Хушнудовна - Боғот тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Кенжаев Дониёр Отабек ўғли - Боғот тумани Бешариқ
қишлоғи "Эсамат” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик
тузилмаси сардори, Қўшназарова Матлуба Оллаёровна - Боғот тумани Камолот ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси, Рўзибоева Муяссар Қодировна - Боғот тумани 45-сон
умумий ўрта таълим мактаби кутубхона мудираси, Саидова Тозагул Марамовна - Боғот
тумани "Эсамат” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Рўзметов Худашкур
Қаландарович - Боғот тумани "Эсамат” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли,
Ибрагимов Даврон Шержонович - Боғот иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи ҳарбий таълим
раҳбари.

67-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хўжаев Рустамбой Ҳажиевич - Боғот тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Дурдиев Иззат Шавкатович - Боғот тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Саидниёзов Инъомжон Қадамбоевич - Боғот тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Рўзметов Даврон Бахтиёрович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар раиси, Бабаддинов Давронбек Бабажонович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси сардори, Хужаев Рузмат Матюсупович - Боғот тумани Бешариқ қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Маттиев Султон Ибрагимович - якка тадбиркор, Тажиева Гавхар Рўзибоевна - Боғот тумани 20-сон мактабгача таълим муассаси мудири, Машарипов Сотиболди - Боғот тумани "Азизбек Сухробжон Мафтуна” хусусий корхонаси бош қўриқловчиси.

68-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бектурдиев Ойбек Умидбаевич - Боғот тумани Хўжалик қишлоғи "Янги қадам” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Маҳмуд Шаназарович - Боғот тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Оманова Нигора Роззоқовна - Боғот тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Саидова Замира Ражаббоевна - Боғот тумани 4-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атамуратов Дилшод Баходирович - Боғот тумани

Хўжалик қишлоғи "Янги қадам” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Пинязов Икромжон Хакимбоевич - Боғот тумани молия бўлими мутахасиси, Атажанова Зарифа Қурбондурдиевна - Боғот тумани Хўжалик қишлоғи "Янги қадам” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бектурдиева Шохида Комиловна - Боғот туман 44 сон мактаб ўқитувчиси, Саидов Рахим Мирович - Боғот тумани ободонлаштириш бошқармаси ишчиси.

69-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жумабоев Улуғбек Қўзибаевич - Боғот тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Аминов Шухрат Ўткирович - Боғот тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Оманова Раъно Юсуповна - Боғот тумани 14-сон умумий ўртатаълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Хўжабаев Эргаш Ураздурдиевич - Боғот тумани Хўжалик
қишлоғи "Майда миллат” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Яқубов Ғофир Адамбоевич -
Боғот тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Пинёзова Умида
Хакимбойевна - Боғот туман 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаева
Умида Маматовна - Боғот туман 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Машарипова Гулнора Раматовна - Боғот тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Нурметов Комилжан Саидович - Боғот тумани Хўжалик қишлоғи "Майда
миллат” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси сардори.

70-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бабажанов Саттаржон Қодирбердиевич - Боғот тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тўраев Мадёр Машарипович - Боғот тумани Маданият қишлоқ "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия котиби: Отажонов Машарип Холмуротович - Боғот тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия аъзолари: Искандаров Бахром Бахтиёрович - Боғот тумани Маданият
қишлоғи "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сапаева Ирода Хамроевна - Боғот
тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимов Шухрат Ражаббоевич -
Боғот тумани "Маданият” қишлоқ врачлик пункти мудири, Шенезова Сайёра Раззақовна -
Боғот тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атамуратова Шоира

Йўлдошевна - Боғот тумани Маданият қишлоғи "Ғалаба” қишлоқ врачлик пункти

мудираси, Давлатова Назира Худойбергановна - Боғот тумани "Маданият” маҳалла

фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

71-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саиджонов Жуманиёз Бектурдиевич - Боғот тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамов Дилмурод Қурбонбоевич - Боғот тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Қўзиев Шуҳрат Садуллаевич - Боғот тумани Маданият қишлоғи "Оқ олтин” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Ражабов Азамат Хайитбоевич - Боғот тумани 19-сон умумий
ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Давлетов Фарход Маткаримович - Боғот
тумани "Оқ олтин” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдуллаева Наргиза Ражаббоевна -
Боғот тумани "Оқ олтин” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-
аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Ортиқова Дилбар Сотиболдиевна -
Боғот тумани Маданият қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Тиллаева Турсуной Сапаева -
Боғот тумани Маданият қишлоғи "Ғалаба” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Эгамбердиева Гулбахор
Собировна - Боғот тумани Маданият қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

72-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Халмуродов Ғайрат Атаханович - Боғот тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдримов Мурат Рахимбоевич - Боғот тумани 48-сон
умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Қутлимуратов Жасурбек Шоназарович - Боғот тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Юсупова Рухия Худойбергановна - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Шомуротова Ражабгул Оллабергановна - Боғот тумани Найман қишлоғи "Эшонлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бобожонова Шарофат Дурдиевна - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Қуронбоева Санобар Мадаминовна - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи котибаси, Худойназаров Шерали Шокирович - Боғот тумани Найман қишлоғи "Эшонлар” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси раҳбари, Бекчанов Рустам Шомуратович - Боғот тумани Найман қишлоғи "Эшонлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

73-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тожиева Саражон Машариповна - Боғот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Қутлимуратов Комил Машарипович - Боғот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

Комиссия котиби: Яқубов Шихназар Қадамбоевич - Боғот тумани 22-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Яхшимуратов Илхомбой Тўхтабоевич - Боғот тумани Найман
қишлоғи "Тозабозор” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Душамов Рўзибой
Аминович - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари,
Ибодуллаева Зайнаб Тахировна - Боғот тумани Найман қишлоғи "Тозабозор” маҳалла
фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича
маслаҳатчиси, Висов Юсуф Аминович - Боғот тумани Найман қишлоғи "Тозабозор”
маҳалла фуқаролар йиғини йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси раҳбари,
Умарова Интизор Рахимбергановна - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи
ўқитувчиси, Шарипова Гуламдон Хасанбоевна - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

74-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худайберганова Шарофат Машариповна - Боғот тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жумаев Сардор Машарипович - Боғот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Очилова Лола Шоназаровна - Боғот тумани Найман қишлоғи "Мироблар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Авезов Илхомбой Олланазарович - Боғот тумани "Олланазар”
фермер хўжалиги бошлиғи, Тиллаева Сайёра Қодирбергановна - Боғот тумани қишлоқ
хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Собиров Алишер Бектурдиевич - Боғот тумани
қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Эгамова Ниёзжон Шомуратовна -
Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Рузибоев Улуғбек
Собирович -Боғот тумани Найман қишлоғи "Рўзибоев Собир Рўзибоевич” фермер
хўжалиги бошлиғи, Абдуллаев Отабек Нуруллаевич - Боғот тумани Найман қишлоғи
"Мироблар” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси
раҳбари.

75-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Султонов Ражаббой Ибодуллаевич - Боғот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ачилов Комил Ганжаевич - Боғот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Султонов Асқар Пулатович - Боғот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Бердиева Зулхимор Каримбоевна - Боғот тумани Найман
қишлоғи "Мироблар” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Очилов Умрбек
Худойберганович - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси,
Ёқубов Хасанбой Олимович - Боғот тумани Найман қишлоғи "Оғолар” маҳалла фуқаролар
йиғини масъул котиби, Исмоилова Фароғат Рахимбергановна - Боғот тумани қишлоқ
хўжалиги касб-ҳунар коллежи диретори ўринбосари, Давлатов Шихназар Матназарович -
Боғот тумани давлат санитария эпидемиология назорат маркази шифокори, Рўзметова
Гуламдон Рахимовна - Боғот тумани Найман қишлоғи "Оғолар” маҳалла фуқаролар
йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

76-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Исмойилов Болтабой - Боғот тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзибоева Назира Очиловна - Боғот тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Эгамов Хайитбой Исмойилович - Боғот тумани 28-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Шомуратов Бекзод Давронбек ўғли - Боғот тумани қишлоқ
хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Қутлиев Неъмат Рустамович - Боғот тумани
Найман қишлоғи "Бўсалоқ” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик
тузилмаси раҳбари, Рахимова Севара Қуронбой қизи - Боғот тумани қишлоқ хўжалиги
касб-ҳунар коллежида лаборант, Эгамбердиева Дилбар Ибрагимовна - Боғот тумани
қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Сафаева Азиза Ибодуллаевна - Боғот
тумани Найман қишлоғи "Бўсалоқ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қўчқаров Мирза
Жуманазарович - Боғот тумани Найман қишлоғи "Мирза” фермер хўжалиги бошлиғи.

77-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хайитов Бобурбек Мадиримович - Боғот тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хужамов Умид Йўлдошевич - Боғот тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби деректор ўринбосари.

Комиссия котиби:Худайберганов Санъат Баҳодирович - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи "Қорабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Искандарова Умида Хакимовна - хусусий тадбиркор,
Қурбонова Шахида Балтабоевна - Боғот тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Мавлонова Ўғилжон Эгамбердиевна - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи
"Ўзгариш” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия
масалалари бўйича маслаҳатчиси, Падшабаева Интизор Бахтиёровна - Боғот тумани
Қулонқорабоғ қишлоғи "Қорабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва
маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сатимов Хайрулла
Бабахонович - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи "Ўзгариш” маҳалла фуқаролар
йиғини масъул котиби, Рахимов Рўзимбой Бабаханович - Боғот тумани Қулонқорабоғ
қишлоғи "Ўзгариш” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик
тузилмаси раҳбари.

78-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Назаров Азамат Худойберганович - Боғот тумани "Қуланқорабоғ” маданият ва аҳоли дам олиш маркази директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ишназаров Умиджон Анатолиевич - Боғот тумани 

Қулонқаробоғ қишлоғи "Месит бўйи” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия котиби: Абдуллаев Улуғбек Юлдашович - Боғот тумани Қулонқаробоғ қишлоғи "Ёш ўсмир” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Ўринова Муқаддас Ҳасанова - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи "Ёш ўсмир” маҳалла фуқаролар йиғинида маслаҳатчи, Хўжаева Сайёра Абдуллаевна - Боғот тумани "Қуланқорабоғ” маданият ва аҳоли дам олиш маркази ходими, Искандарова Шаира Назаровна - Боғот тумани Қулонқаробоғ қишлоғи "Месит бўйи” маҳалла фуқаролар йиғинида маслаҳатчи, Матназарова Яқутжон Ражабовна -
маҳалла фаоли, Шерматов Ойбек Абдиримович - Боғот тумани Қулонқаробоғ қишлоғи "Ёш ўсмир” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси сардори, Рахимов Файзулла Сотимович - Боғот тумани Қулонқаробоғ қишлоғи "Месит бўйи” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат тузилмаси сардори.

79-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекиев Алишер Атабоевич - Боғот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Раҳимберди Мадиримович - Боғот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Ваисов Анвар Аматжонович - Боғот тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ахмедова Гулнора Рўзметовна - Боғот тумани 40-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ортиқова Шодмонжон - маҳалла фаоли, Матяқубов Музаффар Рўзибоевич - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи "Меҳнат гули” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси сардори, Оллаберганова Фазилат Ярашовна - Боғот тумани Қулонқорабоғ қишлоғи "Меҳнат гули” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчи, Ахмедов Азамат Давронбекович - Боғот тумани қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежида ўқитувчи, Манглибоева Феруза Самандаровна - Боғот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

80-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қучқаров Таир Рахимбаевич - Боғот тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Болтаев Муроджон Худойбердиевич - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Қипчоқ "маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Абдиримов Эргашбой Кўкламович - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Қипчоқ” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Рахимов Комилжон Қодирович - Маҳалла фаоли, Болтаев
Эргаш Матюсупович - Боғот тумани "Турсинбой ўғли Жамолбек” фермер хўжалиги
бошлиғи, Тажибоева Гулшод Мавлонбердиевна - Боғот тумани 13-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Қодирова Карима Сатторовна - Боғот тумани Қипчоқ
қишлоғи "Қипчоқ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Полвонова Мамажон Рўзибоевна - Боғот тумани
13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Нурметова Хурматжон Рўзибоевна -
Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Бўка” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

81-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Қаландаров Қувондиқ Қуронбоевич - Боғот тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Хасанов Қахромон Кенжаевич - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Юмалоқ тўқай” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси сардори.

Комиссия котиби: Матчанов Умрбек Бобохонович - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Юмалоқ тўқай” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Ортиқов Неъматжон Отажонович - Боғот тумани Қипчоқ
қишлоғи "Юмалоқ тўқай” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Турсунова Насиба Олимовна - Боғот тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупова Барно Жуманазаровна - Боғот тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзимова Барно Қодировна - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Юмалоқ тўқай” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Абдуллаева Мухаббат Озодовна - Боғот тумани қишлоқ врачлик пунктида ҳамшира, Матякубов Дилмурод Ражабович - Боғот тумани Қипчоқ қишлоғи "Юмалоқ тўқай” маҳалла фуқаролар йиғини Маҳалла фаоли.

82-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нуруллаев Шавкат Нурматович - Боғот тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сабиров Ислом Садуллаевич - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси "Хуррият” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Матяқубов Шухрат Шавкатович - Боғот шаҳарча фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Дилфуза Озодовна - Боғот тумани 39-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиязов Шарофаддин Жуманазарович - Боғот
тумани Боғот шаҳарчаси "Хуррият” маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони”
жамоат тузилмаси сардори, Жуманиёзова Назира Қузиевна - Боғот тумани 14-сон болалар
мусиқа ва санъат мактаби котибаси, Машарипов Рашид Исламбоевич - Боғот тумани
Боғот шаҳарча фуқаролар йиғини ҳарбий ҳисоб стол бўлими бошлиғи, Полванова
Лутфихоним Болтабой кизи - Боғот тумани 14-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби
кутубхоначиси, Йўлдошева Клара Худоёровна - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси "Хуррият”
маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари
бўйича маслаҳатчиси.

83-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худойберганова Майсара Бектурдиевна - Боғот тумани Иқтисодиёт коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапаев Зарипбой - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси "Оқ тепа” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Нурметов Анвар Комилжонович - Боғот тумани Иқтисодиёт коллежи директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Ахмедова Майсара Раматбоевна - Боғот тумани Иқтисодиёт
коллежи ўқитувчиси, Абдуллаева Хадича Ўразметовна - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси
"Оқ тепа” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия
масалалари бўйича маслаҳатчиси, Атажонов Икрамбой Хўжаниёзович - Боғот тумани
Боғот шаҳарчаси "Оқ тепа” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Қаландаров
Искандар Султонович - Боғот шаҳарчаси "Оқ тепа” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла
фаоли, Абдримов Қуряз - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси "Оқ тепа” маҳалла фуқаролар
йиғини маҳалла фаоли, Рўзметова Гулора - Боғот тумани "Аёллар маслаҳат” маркази
раҳбари.

84-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Яқубов Лотибжан Курамбаевич - Боғот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Давлетов Ражапбой - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси Абу Райҳон Беруний номидаги маҳалла фуқаролар йиғини раиси
Комиссия котиби: Сатаева Наргиза Абдуллаевна - Боғот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзова Мухаббат Самандаровна - Боғот тумани 1-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Садуллаев Абдулла - маҳалла фаоли, Юсупова
Гулора Қўзибоевна - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси Абу Райҳон Беруний номидаги
маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-аҳлоқий тарбия масалалари
бўйича маслаҳатчиси, Собиров Матрасул Юсупбоевич - Боғот тумани Боғот шаҳарчаси
Абу Райҳон Беруний номидаги маҳалла фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоат

25


тузилмаси сардори, Абдуллаев Одамбой Ибадуллаевич - Боғот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Собирова Шохида Сотимбоевна - Боғот тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

452-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси

ГУРЛАН ТУМАНИ БЎЙИЧА:

85-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Cамандаров Рахмонберган - Гурлан тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманова Гулнора Юлдашевна - Гурлан тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Юлдашева Хосият Мадаминовна - Гурлан шаҳарчаси Шодлик маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Жумамуратова Зулфия - Гурлан шаҳарчаси Гулшан маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Дусимов Баходир Тахирович - Гурлан шаҳарчаси
Шодлик маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Жуматова Гузалхон Шавкатовна - Гурлан
туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанова Роза Аминовна - Гурлан
тумани поликлиникаси врачи, Давлетов Рашид Уразметович - Гурлан тумани "Ягона
дарча” мутахассиси, Бекманов Жасур Рўзимбаевич - Гурлан тумани Шодлик маҳалласи
фуқаролар йиғини посбони.

86-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тажимуратов Улуғбек Тажимуратович - Гурлан тумани 43-сон мактаб-интернат директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Досметова Муқаддас Алимбаевна - Гурлан тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Казакбаева Лобар Ботир қизи - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 43-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси.

Комиссия аъзолари: Машарипова Дилфуза Садуллаевна - Гурлан тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби ҳамшираси, Досчанов Амин - Гурлан шаҳарчаси Фидокор маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Саидабдуллаев Шухрат - Гурлан тумани "Истирохат боғи" директори, Давлетов Шарифбой - маҳалла фаоли, Юлдашева Рахотой Ахмедовна -
ДАТ "Халқ банки” Гурлан филиали ғазначиси, Вапаева Мухаббат Аминовна - Гурлан тумани 5-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

87-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуматов Шухрат Рустамович - Гурлан тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Хайтбоев Содиқ Рахимбаевич - Гурлан тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Алламова Малика Аминова - Гурлан тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.

Комиссия аъзолари: Исмоилов Эгамберган - маҳалла фаоли, Қутимова Шохиста Гулматовна - Гурлан тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, ҚодировСобирбой - маҳалла фаоли, Рахмонов Шавкат Каримбаевич - "Қарамази-Қиличбой” сув тизими Гурлан туман бўлими бошлиғи, Баймонова Санамжон - Гурлан тумани Янги боғ маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ўразбаев Тохир Каримович - Гурлан туман марказий поликлиникаси врачи.

88-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Асқаров Азимжон Шамуратович - Гурлан тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Гулманова Мархобо Зафаровна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 42-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси.

26


Комиссия котиби: Давлетова Муқаддас Зариповна - Гурлан тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби тўгарак раҳбари.

Комиссия аъзолари: Тажимуратов Қадамбой Юлдашевич - Гурлан тумани 9-сон
мусиқа ва санъат мактаби директор ўринбосари, Бердиязов Азим Янгибаевич - Гурлан
шаҳарчаси Янги аср маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хайтбаева Наима Абдурахмановна

- Гурлан тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаев Неъмат Маткаримович - Гурлан тумани 9-сон мусиқа ва санъат мактаби хўжалик ишлари мудири, Мирзаева Гуласал Эшбаевна - Гурлан шаҳарчаси Нуробод маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби. Қутимов Муминбой Тилавбаевич - Гурлан шаҳарчаси Нуробод маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

89-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эгамбердиева Икбол Атабековна - Гурлан тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бабаджанов Махмуджан - Гурлан тумани Ишонч маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Сапарбаева Мақсуда Базарбаевна - Гурлан тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Хабибуллаев Фарход Қурбонбаевич - Гурлан тумани Ишонч
маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Мадатова Раъно Кузибаевна - Гурлан тумани Ишонч
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Каримова Дилафруз Хуршидовна - Гурлан
тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиязов Илхомбой - Гурлан
тумани Ишонч маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Худайберганова Азиза Комилжоновна

- Гурлан тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ёшлар етакчиси, Ахмедов Ботир Рахимович - Гурлан тумани Ўсимликларни ҳимоя қилиш маркази директори.

90-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Раджапов Максуд Зарипович - Гурлан тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Шерметова Насиба Фархадовна - Гурлан тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бекмуратова Мухайё Ураловна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ёшлар етакчиси.

Комиссия аъзолари: Алламов Нориммат Султонович - Гурлан тумани Навбахор маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тангриберганова Ёдгора Аллабергановна - Гурлан тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Авазмуратов Улуғбек - Гурлан шаҳарчаси Маърифат маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бозорбаева Муносиба Аманбаевна - Гурлан шаҳарчаси Маърифат маҳалласи котибаси, Ўразбаева Гулора Рохмоновна - Гурлан шаҳарчаси Маърифат маҳалласи маслаҳатчиси, Салиева Сурайё Максудовна - Гурлан шаҳарчаси Навбахор маҳалласи котибаси.

91-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хайтбаева Шохида Уразбаевна - Гурлан тумани маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Матназарова Шахло Халиллаевна - Гурлан тумани маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Камалова Гавхар Зивадинова - Гурлан тумани маиший хизматкасб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Базарбаева Умида Куранбаевна - Гурлан тумани маиший
хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Джапаков Комилжон Абдуллаевич - Гурлан
шаҳарчаси Боғистон маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахимова Муборак Ахмедовна -
Гурлан шаҳарчаси Боғистон маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Базарбаев Даврон
Қутлимуратович - Гурлан шаҳачаси Боғишамол маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Давлетова Иззатой Каримовна - Гурлан шаҳачаси Боғишамол маҳалла фуқаролар йиғини
масъул котиби, Вапаева Нигора Хамраевна - Зарбдор қишлоқ врачлик пункти врачи.

27


92-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тажимуратов Хушнуд Гулимматович - Гурлан тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Уразметова Гавхар Бекимматовна - Гурлан туман Сахтиён қишлоқ Сахтиён маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Хўжаметов Жўрабек Кенжаевич - Гурлан тумани Сахтиён қишлоғи Обод маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Шамуратова Насиба Собировна - Гурлан тумани Сахтиён қишлоғи Обод маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юсупова Мақсуда Исмоиловна -
Гурлан тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матсапаев Рузимбой Аманбаевич - Гурлан тумани Сахтиён қишлоғи Обод маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Якубов Шукурулла - Гурлан тумани "Шукурулла Якубов” фермер хўжалиги бошлиғи, Жуматов Холмурат - Гурлан тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича директор ўринбосари, Холимметова Зухра Сабировна - Гурлан тумани Сахтиён қишлоқ Сахтиён маҳалла маслаҳатчиси.

93-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хайтбаев Гулиммат Римбаевич - Гурлан тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахматуллаева Сайёра Рахимбергановна - Гурлан тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Маткаримова Энажан Салиевна - Сахтиён қишлоқ Ватанпарвармаҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Казакова Мухаббат Сабировна - Гурлан тумани 24-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Уразметова Зивар Байжанова - Гурлан туман Сахтиён
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Абдуллаева Гулжаной Собировна - Гурлан тумани
Сахтиён қишлоқ Чаккалар маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Раджапов Дилшод
Бахрамович - Гурлан "Пахта тозалаш” акциядорлик жамияти ишчиси, Худайберганова
Феруза - Гурлан туман Сахтиён қишлоқ Ватанпарвар маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Юлдашев Хамдам Артикович - Гурлан туман Сахтиён қишлоқ фуқаролар
йиғини маҳалла посбони.

94-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эримметов Абдулла - Гурлан тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Казаков Рустам Салиевич - Гурлан тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Хужаниязова Хонимжон Юлдашевна - Гурлан тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Халиллаева Гузал Атахон қизи - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 21-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Базарбоев Ойбек Саатбаевич -
Гурлан тумани Пахтачи маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Кўчкарова Салияжон - Гурлан тумани Совунчи маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юлдашева Дилфуза Комиловна - Гурлан тумани Зарбдор қишлоқ врачлик пункти шифокори, Шеримметова Гулора Зариповна - Гурлан тумани Олға қишлоғи Пахтачи маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юлдашев Гулиммат - маҳалла фаоли.

95-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидов Комилжон Турсунбаевич - Гурлан тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Бекимметов Нориман Жумамуратович - Гурлан тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Абдуллаев Одилбек Уразбаевич - Гурлан тумани Жалойир маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Рахманова Муяссар Гулимовна - Гурлан тумани 23-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Джуманиязова Гулнора Юлдашевна - Гурлан

28


тумани Жалойир маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Шарипова Нозима Ботировна -
"Якка тут” таянч пункти врачи, Ходжаниязов Холбой Юлдашевич - Гурлан тумани Жалойир маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рахимов Шерзод Муратович - Гурлан тумани "Хусаин Ғанишер” фермер хўжалиги раҳбари, Уразметов Алишер Саъдуллаевич -
Гурлан тумани 26-сон мактабгача таълим муассасаси ишчиси.

96-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эшмуратов Бабаназар Атаханович - Гурлан тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажонова Гулнора Манглиевна - Гурлан туман Олға қишлоқ "Тоза ёрган” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия котиби: Ибрагимова Раъно Бахтияровна - Гурлан тумани Олға қишлоқ"Тоза ёрган” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Рахимова Сурайё Жумабаевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 22-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Кадиров Халилла Жумабаевич -
Гурлан тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича директор ўринбосари, Худайберганова Азиза Солиевна - Гурлан тумани Зарбдор қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Панаев Қурол Масалиевич - Гурлан тумани Зарбдор қишлоқ врачлик пункти шифокори, Каримов Хушнуд Илхомович - Гурлан тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матирзаев Хамро Артикович - Гурлан туман Олға қишлоқ "Тоза ёрган” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

97-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жумамуратова Гулжаной Римбоевна - Гурлан тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Жуматов Курбанбой Кушимович - Гурлан тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Собирова Жамила Рахимбоевна - Гурлан тумани Эшимжирон
қишлоқ "Эшимжирон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.
Комиссия аъзолари: Ўразметов Қадамбой Каримбаевич - Гурлан тумани Эшимжирон қишлоқ "Эшимжирон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Атажанов Шамурот Хониязович - Гурлан тумани Эшимжирон қишлоғи маҳалла посбони, Абдуллаев Ғайрат Ражапович - Гурлан тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекчонова Рохатой Гулимметовна - Гурлан тумани Эшимжирон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Бозорбаев Ўразбой - Гурлан туман Газ филиали бўлим бошлиғи, Жуманова Сохиба Ўмирбаевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 28-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси.

98-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худайберганов Рашид Сотиболдиевич - Гурлан Қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи катта устаси.

Комиссия раиси ўринбосари: Ўразметов Дилшод Янгибаевич - Гурлан Қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Раматова Шарофат Хамзаевна - Гурлан Қишлоқ хўжалиги касб-
ҳунар коллежи котибаси.

Комиссия аъзолари: Қурбанбаев Бунёд Анварович - Гурлан Қишлоқ хўжалиги
касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Ходжаева Гулёр Бахрамовна -Гурлан тумани 27-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сапарниязова Саломат Матякубовна - Гурлан
тумани Амударё қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Куралова Дилором Соатбоевна -
Гурлан тумани Амударё қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Аллаберганова Музаффар
Эшимматович - Гурлан тумани "Алибек Азизбек” фермер хўжалиги раҳбари, Саидов
Шароф Мадрахимович - Гурлан тумани Эшимжирон қишлоқ "Ёрмиш” маҳалла фуқаролар
йиғини котиби.

99-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ускинов Гулмирза Ўразметович - Гурлан тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

29


Комиссия раиси ўринбосари: Қурбонбоев Абдурахмон - Гурлан тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Тажибоева Гульбахор Сабуровна - Гурлан тумани Эшимжирон қишлоқ "Мойли” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Адамов Турсунбой Рахимович - Гурлан тумани Эшимжирон
қишлоқ "Мойли” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хайтимова Зулфия - Гурлан тумани
Эшимжирон қишлоқ "Мойли” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Худайберганова Райхон
Бахтияровна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракти 26-сон умумий ўрта таълим мактаби
етакчиси, Тураева Сайёра Ибрагимовна - Гурлан тумани 26-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси, Рахимова Сайёра Ражаповна - маҳалла фаоли, Мухиддинова Холида

- Гурлан тумани Эшимжирон қишлоқ "Қатариқ” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

100-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбонбоев Олим Аминович - Гурлан тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Салаев Ускинбой Юсупбоевич - Гурлан тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахматуллаева Турсуной - Вазир қишлоғи "Эсабий” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Рахимова Гавхар Юлдошевна - Вазир қишлоқ "Эсабий”
маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бекчонов Худайберган Рўзимович - Гурлан тумани
Вазир қишлоқ фуқаролар йиғини мутахассиси, Бекчанов Аманбой Хайтбаевич - Гурлан
тумани "Нурбек Омонбой” фермер хўжалиги бошлиғи, Салаев Ниязмат Юсупбоевич -
Вазир қишлоқ "Эсабий” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Эшчанов Ўрозбой - кўча
боши, Рахимбоев Олимбой Шомуратович - Гурлан тумани 9-сон умумий ўрта таълим
мактаби директори.

101-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тураев Гулмирза Ўскинбаевич - Гурлан тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Жумабой Шомуратович - Гурлан тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари

Комиссия котиби: Жумамуратов Хайтбой Уразметович - Гурлан тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қазаков Жумабой - Гурлан тумани "Умида” фермер хўжалиги бошлиғи, Холметова Гулшан Қуранбаевна - Гурлан тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Асқарова Гулора - Гурлан тумани Нурафшон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Алимова Санобар Нуриллаевна - Гурлан тумани Вазир Қишлоқ врачлик пункти мудираси, Аллаяров Озод Шомуратович - Гурлан тумани "Нурафшон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Мадаминова Малика Худаяровна - Гурлан тумани 21-
сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

102-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тажимуратов Ислом Рахимбаевич - Гурлан тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Янгибаев Мадамин - Гурлан тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Худойберганова Зевар Ибрагимовна - Гурлан туман "Камалак” мактабгача таълим муассасаси мудираси.

Комиссия аъзолари: Матсафаев Илхом Гулимматович - Гурлан тумани "Дўстлик
боғи” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Матвапаев Ҳакимбек Хамзаевич -
Гурлан тумани Вазир маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ҳисобчиси, Шукурлаев Исмоил

- маҳалла фаоли, Дусанова Муяссар Юсуповна - Гурлан тумани "Мевазор” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бозорбоев Матназар Ражапович - маҳалла фаоли,
Султанов Санжар Эриматович - Гурлан тумани Вазир маиший хизмат касб-ҳунар коллежи
директори.

30


103-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Икром Матназарович - Гурлан тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хайтбаев Ускин Тураевич - Гурлан тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўрибосари.

Комиссия котиби: Уразметова Сайёра Аллабергановна - Гурлан тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рахимова Дилбар Ниёзметовна - Гурлан тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бердибаев Хайрулла Қурбанбаевич - Гурлан тумани "Қангли” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хидирбаев Хайтиммат Маткаримович - маҳалла фаоли, Салаева Дармон Жаббарбергановна - Гурлан туман Ўзбекистон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Султонов Мухтор - Гурлан тумани "Қангли” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Хожибоев Илхом Каримбоевич - Гурлан тумани "Зилол булоқ” фермер хўжалиги ишчиси.

104-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ханиязов Сапарбой - Гурлан тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдашев Нурилла Шукурлаевич - Гурлан тумани Оққум маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Машарифов Шухрат Садиллаевич - Гурлан тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Ражапов Алимбой - Гурлан тумани 40-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Бозорбоев Закирбой Казакович - Гурлан тумани "Олчин”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахимов Омонбой - хусусий тадбиркор, Утамов Шухрат

Хужамуратович - Гурлан тумани "Олчин” маҳалла фуқаролар йиғини котиби,

Матмуратова Санобар Матмуратовна - Гурлан тумани "Олчин” маҳалла фуқаролар

йиғини маслаҳатчиси, Сапаев Ўразбой Қуранбаевич - Гурлан тумани "Оққум” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

105- участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Инаятов Шамсиддин Садикжанович - Гурлан тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авазматов Айбек Базарбаевич - Гурлан тумани Вазир қишлоғи "Бўзқалъа” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Шомуратов Хуршид Араббаевич - Гурлан тумани "Истиқлол Самар” фермер хўжалиги ҳисобчиси.

Комиссия аъзолари:Бабажанов Анвар Шомуратович - Гурлан тумани 10-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Халмуратов Пулатбой Матчанович - Гурлан
тумани "Деҳқон” фермер хўжалиги раҳбари, Мадатова Дилдора Бобоназаровна - Гурлан
тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қўшметов Шариф Собирович -
Гурлан тумани "Болдоқли” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Собиров Тилавбой
Эримматович - Гурлан тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари,
Сапарбаев Музаффар Қуролович - Гурлан тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

106-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Адамбаев Умиджон Сапарбаевич - Гурлан тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Акбаев Жавлон Рустамович - Гурлан тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Матниязова Хосият Каримбаевна - Гурлан тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Собиров Эркабой Эшимматович - Гурлан тумани
"Деҳқонобод” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Қурбанбаев Махмуд Балтабаевич -
Гурлан тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матчанов Янгибой

31


Куранбаевич - Гурлан тумани Бўзқалъа қишлоқ врачлик пункти врачи, Собиров Халилла Эшимматович - маҳалла фаоли, Матқурбанов Оманбой Азимович - Гурлан тумани "Зафар-
Акбар” фермер хўжалиги раҳбари, Дусметова Зулфия Раджаповна - Гурлан тумани "Деҳқонобод” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

107-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хайтимметов Улугбек Ускинбаевич - Гурлан тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапарбаев Самандар Зарипович - Гурлан тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Шамуратов Ойбек Шеримматович - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Зиёкор” маҳалла фуқаролар йиғини котии.

Комиссия аъзолари: Курязов Юлдашбай Хайтимович - Гурлан тумани Хизир эли
қишлоғи "Зиёкор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хайтимметова Дилором Козоковна -
Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи Зиёкор маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Бекманова Навбахор Озодбоевна - Гурлан тумани Хизир эли қишлоқ врачлик пункти
ҳамшираси, Худайберганов Кудрат Махсадбаевич - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи
"Зиёкор” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Абдуллаева Саида Эгамбергановна - Гурлан
тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Кушимметов Юсупбай
Тиллаевич - Гурлан тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

108-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Шухрат Ботирович - Гурлан қурилиш ва транспорт касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Каримбой Солиевич - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Навбир-ёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Атажанов Анвар Уразбаевич - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Навбир-ёп” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Сапарбаева Зиёда Зарифовна - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Навбир-ёп” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Авазов Мансур Рахимбаевич - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Навбир-ёп” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рузимов Умид Уразбаевич - Гурлан тумани Хизир эли қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Авазбаев Ислом Самандарович - Гурлан қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи ҳуқуқшуноси, Раманов Алишер Рахимбаевич - Гурлан қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи бўлим бошлиғи, Сабиров Сираж Сапарбаевич - Гурлан тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

109-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бабаниязоа Бахрамбой Ядгарович - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Деҳқон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Хамид Илхомович - Гурлан тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Уразметов Муроджон Назарович - Гурлан тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Курбанов Тажиммат Аллаярович - Гурлан тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби психологи, Бердимутов Хамза Яхшимуратович - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Деҳқон” маҳалласи посбонии, Рахимбоев Шомрат Уразматович - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Деҳқон” маҳалласи котиби, Абдирахманов Зарипбай - пенсионер, Матчанова Тулғаной - Гурлан тумани Хизир эли қишлоғи "Деҳқон” маҳалласи маслаҳатчиси, Ахмедов Акмал Зарифбоевич - Гурлан қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

110-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юлдашев Бахрам - Гурлан иқтисодиёт коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Шавкат - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоғи "Дўсимбий” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

32


Комиссия котиби: Матмуратов Илхам Садуллаевич - Гурлан тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Арнамуратов Эргашбек Хаитиметович - Урганч давлат университети инглиз тили фани ўқитувчиси, Даулетова Карима - Гурлан тумани "Дўсимбий” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Нажимова Тулғаной Зариббоевна -
Гурлан иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси, Ахмедова Райхон Азадбаевна - Гурлан иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси, Ядгаров Икром Муратович - Гурлан тумани "Дўсимбий” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Янгибаев Гулмирза Уразбоевич - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоғи маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

111-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Тожибой Бозорбоевич - Гурлан тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Ярмонов Холилла - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоқ "Тахтакўпир” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Собиров Юлдош Шамуратович - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоқ "Тахтакўпир” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Хасанов Файзулла Комолович - Гурлан иқтисодиёт коллежи
маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари, Эшчанова Эркиной Ускиновна -
Гурлан тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Собирова
Барно Жуманиязовна - Дўсимбий қишлоқ "Тахтакўпир” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Султанова Нодира Соатбоевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати
етакчиси, Аташев Иззат Азадбаевич - Гурлан иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси, Ражапова
Зулхумор Юлдашевна - Гурлан тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

112-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эримбетов Бахтиёр - Гурлан тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ўразов Тозабой - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоқ "Марбугат” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Худайберганов Олимбой - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоқ "Марбугат” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Курбанова Дилдор Худайназаровна - Гурлан тумани
Дўсимбий қишлоқ "Марбугат” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Худайберганов
Хайтбой - Гурлан тумани Дўсимбий қишлоқ "Марбугат” маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Ўрозов Шермат Холмонович - Гурлан иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси,
Юлдашев Шавкатжон - Гурлан иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси, Юлдашев Мурат
Рахимбаевич - Гурлан тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Каландарова Саломат - Гурлан тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

113-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражапов Қудрат Тажибаевич - Гурлан тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Юсупов Кодирберган Холмуратович - Гурлан тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ишчиси.

Комиссия котиби: Каримова Гузал Рахимбаевна - Гурлан тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси,

Комиссия аъзолари: Жаббаров Озод Сабирович - Гурлан тумани 29-сон умумий
ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари мудири, Жуманиязов Хурматбек Гулмирзаевич -
Гурлан тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бабаниязов Гулиммат -
Гурлан тумани Бирлашган қишлоқ "Нукус” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби,
Уразметова Акбика - маҳалла фаоли, Куралов Комилжон Зарипович - Гурлан тумани
29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Холмуратов Машарип - маҳалла фаоли.

114-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Яхшимуротова Дилфуза Рўзимбоевна - Гурлан тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

33


Комиссия раиси ўринбосари: Матсапаев Махмуд Бобоназарович - Гурлан тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Холметов Машариф - Гурлан тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Эшметов Камол Бозорбоевич - "Ўзбекистон почтаси” ОАЖ
Шанғи алоқа бўлими бошлиғи, Ваисова Омонжон Юлдашовна - Гурлан тумани "Нурли
йўл” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Давлетова Райхон Саъдуллаевна - Гурлан
тумани Шанғи қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Абдуллаева Римажон Қосимовна -
Гурлан тумани "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Салаев Комилжон
Исмаилович - маҳалла фаоли, Эшмуратова Муборак - Гурлан тумани 30- сон мактаб
ўқитувчиси.

115-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худойберганов Икром Қўзибоевич - Гурлан тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тураев Худаяр Мадаминович - Гурлан тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рахимбаева Манзура Йулдашевна - Гурлан тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Бабажанов Янгибой - Гурлан тумани Бирлашган қишлоқ маҳалла посбони, Абдуллаева Нилуфар Ўринбаевна - Гурлан тумани Бирлашган қишлоқ маҳалла маслаҳатчиси, Юлдашев Қузибой - маҳалла фаоли, Холмуратова Аноргул -
Гурлан тумани 34-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Халиллаев Жахонгир Илхом ўғли - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 31-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Дусанов Нориммат - маҳалла фаоли.

116-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Авазов Файзулла Уразбаевич - Гурлан тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авезов Илбай - Гурлан тумани Гурлан тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мамирова Сурайё Шухратовна - Гурлан тумани Гурлан тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи кутубхоначиси.

Комиссия аъзолари: Матмуратова Шохида Аманбаевна -Гурлан тумани Гурлан тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи кутубхоначиси, Ўтемуратов Бахтиёр рахимбаевич -
Гурлан тумани Гурлан тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари, Искандаров Омонбой Давлетович - Гурлан тумани "Дўстлик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ваисов Қудрат Атаханович - Гурлан тумани Гулистон қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Ражапов Эримбет Назарович - Гурлан тумани "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Давлетов Атахан Мадаминович - Гурлан тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

117-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурманов Бахадир Мадиярович - Гурлан тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Уразалиев Қадамбой Амангелдиевич - Гурлан тумани Гулистон қишлоқ "Шанғи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Аллаберганова Сайёра - Гурлан тумани Гулистон қишлоқ "Шанғи” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Дусалиева Роза Кодирбоевна - Гурлан тумани 35-сон умумий
ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Матмуратова Мухаббат Адиловна - Гурлан
тумани Гулистон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Нариманов Айбек - Гурлан тумани
"Тошқалъа” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Хожаниязова Айгул Тангатаровна -
Гурлан тумани 35-сон мактабнинг француз тили ўқитувчиси, Рахимбаева Мукаддас
Куралбоевна - Гурлан тумани Гулистон қишлоқ "Шанғи” маҳалла фуқаролар йиғини

34


маслаҳатчиси, Эшимметов Алишер Куралович - Гурлан тумани Гулистон қишлоқ "Шанғи” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

118-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ахмедова Сунажон Ахмедовна -Гурлан тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Нурметов Сансизбой - Гурлан тумани "Ўйилма” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Абдуллаев Раман Абдуллаевич - Гурлан тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Каримова Юлдуз Омонбой қизи - "Камолот” ёшлар ижтимоий
ҳаракати 36-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Дувшатов Улуғбек Курбанбаевич

- Гурлан тумани "Ўйилма” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Нурметов Амин -
Гурлан тумани "Иқтисодчи” фермер хўжалиги аъзоси, Атабаева Санавар Юлдашевна -
Гурлан тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупов Ботир
Фрунзаевич - Гурлан тумани "Шоликор” қишлоқ маҳалла посбони, Собирова Назира
Хайтбаевна - Гурлан тумани "Ўйилма” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

119-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекимметова Нигора Жумабаевна - Гурлан тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жаббаров Максуд Садуллаевич - Гурлан тумани Шоликор қишлоги "Беш-уй” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Уразметова Холжоной - Гурлан тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Юсупов Шухрат Римбаевич - Гурлан тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Шамуратов Саъдулла Шерметович - Гурлан тумани "Шомуратовлар” фермер хўжалиги бошлиғи, Маткаримов Курамбай - маҳалла фаоли, Ражапова Гавхар - Гурлан тумани Шоликор қишлоги "Беш-уй” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сийтматов Фарход Хайтбоевич - Гурлан тумани Шоликор қишлоғи "Беш уй” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Камалов Одилбек Тулибаевич - Гурлан тумани Шоликор қишлоги "Беш-уй” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

120-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекмуратова Назира Ахмедовна - Гурлан тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапарбаев Айбек Назарбаевич - Гурлан тумани Шоликор қишлоги Чинобод маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Гурланбоев Бекзод Тулибоевич - Гурлан тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Пиржанов Ойбек Юлдашович - Гурлан тумани Шоликор
қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Бекмурадов Куттихужа Ахмедович - Гурлан тумани
Шоликор қишлоқ маҳалла посбони, Жуманиязов Жасур Исмоилович - Гурлан тумани
Шоликор қишлоги "Чинобод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бегжигитова Зулфия
Қуралбоевна - Чинобод қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Маткурбанова Гулсара
Комиловна - Гурлан тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Сидабуллаев Ислом Умирбаевич - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати 37-сон умумий
ўрта таълим мактаби етакчиси.

ҚЎШКЎПИР ТУМАНИ БЎЙИЧА:

121-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отабоев Солай - Қўшкўпир тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Саттаров Атабек Ахмедович - Қўшкўпир тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

35


Комиссия котибаси: Болтаева Дилором Ражабовна - Қўшкўпир тумани Ўртаёп қишлоғи 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари:Абдуллаева Шарофат Жуманиёзовна - Қўшкўпир тумани
23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекчанова Гулнора Машариповна -
Қўшкўпир тумани Ўртаёп қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Бекчонова Тозагул
Машариповна - Қўшкўпир тумани 19-сон мактабгача таълим муассасаси мудири,
Машарипов Хамид Жуманиёзович - Қўшкўпир тумани телекоммуникация боғламаси
"Ўртаёп” алоқа бўлими бошлиғи, Хужаниёзов Тангриберган Исмоилович - Қўшкўпир
тумани хўжалик ҳисобидаги ер тузиш ва кўчмас мулк кадастри хизмати бўлимида ер
назоратчиси, Пирнафасова Дурдибиби Матмуротовна - Ўртаёп қишлоғи Ўртаёп қишлоқ
врачлик пункти мудири.

122-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабов Хайитбой - Қўшкўпир тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курёзов Ражаббой Эшчанович - Қўшкўпир тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Собиров Бахтиёр Матёкубович - Қўшкўпир тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Бекметов Омонгалди Кенжаевич - Қўшкўпир тумани
"Ифтихор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Отаниёзова Махлиё Сопордурдиевна -
Қўшкўпир тумани "Ифтихор” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Кутлимуротов
Давронбек Машарипович - Қўшкўпир тумани "Окдарбанд” қишлоқ врачлик пункти
шифокори, Ортиқова Манзура Қурбонбоевна - Қўшкўпир тумани "Ифтихор” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Нурметов Олим Авазматович - маҳалла фаоли,
Исмоилов Жуманазар Рузметович - Қўшкўпир тумани 23-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси.

123-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобоёзов Улуғбек Дўсчонович - Қўшкўпир тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Кутлимуродов Арислон Машарипович - Қўшкўпир тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Ибодуллаева Зебо Отабоевна - Қўшкўпир тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Ибрагимов Рўзмат Омонович - Қўшкўпир тумани Уйғур маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Исоева Нигора Хажиевна - Қўшкўпир тумани Уйғур маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Рузметова Сайёра Отахоновна - Қўшкўпир тумани Зарбдор маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Аширова Хосият Кадамовна - Қўшкўпир тумани 19-сон мактабгача таълим муассасаси мудири, Сапаев Бекзод Фарходович -
Хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Курбонбоева Насиба Кузиевна - Қўшкўпир тумани "Уйгур” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

124-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кенжаев Озод Мадрахимович - Қўшкўпир тумани 47-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Каримов Одилбек Озодович - Қўшкўпир тумани Хосиён қишлоғи "Хосиён" маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Хужаниёзова Бахтигул Исмоиловна - Қўшкўпир тумани Хосиёнқишлоқ "Хосиён" маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Ботиров Шавкат Жонибекович - Қўшкўпир тумани 47-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Аллаберганов Мурод Отабоевич - Қўшкўпир
тумани 47-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Кодиров Рузмат Гойибназарович

- Қўшкўпир тумани "Полвон ёп” сувдан фойдаланувчилар уюшмасида гидротехник,
Кутлимуротова Феруза Йулдошевна - Қўшкўпир тумани "Ғозовот таъминот савдо”
корхонаси сотувчиси, Отабоев Юсупбой Куронбоевич - Қўшкўпир тумани Хосиён

36


қишлоғи Хосиён маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Пирнафасова Руза Ибрагимовна -
Қўшкўпир тумани 24-сон мактабгача таълим муассаса мудираси.

125-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаев Матёкуб Матчонович - Қўшкўпир тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Майлиев Қуронбой Рахимбоевич - Қўшкўпир тумани 39-сон мактабнинг маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби:Сапарбаева Шарофат Рахимбоевна - Қўшкўпир тумани Хосиён қишлоғи "Тагалак” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Рахимов Иззат Бахтиёрович - Қўшкўпир тумани 39-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Машарипов Жумёз Садуллаевич -
хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Давлетов Хайитбой Рўзметович - Қўшкўпир тумани
Хосиён қишлоғи "Тагалак” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Собирова Шарофат
Болтаевна - Қўшкўпир тумани Хосиён қишлоғи "Тагалак” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Матёкубова Ойгул Садуллаевна - Қўшкўпир туман "Обод” қишлоқ врачлик
пункти мудири, Самандарова Сохиба Омонбоевна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

126-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Абдишериб Отабоевич - Қўшкўпир тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Явбасорова Мухаббат Ибодуллаевна - Қўшкўпир туман Хайробод қишлоқ "Хайробод" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.
Комиссия котиби: Матёқубова Шарофат - Қўшкўпир тумани Хайробод қишлоқ фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Хамраев Рузимбой Матёкубович - Қўшкўпир тумани Хайробод қишлоқ "Хайробод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бакиев Эгамберган Рўзматович - Қўшкўпир тумани Хайробод қишлоқ "Хайробод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахимов Отабек Кодирович - Қўшкўпир тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ражапов Алишер Собирович - Қўшкўпир тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчи, Собиров Хамдам Кобулович - Қўшкўпир тумани "Кабул хожи” фермер хўжалиги раҳбари, Яқубова Замира Қурбонбоевна - Қўшкўпир тумани 26-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

127-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Валижон Кадамович - Қўшкўпир тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Гойибназар Отабоевич - Қўшкўпир тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бекчонова Дилбар Матсопоевна - Қўшкўпир тумани Хайробод қишлоғи Куназей маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Отаниёзов Низомаддин Ибрагимовч - Қўшкўпир тумани
"Кўназей” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Отаева Рохат Матсопаевна - Қўшкўпир
тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдиримов Рузимбой
Матёкубович - Қўшкўпир тумани "Куназейли Гоибназар” фермер хўжалиги аъзоси,
Матниёзов Равшон Абдушарипович - Қўшкўпир тумани хўжалик ҳисобидаги ер тузиш ва
кўчмас мулк кадастри хизмати бўлимида ер назоратчиси, Матёкубов Йулдош
Жуманёзович - Қўшкўпир тумани Хайробод қишлоғи Куназей маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Авезов Одилбек Хасанович - Қўшкўпир тумани "Қўшкўпир савдо” шўъба
корхонасида сотувчи.

128-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матсапаев Музаффар Урозбоевич - Қўшкўпир тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Шодлик Абдушарипович - Қўшкўпир тумани Хонобод маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

37


Комиссия котиби: Жуманиёзов Қувондиқ Отабоевич - Қўшкўпир тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Машарипов Хамид Олимбоевич - Қўшкўпир тумани 17-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипов Аброр Режаббоевич - Қўшкўпир
тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Отаев Мансур Шарофаддинович

- Қўшкўпир тумани "Ота Ваис Юсуф” фермер хўжалиги раҳбари, Боғбекова Шоира Салаевна - Қўшкўпир тумани "Хонобод” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Машарипов Абдушариф - маҳалла фаоли, Матназаров Сардор Нураддинович - Қўшкўпир тумани48-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

129-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Ражаббой Жуманиёзович - Қўшкўпир тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбонбоев Улугбек Ахмедович - Қўшкўпир тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Отажонова Сайёра Эгамовна - Қўшкўпир тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Бобожонов Камоладдин Отабекович - Хонобод қишлоғи "Дурдона” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Каримова Дилором Эркиновна - Хонобод қишлоғи "Дурдона” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қутимова Хосият Жумахоновна - Қўшкўпир тумани 28-сон мактабгача таълим муассасаси мудири, Отаев Шарофаддин Юсупович - Қўшкўпир тумани "Ота ваис Юсуф” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Машарипов Оллақули Бобожонович - Хонобод қишлоғи "Дурдона” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хусаинова Зулайхо Юсуповна - Қўшкўпир тумани Хонобод қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

130-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нуруллаев Отабой Назирович - Қўшкўпир тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Эргаш Саъдуллаевич - Қўшкўпир тумани 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Артикова Ойбиби Садуллаева - Қўшкўпир тумани 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси

Комиссия аъзолари: Абдиримова Саломат Оллазаровна - Қўшкўпир тумани 18-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибрагимов Шодлик Дурдиевич - Қўшкўпир
тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рузметов Хушнуд
Аллаберганович - Қўшкўпир тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Полвонов Отабек Отаназарович - хусусий тадбиркор, Саидова Гулбахор Абдуллаевна -
Қўшкўпир тумани Хонобод қишлоғи 2-сон маҳалла фаоли, Ибрагимов Арислон
Рахимович - Хонобод қишлоғи 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

131-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Султонов Бахтиёр Куронбоевич - Қўшкўпир тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари:Абдуримов Равшанбек Жумязович - Қўшкўпир тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманиёзова Дармонжон Рузметовна - Қўшкўпир тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Саидова Муборак Ражабовна - Қўшкўпир тумани Хонобод
қишлоғи Куктом маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Саидов Озод Наримович -
Қўшкўпир тумани Хонобод қишлоғи "Куктом” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Жуманиёзова Ирода Исмоиловна - Қўшкўпир тумани Иқтисодиёт ва маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси, Артиқова Зулфия Бардиевна - Қўшкўпир тумани Кўктом
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Хаитов Улуғбек Сапарбаевич - Қўшкўпир тумани
Хонобод қишлоғи "Куктом” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рузметова Тухтапошша

38


Болтаевна - Қўшкўпир тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий маърифий ишлар буйича директор ўринбосари.

132-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Полвонов Ражаббой Юлдашевич - Қўшкўпир тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Оллаёров Матчан Абдуллаевич - Қўшкўпир тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаев Абдулла Атабоевич - Қўшкўпир тумани Хадра қишлоғи "Ўрта-қишлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Кенжаева Мархабо Бойназаровна - Қўшкўпир тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Маткаримов Рузмат Ражабович - Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси тиш даволовчи шифокор, Бекчанов Кудрат Комилович -
ДАТ "Халк банки” Қўшкўпир туман филиали ғазначиси, Худайберганова Насиба Ахмедовна - Қўшкўпир тумани Хадра қишлоғи "Ўрта-қишлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчи, Абдуллаева Гулнора Атабоевна - Қўшкўпир тумани Хадра қишлоғи "Ўрта-
қишлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдуллаев Хайрулло Саъдуллаевич -
Қўшкўпир тумани "Мадад” фермер хўжалиги ҳисобчиси.

133-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидов Шодлик Полвонназарович - Қўшкўпир тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юсупов Юсуфбой Усмонович - Қўшкўпир тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Самандарова Дилбар Исмоиловна - Қўшкўпир тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Болтаев Шухрат Ражабович - Хадра қишлоғи Незахос маҳаллафуқаролар йиғини раиси, Худайберганова Шукуржон Исмаиловна - Қўшкўпир тумани Хадра қишлоғи "Незахос” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матёкубов Рахим Бойназарович - Маҳалла фаоли, Оллаберганова Угилжон Абдуллаевна - Қўшкўпир тумани "Незахос” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Ражабов Махмуд Шухрат ўғли - Хадра қишлоғи "Незахас" маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Яқубова Барно Оллабергановна -
Қўшкўпир тумани 33-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

134-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отаев Озодбой Ибрагимович - Қўшкўпир тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Саидмахмудова Анбаржон Салаевна - маҳалла фаоли.
Комиссия котиби: Саидов Худайназар Бобожонович - Қўшкўпир тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Нарбоев Отаназар Курбанович - Қўшкўпир тумани "Хадра"
қишлоғи "Полвон" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хаитова Кундуз Машариповна -
Қўшкўпир тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчисиси, Давлетова Гузал
Матёқубовна - Қўшкўпир тумани "Хадра” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Матчонова

Замира Матёкубовна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Абдуллаев Абдушариб

Жуманазарович - Қўшкўпир тумани "Полвон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,

Қодиров Мансурбек Султонбоевич - Қўшкўпир тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

135-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қодиров Олим Отаназарович - Қўшкўпир тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Назарова Мархабо Бозорбоевна - Қўшкўпир тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Жуманиёзов Равшон Собирович - Қўшкўпир тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

39


Комиссия аъзолари:Матмуратов Дилшад Камилжанович - Қўшкўпир тумани
Шихмашхад шаҳарча фуқаролар йиғини котиби, Хайитова Иззатжон Матёкубовна -
хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Хужаев Уктамбой Ботирович - хусусий тадбиркор,
Жуманиёзова Дилором Куронбоевна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Рахимов
Ихтиёр Жуманазарович - Шихмахад шаҳарчаси "Шихмашхад” маҳалла фуқаролар йиғини
раиси, Рахимов Шарипбой Отажонович - Шихмашхад шаҳарчаси "Ўзбекистон” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси.

136-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матназаров Озод Йулдошевич - Қўшкўпир тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Улугбек Рузметович - Қўшкўпир тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матчонов Бахтиёр Рўзметович - Қўшкўпир тумани Зарбдор маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Матсапаева Мияссар Очиловна - Қўшкўпир тумани 39-сон
мактабгача таълим муассасаси мудири, Тоирова Гавхар Назаровна - Қўшкўпир тумани
Зарбдор маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Курбонов Сотимбой Каландарович -
Қўшкўпир тумани Зарбдор маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Якубова Рохатой
Махмудовна - Қўшкўпир тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Матчонов Оллаёр Рўзметович - Қўшкўпир тумани Зарбдор қишлоқ врачлик пункти
мудири, Шерова Умида Қурёзовна - Қўшкўпир тумани Зарбдор қишлоқ врачлик пункти
ҳамшираси.

137-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худайберганова Сайёра Бекбаевна - Қўшкўпир тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ахмедова Зулфия Отажановна - Қўшкўпир тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Бойжанова Зайнаб Умидовна - хусусий тадбиркор.

Комиссия аъзолари: Эшёзова Дилфуза Бекдурдиевна - Қўшкўпир тумани Почта алоқа тармоғи оператори, Жаббарова Мохидил Исмаиловна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Расулова Нигора Эгамбергановна - Қўшкўпир шаҳарчаси 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Тиллабоева Карима Ахмедовна - Қўшкўпир тумани Маданият маҳалла фукоролар йиғини котиби, Рузметова Нукулжон Машариповна -
хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Ибрагимова Рисолат Норимон кизи - Қўшкўпир тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

138-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаева Шохида Бахтиёровна - Қўшкўпир тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзова Замира Мадрахимовна - Қўшкўпир тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Ахмедова Курвоной Абдуллаевна - Қўшкўпир тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари:Рўзметова Гулнора Мадрахимовна - хусусий тадбиркор
(маҳалла фаоли), Матчонова Светлана Сароровна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли),
Жуманиёзова Клара Отахановна - Қўшкўпир шаҳарчаси 3-сон маҳалла фуқаролар йиғини
котибаси, Жуманиёзов Шухрат Камилович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Болтаева
Ойпошша Шавкатовна - Қўшкўпир шаҳарчаси 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Болтаева Бакпошша Холлиевна - Қўшкўпир шаҳарчаси 3-сон маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

139-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отамуратова Зийнат Султановна - Қўшкўпир тумани 25-сон мактабнинг манавий-марифий ишлар буйича директор ўринбосари.

40


Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Шавкат Озодович - Қўшкўпир шаҳарчаси 5-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Рахимова Насиба Отажоновна - Қўшкўпир тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Саттаров Дилшодбек Жуманазарович - Қўшкўпир тумани
Чаманзор маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бобожонова Зумрад Отабековна - Қўшкўпир
шаҳарчаси 6-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Пирязова Дилорам Бекметовна

- Қўшкўпир шаҳарчаси 5-сон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Отабаев Донёр Зарипович - Қўшкўпир шаҳарчаси 6-сон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Сабиров Сардор Давронбекович - хусусий тадбиркор, Тожиева Шакаржон Шомуротовна -
Қўшкўпир тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби рухшуноси.

140-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отажанова Дилором Озодовна - Қўшкўпир тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ядгоров Одилбек Норимонович - Қўшкўпир тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Султанова Шохида Хусаиновна - Қўшкўпир тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Якубова Санамжон Салаевна - хусусий тадбиркор (маҳалла
фаоли), Полвонов Қодирберган Авазмуратович - Қўшкўпир шаҳарчаси 4-сон маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Юлдошова Комила Норбек кизи - хусусий тадбиркор (маҳалла
фаоли), Матчанова Барна Рахимбергановна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли),
Мадаминова Рохат Юлдашевна - Қўшкўпир шаҳарчаси 4-сон маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Юсупов Мансур Бактурдиевич - Кушкупир шаҳарчаси 4-сон маҳалла
фуқаролар йиғини посбони.

141-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аллакулиев Олимбой Хударганович - Қўшкўпир тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Абдуллаев Мансур Машарипович - Қўшкўпир тумани халқ таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими услубчиси.

Комиссия котиби: Рўзметов Шухрат Юсупович - Қўшкўпир тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаев Шерзод Юлдашевич - Қўшкўпир тумани Янгилик
қишлоғи "Янгилик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Аннамуротова Майна - Қўшкўпир
тумани 7-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Абдуллаев Бахтиёр Давлетович -
Қўшкўпир туман марказий шифохонада ташкилий-услубий ишлар буйича бош шифокор
муовини, Қутлимуратов Зарифбой Машарипович - Қўшкўпир тумани Янгилик қишлоғи
"Ёвғур” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,Aлланазарова Фазилат Аминбоевна -
Қўшкўпир тумани Янгилик қишлоғи "Ёвғир" маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби,
Ражабова Мохира Озодовна - Қўшкўпир тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

142-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзметов Улуғбек Ражабович - Қўшкўпир тумани "Агросаноат” касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Рахимов Шомурот Пирнафасович - Қўшкўпир тумани "Агросаноат” касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Курёзова Зухра Хусиновна - Қўшкўпир тумани "Агросаноат” касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекчанова Жумагул Аминовна - Қўшкўпир тумани Маст
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рузметова Фотима Хужаметовна - хусусий тадбиркор
(маҳалла фаоли), Тиллабаев Эргаш Кодирович - Қўшкўпир тумани Маст маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Ражабова Маъмура Хажибаевна - Қўшкўпир тумани Маст

41


маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ражабова Лола Эгамбергановна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Қурбанова Ражаббиби Аллабергановна - Қўшкўпир тумани Янгилик қишлоғи Маст маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

143-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Ғайрат Мухаммадович - Қўшкўпир тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Султанов Рашид Абдуллаевич - Қўшкўпир тумани Айронкул маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Тангриберганова Шодия Шодлик қизи - Хусусий тадбиркор

Комиссия аъзолари: Якубова Назира Машариповна - Қўшкўпир тумани Айронкул
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рахимов Якуббой Комилович - Қўшкўпир
тумани Айронкул маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Маттиева Угилжон Болтаевна -
Қўшкўпир тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Тиллабаев
Зафарбек Ахмедович - Қўшкўпир тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Алланиёзова Гулнора Қодировна - Қўшкўпир тумани Айронкул маҳалла фуқаролар
йиғини котибаси, Аллаберганова Олтин Рахимовна - Қўшкўпир тумани 8-сон мактабгача
таълим муассасаси тарбиячиси.

144-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурматов Камоладдин Зарипович - Қўшкўпир тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажанова Махфуза Норматовна - Қўшкўпир тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Дўсчанова Сайёра Одамбаевна - Қўшкўпир тумани Ўзбекёп қишлоғи "Бўрлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Холлиев Отамурот Жумабаевич - Қўшкўпир тумани Бўрлоқ
қишлоқ врачлик пункти мудири, Сариев Куронбой Собирович - Қўшкўпир тумани 36-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Болтаев Машарип Абдуллаевич - Қўшкўпир
тумани Амирқум маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хужаниёзов Шомурот Курбонбоевич -
Қўшкўпир тумани Бўрлоқ маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Отамуротов Кахрамон
Йулдошевич - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Ибрагимов Хамрозбек Жумазанарович

- хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

145-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Искандаров Фарход Юлдашевич - Қўшкўпир тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ортиков Рўзмат Эрметович - Қўшкўпир тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби:Тангриберганов Азизбек Хаитбоевич - Қўшкўпир тумани Ўзбекёп қишлоғи Қоравул маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Матёкубова Шарофат Абдушариповна - Қўшкўпир тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдурахманова Навбахор Абдукаримовна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Салаев Кутлибой Комилович -
Қўшкўпир тумани Ўзбекёп қишлоғи Қоравул маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Шерметов Эгамберган Пирметович - Қўшкўпир тумани Ўзбекёп қишлоғи "Қоравул” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Отожонова Ойбиби Юсуфбоевна - Қўшкўпир тумани Ўзбекёп қишлоғи "Қораул” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Машарипов Комилжон Рўзметович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

146-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаев Озод Матёқубович - Қўшкўпир тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Искандаров Умид Ахмедович - Қўшкўпир тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахимов Равшан Абдуллаевич - Ўзбекёп қишлоғи "Вохимчи” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

42


Комиссия аъзолари: Отиязов Шоназар Машарипович - Қўшкўпир тумани 42-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Матякубова Муяссар Ахмедовна -
Қўшкўпир тумани 12-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Собиров Камоладдин
Аширбоевич - Ўзбекёп қишлоғи "Вохимчи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахимов

Илхом Оллаберганович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Рахимов Шоназар

Ахмедович - Ўзбекёп қишлоғи "Вохимчи” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,

Матяқубова Дуржоной Йўлдошевна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

147-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбонов Бахтиёр Машарипович - Қўшкўпир тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Нурметов Хайитбой Исмоилович - Қўшкўпир тумани Илгалди маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Хайитов Бактурди Норхонович - Қўшкўпир тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари

Комиссия аъзолари: Оллаберганов Эгамбой Кушназарович - Қўшкўпир тумани
31-сон умумий ўрта таълим мактаби етакчиси, Исмоилова Жумагул - Қўшкўпир тумани
Илгалди маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юлдошев Руслан Латипович -
Қўшкўпир тумани Илгалди маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юсупова Меҳрибон
Қодомовна - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоқ врачлик пункти мудири, Курбанова
Курвоной Хайитбаевна - Қўшкўпир тумани Илгалди маҳалла фуқаролар йиғини котибаси,
Полвонов Қурвондурди Қўшчанович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

148-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отажонов Шодиёр Ғоибназарович - Қўшкўпир тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Дурдиев Кутлибой Авазович - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоқ "Шеробод" маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Яхшимуратов Махсудбек Собирович- Қўшкўпир тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Рахимов Бахтиёр Сапарбоевич - Қўшкўпир тумани Ғозовот касб-ҳунар колежи директор ўринбосари, Шарипов Отабой - Қўшкўпир тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Йўлдашев Артур Баходирович -
хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Машарипова Рохила Мадиримовна - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоқ "Янгилик" маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бобоев Рустамбой Отахонович - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоқ "О.Қурбонов" қишлоқ врачлик пункти мудири, Собиров Кувондик Маматсолоевич - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоқ "Янгилик" маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

149-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рузметов Отобой Собирович - Қўшкўпир тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бойжанова Зулфия Матякубовна - Қўшкўпир тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Бозоров Қахромон Исмоилович - Қўшкўпир тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Юсупов Нориман Хушнудович - Қўшкўпир тумани "Бекобод”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахмонов Махсудбек Жумабоевич - Қўшкўпир Ғозовот
маиший хизмат касб-ҳунар коллежи мухандис-педагоги, Сабиров Темур Отабаевич -
хусусий тадбиркор, Ибрагимов Қурбонназир Искандарович - Қўшкўпир Ғозовот маиший
хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Якубова Холбика Юлдошевна - хусусий
тадбиркор (маҳалла фаоли), Абдуллаева Курвоной Йулдошовна - хусусий тадбиркор
(маҳалла фаоли).

150-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Фарход Очилович - Қўшкўпир тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

43


Комиссия раиси ўринбосари:Нуржонов Уктам Қурбандурдиевич - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоғи "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Отаков Болтабой Маткурбонович - Қўшкўпир тумани 34-сон мактабнинг ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Рузметов Элзод Кохромонович - Қўшкўпир тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Тоғонов Фарход Қурбонбаевич - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Назарова Сапаргул Жумабаевна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Қурбонова Ховожон Назаровна - Қўшкўпир тумани "Ғозовот” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Тағонова Сайёра Атабаевна - Қўшкўпир тумани Ғозовот қишлоғи "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Матякубов Улугбек Омонбаевич -
хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

151-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кличев Отаназар Машарипович - Қўшкўпир тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Султонов Эгам Жуманиёзович - Қўшкўпир тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби:Отаева Норпошша Ибрагимовна - Қўшкўпир тумани Ших қишлоғи Шихобод маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Аржиев Олимбой Сотимович - Қўшкўпир тумани 29-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Маткурбонов Бахтиёр Шохназарович - Қўшкўпир
тумани "Шоназар бригадир” фермер хўжалиги раҳбари, Рахимов Максудбек Матякубович

- Қўшкўпир тумани "Қўшкўпирир савдо” корхонаси сотувчиси, Аширов Рузмат Отаевич -
Қўшкўпир тумани "Расулбек” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Шержиев Бекдурди Жанибекович - Қўшкўпир тумани мелиорация бўлими мутахассиси, Юсупов Бекдурди Отаевич - маҳалла фаоли.

152-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбонов Умид Эгамбаевич - Қўшкўпир тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражабов Саиджон Хаитбоевич - Қўшкўпир тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Ибодуллаева Рохат Садуллаевна - Қўшкўпир тумани Ших қишлоғи 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Аширов Омонбой Жобборович - Қўшкўпир тумани 29-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Сапаров Амирбек Кадамович -
Қўшкўпир тумани молия бўлими мутахассиси, Собирова Гавхар Кадамбаевна - Қўшкўпир
тумани Ших қишлоғи 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хусаинов
Жуманиёз Маратович - Қўшкўпир тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
ўринбосари, Сапаров Тошбек Қадамович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Бобоев
Отабек Ахмедович - Қўшкўпир тумани Ших қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

153-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Оллаёров Бахрам Отаевич - Қўшкўпир тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметов Бахтиёр Ортикович - Қўшкўпир тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Жуманиёзова Дилбар Бобожановна - хусусий тадбиркор.

Комиссия аъзолари: Рахимов Фарход Ёвбосарович - Қўшкўпир тумани 27-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметов Оғажон Тўйлиевич - Қўшкўпир
тумани Ошок-каъла маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Пиров Нураддин Азизович -
Қўшкўпир тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Ахмедова
Зулфия Хусиновна - Қўшкўпир тумани Ошок-каъла маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Каландаров Нормат Рузматович - Қўшкўпир тумани Ошок-каъла маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Рузметов Комил Ражабович - хусусий тадбиркор (маҳалла
фаоли).

44


154-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Маматов Юсуф Ахмедович - Қўшкўпир тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Исмоилова Фарогат Даргоновна - Қўшкўпир тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ёдгорова Насиба Собирова - Қўшкўпир тумани 28-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Аббосова Сайёра Шариповна - Қўшкўпир тумани "Фароғат” мактабгача таълим муассасаси мудираси, Солиров Кузибой Ботирович - Қўшкўпир тумани Иттифок маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хаитов Рахимбой Ахмедович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Рузаков Шоназар Буротович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Худайберганова Зулфия Жумамуратовна - Қўшкўпир туман Окдарбанд қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Оллаёров Азим Жуманазарович - Қўшкўпир туман Окдарбанд қишлоғи Иттифок маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

155-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимберганов Хажибой -Қўшкўпир тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курёзов Шодлик Уктамович - Қўшкўпир қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи маънавият-маърифат ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Эшчанова Холида Аллабергановна - Қўшкўпир тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари:Матяқубова Мехрибон Шоназаровна - Қўшкўпир тумани
Кенагас маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қаландарова Нилуфар Каримовна -
маҳалла фаоли, Салаев Азизбек Бахтиёрович - Қўшкўпир тумани 11-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Каландаров Янгибой Рахимович - Қўшкўпир тумани Кенагас
қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Нуруллаев Азамат Аманбаевич - Қўшкўпир тумани
Тошкент қишлоқ врачлик пункти фельдшери, Хужаёзов Умидбек Комилович - хусусий
тадбиркор (маҳалла фаоли).

156-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хасанов Зафарбек Бахтиёрович - Қўшкўпир қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Жуманиёзов Ибрагим Исмоилович - Қўшкўпир тумани Коромон маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Омонов Махмуд Махсудбек ўғли - Қўшкўпир қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Хужаев Муродбек Аллаберганович - Қўшкўпир қишлоқ
хўжалик касб-ҳунар коллежи хўжалик ишлари мудири, Матяқубов Мавлон Олимбой ўғли

- хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Эшчанов Одамбой Абдушарипович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Ибрагимова Нилуфар Эргашевна - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли), Мадримова Рохатой Рўзматовна - Қўшкўпир тумани Қорамон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Курбонбоева Зебо Сапаевна - Қўшкўпир тумани Қорамон маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

157-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонова Фотима Иноятовна - Қўшкўпир тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Норов Рашид Норимович - Қўшкўпир тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Якубов Усмонбек Оллаберганович - Қўшкўпир тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матяқубова Дармонжон Ражаббаевна - хусусий тадбиркор
(маҳалла фаоли), Ибодуллаев Озод Абдуллаевич - Қўшкўпир тумани Довуд маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Бобожонова Султонпошша Отамуратовна - Қўшкўпир тумани
Довуд маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матниёзова Зийнатжон Жуманазаровна -

45


Қўшкўпир тумани 36-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Бобожанова Анабиби
Саидабдуллаевна - Қўшкўпир тумани Кенагас қишлоқ врачлик пункти мудираси, Отаева
Зулфия Машариповна - Қўшкўпир тумани Довуд маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

158-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эрметова Зубайда Норматовна - Қўшкўпир тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эсамуратова Шарифажон Матвапаевна - Қўшкўпир тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рузиметова Маърифат Раматовна - Қўшкўпир тумани Қотоғон қишлоқ "Баратлар" маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзова Дилноза Назарбаевина - Қўшкўпир тумани 3-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бобожонова Рахима Садиковна - Қўшкўпир
тумани Қотоғон қишлоқ Баратлар маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Маткурбанов
Отаназар Роззокович - Қўшкўпир тумани Қотоғон қишлоқ Баратлар маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Машарипов Кушназар Бекматович - Қўшкўпир тумани Қотоғон қишлоқ
фуқаролар йиғини котиби, Машарипов Шодлик Бекматович - хусусий тадбиркор (маҳалла
фаоли), Роззоқов Жахонгир Давлатович - хусусий тадбиркор (маҳалла фаоли).

159-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзимов Фарход Омонбаевич - Қўшкўпир тумани қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи амалиёт ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари:Давлетова Ойимжон Сапарметовна - Қўшкўпир тумани "Қотоғон" қишлоқ врачлик пункти врачи.

Комиссия котиби: Оллаберганова Барно Бектурдиевна - Қўшкўпир тумани Араблар маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Абдукаримов Одилбек Кузибоевич - Қўшкўпир тумани 50-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметов Давлат Ахмедович - Қўшкўпир
тумани Араблар маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Матякубова Зулфия Маткаримовна -
Қўшкўпир тумани Қотоғон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Абдурсулов Шохрух
Каримберганович - Қўшкўпир тумани 50-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Сапарбаев Тожибой Рахимович - Қўшкўпир тумани Араблар маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Норметова Рахима Алиметовна - Қўшкўпир тумани Араблар маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси.

453-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

УРГАНЧ ТУМАНИ БЎЙИЧА:

160-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қабулова Наргис Нурмаметовна - Урганч тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдошев Қосим Ғойбназарович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Уйшин” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Каримов Қудрат Сабирович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Уйшин” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Шомуратова Гулзира Исмаиловна - Урганч тумани 8-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқув тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари,
Машарипов Ғайрат Мухаммадович - якка тартибдаги тадбиркор, маҳалла фаоли, Қадиров
Эркин Хаитбоевич - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Уйшин” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Олломов Машарип Қозоқович - якка тадбиркор, маҳалла фаоли, Давлетова
Рохатой Ражапбоевна - якка тадбиркор, маҳалла фаоли, Ражапова Зийнат Мадрахимовна -
Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Уйшин” маҳалла фуқаролар йиғини диний
маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

46


161-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сафарбоев Санъат Камилович - Урганч тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Қурбанов Эралихан Каримович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Араблар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Бобониёзов Самандар Алламович - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Араблар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Қаландаров Зокир Эркаевич - Урганч тумани Юқоридўрман
қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Янгибоев Қуромбой - маҳалла фаоли, Ваисов
Хабибулла Кутлимуродович - якка тартибдаги тадбиркор, Караев Мансур - Урганч тумани
32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ражабова Муқаддас Мадрахимовна -
якка тартибдаги тадбиркор, Юлдошев Дониёр Тўлибоевич - якка тартибдаги тадбиркор.

162-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Боғбеков Ўткир Жуманазарович - Урганч тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Искандаров Бохрам Самандарович - Урганч тумани
Юқоридўрман қишлоғи "Мироблар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Бобоев Абдулла Файзуллаевич - Урганч тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув тарбиявий ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Базарова Мақсуда Самандаровна - Урганч тумани Дўрман қишлоқ врачлик пункти мудираси, Мадаминова Зулайхо Салиевна - Урганч тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Олимов Аматжон Мадаминович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Жайхун” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Олломов Иқром Рўзимович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Мироблар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Қаландаров Жавлон Ражаббоевич - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Мергановул” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахимова Гулистон Исмоиловна - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Мергановул” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

163-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Худаярова Фарохат Жуманиязовна - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Анжирчилар” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия раиси ўринбосари: Алланазаров Ўктам Иноятович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Анжирчилар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Матякубова Зайнаб Рузматовна - Урганч тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Худайберганова Дилмира Атаназаровна - Урганч тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Худайберганова Гулбахор - якка тадбиркор, Султонова Тозагул Гулимовна - Урганч тумани Дўрман қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Нурметов Қадамбой - маҳалла фаоли, Отожонов Нураддин Кузибоевич - Урганч тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Худайберганов Темур Бекберганович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Анжирчилар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

164-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаев Дониёр Самандарович - Урганч туман маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Қурбонов Эгамберган - Урганч туман маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқув ишлар бўйича директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Жуманов Ўразбой Ражабович - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Юқориовул” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари:Қурёзова Ховважон Худайбергановна - Урганч Давлат
университети ўқитувчиси, Халмуратов Умирбек Исамуратович - Урганч тумани
Юқоридўрман қишлоғи "Юқориовул” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Мадаминов

47


Боғибек Равшанбекович - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Қутлимуратов Мурод Рохмонович - якка тартибдаги тадбиркор, Эркаева Хатича Куранбаевна - Урганч тумани Юқоридўрман қишлоғи "Юқориовул” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Ниязметов Шухрат - Урганч тумани Гулистон почта бўлими мутахассиси.

165-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражапова Дилором Шарипбоевна - Урганч тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Саидмуротов Улуғбек Қодирберганович - Урганч
тумани Чаккашоликор қишлоғи "Учкўприк” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Абдуллаева Мақсуда Бекназаровна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Учкўприк” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.
Комиссия аъзолари: Хаитбоев Комил - маҳалла фаоли, Рахманов Рахим - Урганч туманида маҳалла фаоли, маҳалла фаоли, Аллаберганова Бикажон Аитовна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Учкўприк” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Хударганова Гулоро Иқрамовна - Урганч туманида якка тадбиркор, Бобожонов Фарход Хожиназарович -
Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Беш айвон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Тажибоева Шахло - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Беш айвон” маҳалла фуқаролар йиғини котиб.

166-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Алимова Муборак Шакировна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Бешайвон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажонова Гулбахор - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Шерматлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Комиссия котиби: Хударганова Дилноза Иқрамовна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Шерматлар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Садуллаева Мархабо Атабековна - якка тартибдаги тадбиркор, Ражабов Хударган - маҳалла фаоли, Таджибоев Ахмад - Урганч тумани давлат солиқ инспекцияси ходими, Сапаев Марат Маримович - Урганч тумани болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори, Бобожонов Алишер Палвонович - Урганч тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Саъдуллаев Бобохон - маҳалла фаоли.

167-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хакимов Рустам Усманович - Урганч шаҳар маиший хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Ниязов Ибодулла - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Оқ ариклар” маҳалла фуқаролари йиғини раиси.

Комиссия котиби: Рўзметова Гулчеҳра Қўзиевна - Урганч тумани 2-сон умумийўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Сатипова Зулфия Ғоибназаровна - Урганч тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманазарова Зулхумор Дусчановна - Урганч
тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рузимов Рахимберган - Урганч
тумани Чаккашоликор қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Шарипова Муқаддас
Кадамович - Урганч туманида якка тадбиркор, Исмоилова Бибизайнаб Саидабдуллаевна -
Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Оқ-ариклар” маҳалла фуқаролари йиғини котиби,
Рўзметов Руслан Кадамович - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Оқ ариклар”
маҳалла фуқаролари йиғини посбони.

168-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Усманов Куранбай Рўзметович - Урганч тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Худойберганов Маримбой Машарипович - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Шоликорлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

48


Комиссия котиби: Рўзметова Меҳрибон - якка тадбиркор.

Комиссия аъзолари: Бекчанов Азамат Юсупбоевич - Урганч тумани 12-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Аминова Муҳаббат - Урганч тумани Чаккашоликор
қишлоғи "Оқ ариқлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Ахмедова Муборак Атамуратовна - Урганч
тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Мадрахимова Интизор
Яхшимуратовна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Шоликорлар” маҳалла
фуқаролар йиғини котиби, Қаландарова Зебо Қуранбоевна - якка тадбиркор, Бекчанов
Камолиддин Юсупбоевич - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Чакка кўли”
маҳалласи котиби.

169-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Мухтарова Муборак Машариповна - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Чакка кўли” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Султанов Руслан Кадамович - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Чакка кўли” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Маткаримова Севара Жоббергановна - якка тартибдаги тадбиркор.

Комиссия аъзолари:Сапаев Аллаёр Давлетович - якка тартибдаги тадбиркор, Рўзимова Ойбиби - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Шоликорлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Кутлимуротова Шодмонжон - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Чакка кўли” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бўранова Барно Солиевна - Урганч тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Каримова Муяссар Атабоевна - Урганч тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Курбанова Барно Бектурдиевна -
Урганч тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

170-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Касимова Шохиста Қосимовна - Урганч тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Бозорбой - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Ўрта ёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Эгамберганов Илдорбек Эркинбой ўғли - Урганч тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Курязов Ражап - Урганч тумани Чаккашоликор қишлоғи "Ўрта
ёп” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Полвонов Худайберган - якка тартибдаги
тадбиркор, Шарипов Ғайрат Жуманазар ўғли - Урганч тумани 4-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси, Ситниёзова Мехрибон Худаёровна - Урганч тумани Чаккашоликор
қишлоғи "Ўрта ёп” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Курбанова Гулистон Хожиназаровна - якка
тартибдаги тадбиркор, Юсупова Гулноза Султонбоевна - Урганч тумани 4-сон умумий
ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти
етакчиси.

171-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзова Мақсуда Пўлатовна - Урганч тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Каримов Ахмед - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Мевазор” махалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Қаландарова Манзура Салаевна - якка тартибдаги тадбиркор.

Комиссия аъзолари: Палванов Маматсалай - "Ўзбекистон почтаси” очиқ
акциядорлик жамияти Хоразм филиали Қоровул почта алоқа тармоғи бошлиғи, Кенжаева
Холисхон Бабажановна - Урганч тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби
кутубхоначиси, Бекчанова Гулбахор Раджаповна - Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси
меҳнат мухофазаси муҳандиси, Таирова Дурдипашша Саъдуллаевна - Урганч тумани

49


Қоровул қишлоғи "Мевазор” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий
ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Атажанов Аминбой Матякубович -
Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Мевазор” маҳалла фуқаролари йиғини посбони,
Cобиров Йўлдош Матяқубович - Урганч тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби
директори ўринбосари.

172-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Назарова Мақсуда Рўзметовна - Урганч тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Байжанов Бекберган - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Мухторова Мияссар - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Шарипов Комилжон - маҳалла фаоли, Ражапова Нигора
Хайитбоевна - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини
котиби, Орипов Хасан Бобожонович - маҳалла фаоли, Рахимов Мақсуд Абдуллаев -
Урганч тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Кутлибаева Марҳабо
Юлдашевна - Урганч тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Саиджанов
Қуранбой Хаитбаевич - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар
йиғини посбони.

173-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбанбаева Зумрад Рузметовна - Урганч тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Адамов Уткир Аллаберганович - Урганч тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Оллаберганова Раъно - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Қабулова Гулрухсор Улуғбековна - Урганч Давлат
университети магистри, Қазақов Худайберган Азимович - Урганч тумани "Баркамол
авлод” маркази директори, Саидов Ўткир Эргашович - Урганч тумани Қоровул қишлоғи
"Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Сапаева Айша Рахимовна - Урганч тумани
саноат касб-ҳунар коллежи махсус фан ўқитувчиси, Мадаминова Ойсара Рўзметовна -
Урганч туман Қоровул қишлоғи "Арбоблар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат
ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Маматова Маъмура
Қутлимуратовна - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини
котибаси.

174-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жабборов Эркабой Эгамберганович - Урганч туман саноат касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Палванназар - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Олтин кўл” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Отақова Гулора Ражабовна - Урганч тумани Қоровул қишлоғи"Олтин кўл” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Атаев Ўктам Салаевич - Урганч тумани саноат касб-ҳунар
коллежи ўқитувчиси, Жаббаров Соғиндиқ Рустамович - "Камолот” ёшлар ижтимоий
ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Бабажанов Каримбой Зарифович - Урганч
тумани саноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Каримова Фарохат Сатторберган қизи -
Урганч давлат университети магистри, Рўзметова Мехрибон Абдримовна - Урганч тумани
"Олтин кўл” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия
масалалари бўйича маслахатчиси, Собирова Мухаббат Марксовна - маҳалла фаоли.

50


175-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ахмедов Бахтиёр Юсупович- Урганч туман Қоровул қишлоғи "Шодлик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Рустамбой - Урганч тумани 11-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори.

Комиссия котиби:Салаева Дилшод Ибрагимовна - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Шодлик” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Юсупов Қадамбой - маҳалла фаоли, Яқубова Адолат Рашид қизи - Урганч тумани "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Матёқубов Зохид Мўминович - Урганч Давлат университети ўқитувчиси, Имомқулова Насиба Атаназаровна - Урганч тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибрагимова Зинатой Қаландаровна - Урганч тумани Қоровул қишлоғи "Шодлик” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Ражапова Курбонжон Машариповна - Урганч тумани 11-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби ишчиси.

176-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсубова Нуқулжон Машариповна - Урганч тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Олимов Фарход Рўзимович - Урганч тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Абдуллаева Шарофат Қурбанназировна - Урганч тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби психологи.

Комиссия аъзолари: Содиқов Умарбек Ахмеджанович - якка тартибдаги тадбиркор, Бобожонова Сурайё Сотипбоевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Саидова Шукуржон - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Қумравот” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Салаев Одилбек Алимжанович - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Қумравот” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Вапаев Ойбек Максудович - якка тартибдаги тадбиркор, Тожиев Мансур Жуманазарович - Урганч тумани "Бунёдкор Юксалиш” хусусий фирмаси иш юритувчиси.

177-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидова Рўза Шариповна - Урганч тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Сабирова Роза Аллабергановна - Урганч тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчи.

Комиссия котиби: Кутлимуратов Бекзод Шоназарович - Урганч тумани 19-сон
умумий ўрта таълим мактаби маънавий маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Роззақов Жамоладдин Ибодуллаевич - Урганч тумани Ғалаба қишлоқ врачлик пункти мудири, Бекимова Гулистон Тожибоевна - Урганч тумани Ғалаба қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Жуманиязов Журатбек Кадамович - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Отажанова Феруза Султановна - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Искандаров Ўктам Самандарович - Урганч тумани алоқа бўлими ходими, Ромонов Ботирбек Ражапович - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

178-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эшметова Умида Абдирахмоновна - Урганч тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ниязметова Султонпошша Матрасуловна - Урганч
тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий маърифий ишлар бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахмонова Муборак Боғибековна - Урганч тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

51


Комиссия аъзолари: Ражапов Одилбек Хайитбоевич - Урганч тумани "Сарахон”
фермер хўжалиги бошлиғи, Отожонова Дилафруз Аматжановна - Урганч тумани Ғалаба
қишлоғи "Ғалаба” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бакиева Адолат Сапарбоевна -
Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Ғалаба” маҳалла фуқаролар йиғини диний-маърифат ва
маънавий, аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Давлетов Усмон Султанович

- Урганч тумани "Хоррот” фермер хўжалиги ҳисобчиси, Бекчанов Жасурбек Шоназарович

- Урганч тумани Ғалаба қишлоғи "Ғалаба” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Собуров Махмуд Раимберганович - Урганч тумани Ғалаба қишлоғи ҳарбий стол бошлиғи.

179-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курязова Зульфия Ражабовна - Урганч туман Бекобод қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Розметов Максудбек Худаярович - Урганч тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби:Сапаров Расулжон Абдиримович - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Ровот” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари:Жонибеков Рустамбой Жуманазарович - Урганч тумани
Бекобод қишлоғи "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Ражапова Сайёра
Болтабоевна - Урганч тумани Бекобод қишлоқ врачлик пункти умумий амалиёт
шифокори, Хайитов Атохон - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Равот” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Рўзметов Баходир Қуронбоевич - Урганч тумани Бекобод
қишлоғи "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Киличов Эгамберган Рахимбаевич -
Урганч тумани Бекобод қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Хударганова
Саломат Хусаиновна - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар
йиғини диний маърифат ва маънавий аҳлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

180-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рохмонов Қувондик Абдушарипович - Урганч тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Эшчонов Илхомбой - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Заргарлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Рахимов Умид Рустамбоевич - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Заргарлар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Якубова Анагул Рузметовна - Урганч тумани 20-сон умумий
ўрта таълим мактаби маънавий маърифий ишлари бўйича директор ўринбосари, Саидова
Гулнора Жуманиёзовна - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Ровот” маҳалла фуқаролар
йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси, Эгамова
Мохигул Султанмуратова - Урганч тумани Бекобод қишлоқ врачлик пункти мудираси,
Ромонова Жумагул - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Заргарлар” маҳалла фуқаролар
йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси,
Атажонова Анагул Бекчановна - Урганч тумани Бекобод қишлоқ врачлик пункти умумий
амалиёт шифокори, Абдукаримова Хурсандой Матяқубовна - Урганч тумани 20-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

181-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Сайёра Абдушариповна - Урганч тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бекчанов Сопорбой Олимович - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Қўнғирот” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Қурбонова Замира Оллабергановна - Урганч тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Ўдамова Зулхумор - Урганч тумани Бекобод қишлоғи
"Қўнғирот” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Атаджанова Барно Мадримовна - Урганч
тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактабии ўқитувчиси, Ражапов Илхом Қадирович -
Урганч тумани Бекобод қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ишчиси, Каримова Нодира
Давлатбоевна - Урганч тумани Бекобод қишлоқ врачлик пункти умумий амалиёт

52


шифокори, Иноятов Қадамбой - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Қўнғирот” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Худайберганова Гулсара - Урганч тумани Бекобод қишлоғи "Қўнғирот” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси.

182-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Оллаберганов Қодирберган Рўзметович - Урганч тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бабажанов Мадрим - Урганч тумани "Бабажанов Мадрим” дехқон фермер хўжалиги бошлиғи.

Комиссия котиби:Рўзметов Хурсанд Равшанбекович - Урганч тумани 14-сон
умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилот
етакчиси.

Комиссия аъзолари: Нуруллаев Бакпўлат Рўзметович - Урганч тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлари бўйича директор ўринбосари, Жаббарова Гавхар Отабоевна - Урганч тумани Қоромон алоқа бўлими бошлиғи, Курязов Ботир Машарипович - Урганч тумани Қоромон қишлоғи "Беруний” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Оллаберганова Гулрух Баходировна - Урганч тумани Қоромон қишлоғи "Беруний” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдуллаев Даврон Ибодуллаевич -
Урганч давлат университети ўқитувчиси, Саттарова Нигора Мадрахимовна - Урганч тумани Қоромон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

183-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиязов Усмон Юсупович - Урганч тумани иқтисодиёт ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи бўлими бошлиғи.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Жуманазар Эгамович - Урганч тумани
иқтисодиёт ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ҳўжалик ишлари бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия котиби:Жуманиязов Санъат Хабибуллаевич - Урганч тумани Иқтисодиёт ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиязова Шодиёна Юсуповна - Урганч тумани Қоромон
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Сапаев Хамро Каримович - Урганч тумани Қоромон
қишлоғи "Катта боғ” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Мадрахимова Ширин
Ибрагимовна - Урганч тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув ишлари бўйича
директор ўринбосари, Каримова Насиба Ахмедовна - Урганч тумани 24-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Йўлдашева Малохат Рўзимовна - Урганч тумани 21-сон
мактабгача таълим муассасаси хўжалик ишлари мудираси, Бабажанов Абдушариф -
маҳалла фаоли.

184-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Дўсчанов Ромонберган Машарипович - Урганч тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Қурбонбаева Анагул Рахимбоевна - Урганч тумани
24-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлари бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия котиби: Давлетова Муқаддас Атамуротовна - Урганч тумани 24-сон умумий урта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рахимова Райхон Эгамбергановна - Урганч тумани 24-сон
умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти
етакчиси, Машарипов Одамбой Рўзметович - Урганч тумани Қоромон қишлоғи
"Юқорижирмиз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипов Бозорбой - Урганч тумани
Қоромон қишлоғи "Юқорижирмиз” махалла фуқаролар йиғини посбони, Худайберганов
Одилбек - Урганч тумани Қоромон қишлоғи "Юқорижирмиз” маҳалла фуқаролар йиғини
котиби, Жаббаров Отаназар Оллаберганович - Урганч тумани "Қоромон” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Султанова Маърифат Отамуратовна - Урганч тумани Қоромон
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

53


185-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жумадурдиева Меҳрибон Хасановна - Урганч тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Рўзибоев Рашид Сатимович - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Ҳидоят” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Нурметова Ирина Ўктамовна - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Орзу” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Йўлдошова Қувонч Йўлдошовна - Урганч тумани Чоткўпир
қишлоғи "Орзу” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия
масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жобборов Омон Рўзметович - маҳалла фаоли,
Машарипов Аматжон Қодирович - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Орзу” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Бердиева Нилуфар Сетназаровна - Урганч тумани 27-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Балтаева Гулсара Мухаммаджановна - Урганч
тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матякубова Шарофат
Хотамович - Урганч туман электр тармоқлари корхонаси ҳудуд инспектори.

186-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матразов Қуронмурод Салоевич - Урганч тумани қурилиш ва хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Йўлдошев Мурод Шомуратович - Урганч тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Атаева Гулора Зариповна - Урганч тумани Чоткўпир қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Тожиева Шахноза Сапарбоевна - Урганч тумани қурилиш ва хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Бобожонов Ходжи - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Хилол” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юлдошова Саломат Шомуротовна - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Хилол” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Дўсимова Барногул Мадримовна -"Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Кличов Зоир Исмоилович - Урганч тумани қурилиш ва маиший хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Яқубова Мирпошша Болтабоевна - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Хилол” маҳалласи диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

187-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қуранбаев Матяқуб Олимович - Урганч тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдошова Муяссар Ахматжоновна - Урганч тумани "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси.
Комиссия котиби: Курбонов Дилшод Эгамберганович - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Гулобод” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Дусимова Гулшода Кодировна - Урганч тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сотипова Ойгул Ибодуллаевна - Урганч тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сапаева Наргиза Рустамовна - Урганч тумани А.Темур қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Маткаримов Рузимбой Тураевич - маҳалла фаоли, Раджапов Одилбек Эгамберганович - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Гулобод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ахмедов Дониёр Мақсудович - Урганч тумани Чоткўпир қишлоғи "Гулобод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

188-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Йулдашев Иқром Матёқубович - Урганч тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметов Қодомбой Хожимаматович - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Тандирчи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Аллаберганова Сайёра Ходжиевна - Урганч тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

54


Комиссия аъзолари:Матназаров Ойбек Куранбоевич - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи"Тандирчи” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Ибрагимов Ильхамбай Ачилович - Урганч тумани "Гузал пиллакор” фермер хўжалиги раҳбари, Аллаберганова Аззатжон Хаджиевна - Урганч тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Яқупов Исмаил - маҳалла фаоли, Оллоёров Искандар Кадирович - Ўзбекистон фахрийларини қўллаб-қувватлаш "Нуроний” жамғармаси Хоразм вилояти бўлими раиси ўринбосари, ижрочи директори, Атабаева Райхон Рустамовна - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Тандирчи” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

189-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бегов Отаназар Мамутжанович - Урганч тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хамраева Гулчехра - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Чўлобод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Қутлимурадова Гуласал Бахтияровна - Урганч тумани 42-сонумумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Хажиев Рузмат - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Оёқ боғ”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бобожонов Зафар Рузметович -"Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Жабборова Гулоро - Урганч тумани
42-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қурбонова Рузигул Латиповна - Урганч
тумани Ғойбу қишлоғи "Чўлобод” маҳалласи диний маърифат ва маънавий ахлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Юнусов Рустамбой Матяқубович - Урганч
тумани Ғойбу қишлоғи "Чўлобод” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Таганова Ўғилжон
Жуманиязовна - маҳалла фаоли.

190-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Садиков Отаназар Аскарович - Урганч тумани 15-сон умумийўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Эшчанов Хасан - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Қозиқорабой” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Нуржанов Бойжон Махкамбоевич - Урганч тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Худайберганова Курбонбика - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи
"Қозиқорабой” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия
масалалари бўйича маслаҳатчиси, Атажанова Рўзигул Бувахоновна - "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Қаландаров Шомирот - маҳалла
фаоли, Ибодуллаева Курвонбика Отагалдиевна - Урганч тумани 15-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Қуронбоев Озод Шарипович - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи
"Қозиқорабой” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Юсупов Худайберган Эгамбердиевич -
якка тартибдаги тадбиркор.

191-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаева Саодат Шариповна - Урганч тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хасанмуратов Атамурат Бабаханович - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Шохидонлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Ходжаниязов Фарход Шерязович - Урганч тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Собирова Қутлибика - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Шохидонлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчи, Ражапов Ачилбай - маҳалла фаоли, Жуманиёзов Шарипбой Отохонович - Урганч тумани "Шохидонлар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Отаханов Раманберган - якка тадбиркор, Тангриберганов Сардор Илхамович -
Урганч тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметов Зерипбой -
Урганч тумани Ғойбу сув истеъмолчилар уюшмаси гидротехниги.

55


192-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сувонов Мақсуд Каримбоевич - Урганч тумани Ғойбу қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи бўлим бошлиғи.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Садулла - Урганч тумани "Ражаб Тохир” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси.

Комиссия котиби:Пирназарова Гулхан Матназаровна - Урганч тумани Ғойбу
қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи маънавий маърифий ишлари бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Хакимова Ойжамол Сапаровна - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Хожибойлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчи, Нурметов Жасурбек Бахадирович - Урганч давлат университети ўқитувчиси, Жуманиязов Муҳаммад Жуманазарович - Урганч тумани Ғойбу почта алоқа бўлими ишчиси, Матчанов Наримон Зарипович - Урганч тумани "Матчан бува” фермер хўжалиги раҳбари, Атажанова Нилуфар Кадамовна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси, Матчанов Машарип - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Хожибойлар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

193-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худайберганова Дилдора Шариповна - Урганч тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори вазифасини бажарувчиси.
Комиссия раиси ўринбосари: Урозметов Анвар Кадирович - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Туркманлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Казакова Бика Азимовна - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Туркманлар” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Жаббаров Олланазар - Урганч тумани "Зубайда-Фарида”
фермер хўжалиги раҳбари, Раджабов Равшанбек Бахтиярович - Урганч тумани
"Туркманлар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Сапарбаева Зийнат Бекбергановна -
Урганч тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиязов Абдулла
Урозметович - Урганч тумани "Қодир чорва” фермер хўжалиги ишчиси, Сапарова
Аноржон Ўрозбоевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти
етакчиси, Бегназарова Феруза Жуманазаровна - Урганч тумани Ола уйлик қишлоқ
врачлик пункти мудираси.

194-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражапова Гулистон Халлиевна - Урганч тумани 47-сон айримфанлар чуқур ўрганиладиган давлат ихтисослаштирилган мактаби директори.
Комиссия раиси ўринбосари: Атаниязов Аллаберган - Урганч тумани Ғойбу қишлоғи "Оқ мактаб” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Жуманиязова Ойгул Жуманазаровна - Урганч тумани 47-сон
айрим фанлар чуқур ўрганиладиган давлат ихтисослаштирилган мактаби ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Ибадуллаев Реимберган Эгамберганович - Урганч тумани 47-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган давлат ихтисослаштирилган мактаби ўқитувчиси, Каримов Шокирбек Бағибекович - Урганч туман Ғойбу қишлоқ фуқаролар йиғини ҳарбий ҳисоб столи ходими, Каримов Бахтиёр Юсупбаевич - якка тартибдаги тадбиркор, Кутлибаев Кутлимурат - якка тартибдаги тадбиркор, Атаханов Собир Рўзматович - якка тартибдаги тадбиркор, Такабоев Баходир Матсапаевич - Урганч тумани "Жасурбек” фермер хўжалиги раҳбари.

195-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурметова Насиба Исмоиловна - Урганч тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиязов Шокир Нурметович - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Киллавут” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Саидова Мардона Шомуродовна - Урганч тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари.

56


Комиссия аъзолари: Ганжаева Якутжон Янгибаевна - Урганч тумани Пахтакор
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Ражапова Назира - Урганч тумани Чондирқиёт
қишлоғи "Киллавут” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Отожонов Шихназар Қуронбоевич - Урганч
тумани Чондирқиёт қишлоғи "Киллавут” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Қўчқоров
Ботир Болтаевич - Урганч тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари
бўйича директор ўринбосари, Сетимова Маърифа Қаландаровна - маҳалла фаоли,
Шарипов Иброгим Сапарбоевич - Урганч тумани "Сапарбой миришкор” фермер хўжалиги
раҳбари.

196-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рузметов Илхом Куромбоевич - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Қайчили” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия раиси ўринбосари: Зарипов Санжар Бахтиёрович - Урганч тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Янгибоев Шухрат Тураевич - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Киллавут” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Матназарова Санобар Хасановна - Урганч тумани Чондирқиёт
қишлоғи "Қиёт” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Матниёзов Баходир - Урганч тумани
Чондирқиёт қишлоғи ҳудудий ер тузувчиси, Каримов Хамид Шарипович - Урганч тумани
Чондирқиёт қишлоғи "Қиёт” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Оллаберганов Отахон
Жуманиёзович - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Бакайлар” маҳалла фуқаролар
йиғини посбони, Сайитмуротов Анвар Аминбоевич - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоқ
фуқаролар йиғини масъул котиби, Холлиева Адолат Ибодуллаевна - якка тартибдаги
тадбиркор.

197-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Янгибой Худойберганович - Урганч тумани 13-сон
умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Хажиев Хажибек Эркабоевич - Урганч тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Рўзметов Кенжа Рахимович- Урганч тумани 45-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган давлат ихтисослаштирилган мактаб-интернати ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Аширова Олтин Хажиевна - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Қайчили” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси, Полвонов Тохир Бобожанович - Урганч туманида якка тартибдаги тадбиркор, маҳалла фаоли, Хажиева Нукул Худайбергановна - Урганч тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матяқубов Хамид Фарход ўғли - Урганч тумани 45-сон айрим фанлар чуқур ўрганиладиган давлат ихтисослаштирилган мактаб-
интернати тарбиячиси, Матяқубов Хўжанафас Пирнафасович - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Қайчили” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юсупов Шавкат Худайберганович - якка тартибдаги тадбиркор.

198-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матқулиев Рахимбой Имамқулиевич - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Тажриба станцияси” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия раиси ўринбосари: Атаназарова Дилбар Сапарбаевна - Урганч тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Болтаев Бахтиёр Хаитович - Урганч тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жаббарова Адолат Отохановна - Урганч тумани Пахтакор
қишлоқ врачлик пункти лаборанти, Мадаминов Баходир - Ўзбекистон пахтачилик илмий
тадқиқот институти Хоразм филиали мутахассиси, Аширов Қахрамон Шомуротович -
Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Тажриба станцияси” маҳалла фуқаролар йиғини
котиби, Авезов Музаффар Ибрагимович - Фаҳриддин Ал-Розий мадрасаси директори
ўринбосари, Хаджаева Санобар Атажановна - Урганч тумани 40-сон ўмумий ўрта таълим

57


мактаби ўқитувчиси, Қурбонова Шохида Шарифовна - Урганч тумани Чондирқиёт қишлоғи "Тажриба станцияси” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-
ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

199-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Қаландаров Бекберган Мухторович - Урганч тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Қулимов Бахтиёр - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Боғдорчи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Жуманиязов Жавлон Базарбоевич - Урганч туман 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Мавланов Фарход Ўктамович - Урганч тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матназаров Умид Мухамматович - Урганч тумани "Оқ олтин-Урганч” муқобил машина трактор парки бош ҳисобчиси, Ибрагимов Жавлон Ражаббоевич - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Матяқубова Рахима Артиқовна - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Боғдорчи” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Рахимов Комулжон Шерипович- Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Кўхна овул” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Шерова Айша Азадовна - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Қипчоқ” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

200-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабов Шоназар Бахтиёрович - Урганч туман 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хўжамов Шокирбой - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Оқ олтин” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Артиқов Қахрамон Худаярович - Урганч тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Атажанов Кўпал Жумабоевич - Урганч тумани Юқорибоғ
қишлоғи "Қипчоқ” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Ражабов Норимон Отохонович -
Урганч туман 39-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Искандарова Ойбиби
Жумабоевна - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Оқ олтин” маҳалла фуқаролар йиғини
диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси,
Аллаберганов Мақсуд Худайберганович - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Кўхна
овул” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупова Зулайхо - Урганч тумани Юқорибоғ
қишлоғи "Кўхна овул” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий
тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Бобожонова Нигора Валериевна - Урганч
тумани Юқорибоғ қишлоғи "Кўхна овул” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

201-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тоиров Зафар Раимбоевич - Урганч тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Рахимов Янгибой - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Бободеҳқон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Бекчанов Сардор Фархадович - Урганч тумани 16-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Нурметова Гулбахор Кенжаевна - Урганч тумани Юқорибоғ
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Жуманиязов Рахимберган - Урганч тумани Юқорибоғ
қишлоғи "Бободехқон” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Юсупова Дурдона Янгибоевна

- Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Бободехқон” маҳалла фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий-ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси, Мадаминов Эркин Нурумович - Урганч тумани "Дилшодбек Ўмрбек” фермер хўжалиги раҳбари, Давлетов Сапарбой - Урганч савдо шўъба корхонаси 18-сон дўкон мудири, Янгибоева Замира Шариповна - Урганч тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

58


202-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хусаинов Отожон Иқромбоевич - Урганч тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари:Шакиров Илхом Акмалович - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Хамид Олимжон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Утанова Майра Бектасовна - Урганч тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Бабаджанов Нурмухаммад Юсупович - "Ёнғинга қарши
курашиш” жамияти Хоразм вилоят ҳудудий бўлинмаси ходими, Тулаганова Марзия -
Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Хамид Олимжон” маҳалла фуқаролар йиғини диний
маърифат ва маънавий-ахлоқий масалалари бўйича маслаҳатчиси, Ахмедов Рашид
Адамбоевич - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Хамид Олимжон” маҳалла фуқаролар
йиғини посбони, Хусинов Мақсуд Отахонович - Урганч тумани 18-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Абултаев Хажмухон - якка тартибдаги тадбиркор, Адамбаева
Диларом Эркаевна - Урганч тумани Юқорибоғ қишлоғи "Хамид Олимжон” маҳалла
фуқаролар йиғини котиби.

203-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Яқубов Ўлмасбек Рустамбекович - Урганч тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Сапарова Хайтжон Эгамбергановна - Урганч тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқув тарбиявий ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Адамбаева Рахатай Эркаевна - Урганч тумани Чолиш шаҳарча фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Бекчанов Мухаммат Ахмадович - Урганч тумани 11-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Кабулова Манзура Мухаммадовна - Урганч
тумани Чолиш шаҳарчаси "Мунис Хоразмий” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Кираева
Гулфия Мурзоевна - Урганч тумани Чолиш шаҳарчаси "Мунис Хоразмий” маҳалла
фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий масалалари бўйича
маслаҳатчиси, Тугизбаева Казина - Урганч тумани Чолиш қишлоқ врачлик пункти
мудираси, Аллаберганов Валижон Атабекович -"Урганч шароб” ОАЖ лаборанти,
Сабиров Шухрат Азимбаевич - "Хоразм узуми қайта ишлаш” масъулияти чекланган
жамияти директори.

204-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кетебаева Зияда Жулдасбаевна - Урганч тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Усенов Рахметулло Каримберганович - Урганч
тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директор
ўринбосари.

Комиссия котиби: Содиков Маулен Бахтиярович - Урганч тумани 46-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Бабажанов Турабой - Урганч тумани Чолиш шаҳарчаси
"Мунис Хоразмий” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Раимов Хамидулла Худойкулович -
Урганч тумани Чолиш сув йўллари техника бўлими иш юритувчиси, Усманова Тамара
Давлетовна - Урганч тумани Чолиш шаҳарчаси "Комилжон Атаниязов” маҳалла
фуқаролар йиғини диний маърифат ва маънавий ахлоқий масалалари бўйича
маслаҳатчиси, Содикова Жадра Жолдасовна - Урганч тумани Чолиш қишлоқ врачлик
пункти ҳамшираси, Нишанбаева Базаргул - маҳалла фаоли, Джанабаев Фарахад
Тангриберганович - Урганч тумани Чолиш шаҳарчаси "Комилжон Атаниязов” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси.

454-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

59


ҲАЗОРАСП ТУМАНИ БЎЙИЧА:

205-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбанов Махсуд Юлдашович - Ҳазорасп тумани "Саноат" касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Яхшибаев Кувандик Курамбоевич - Ҳазорасп тумани "Тошсақа" қишлоқ врачлик пункти мудири.

Комиссия котиби: Матчанов Шароф Атахонович - Ҳазорасп тумани "Саноат" касб-
ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Нурметов Султанмурат Сеилханович - Ҳазорасп тумани
"Саноат" касб-ҳунар коллежи услубчиси, Мирзаева Осиё Ражаббоевна - Ҳазорасп тумани
12-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Абдуллаева Гуландом
Уриновна - Ҳазорасп тумани 2-сон боғча тарбиячиси, Нурметов Уктам Курамбоевич -
маҳалла фаоли, Болтаева Фотима Собировна - Янгибозор қишлоғи Амударё махалласи
фаоли, Жумабоева Мехринисо Жумабоевна - Ҳазорасп тумани 44-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси.

206-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Холмуратов Ахмед Юсупович - Ҳазорасп тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авезов Мақсудбек Атажонович - Ҳазорасп тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матчанов Худоёр Собурович - Ҳазорасп тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Қўчқоров Рахмонберди Бозорович - Ҳазорасп тумани
"Янгибозор" маҳалла оксоколи, Саттарова Барногул Давлетовна -Ҳазорасп тумани
Янгибозор қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Давлетова Наргиза Курбандурдиевна -
Ҳазорасп тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби бошланғич таълим ўқитувчиси,
Абдуллаева Муяссар Кенжаевна - Ҳазорасп тумани 2-сон мактабгача таълим муассасаси
тарбиячиси, Бойжонов Шермат Курязович -Ҳазорасп тумани 48-сон умумий ўрта таълим
мактаби директор ўринбосари, Сапаев Солий Ахмедович - Ҳазорасп тумани "Янгибозор”
маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

207-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бабажанов Хотамбой Аминович - Ҳазорасп тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Саитназарова Рохатой Сатимовна - Ҳазорасп тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Турдиев Шермат Илхомович - Янгибозор қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Аминов Дуримбой Яхшибаевич - Ҳазорасп тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби ишчиси, Жуманиязова Зайнаб Бобохонова - Ҳазорасп
тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Машарипова
Сайёра Ўриновна - Ҳазорасп тумани "Янгибозор" маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Солиев Отахон - Янгибозор қишлоқ "Отахон Солий бобо ўғли” фермер
хўжалиги раҳбари, Бабажанов Сардор Хотамбоевич - Янгибозор қишлоқ врачлик пункти
мудири, Жуманазарова Фазилат Бахромовна - Ҳазорасп тумани 47-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси.

208-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тайиров Журабек Сабирович - Ҳазорасп тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Розиков Улугбек Рузматович -Ҳазорасп тумани, "Чорвадор” қишлоқ врачлик пункти мудири.

Комиссия котиби: Абдуллаева Барногул Бобохоновна - Ҳазорасп тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

60


Комиссия аъзолари: Рўзметов Раззақберди - "Алоқали кўл” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Авазов Кодирберди Бобохонович - "Алоқали кўл” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Пиров Сапар Саидович - Ҳазорасп тумани 35-сон умумий ўрта таълим
мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Рахимбоева Гавхар Аллабергановна - Ҳазорасп
туман 22-сон умумий ўрта таълим мактаби бошланғич синф ўқитувчиси, Салаева
Гулпашша Ғофуровна - Ҳазорасп туман, "Алоқали кўл” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Абдуллаева Навбахор Исақжановна - Ҳазорасп тумани 22-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси.

209-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Искандаров Сапарбой Бобожонович - Ҳазорасп тумани 47-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажонов Омонбой Аминович -Ҳазорасп тумани 47-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Абдуллаева Феруза Неъматовна - Ҳазорасп тумани 47-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Саидназаров Немат Хударганович - "Ҳазорасп савдо" шўъба
корхонаси бош ҳисобчиси, Сейдаметова Мукаддас Ражаббаевна - Ҳазорасп тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Саилхонова Мамажон -
Ҳазорасп тумани "Саилхон тракторчи" фермер хўжалиги бошлиғи, Аллаберганов
Сапарбой Саъдуллаевич - Ҳазорасп тумани "Саъдулла ўғли Сапарбой" фермер хўжалиги
раҳбари, Матякубова Мехрибон Отахоновна - Ҳазорасп тумани "Янгибозор” қишлоқ
"Янгибозор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рузметов Уринбой Машарипович -
Ҳазорасп тумани "Янгибозор” қишлоқ "Янгибозор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

210-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Собиров Қудрат Ражаббоевич - Ҳазорасп тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражабова Саражон Дурдиевна - Ҳазорасп тумани "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Сапаров Дадахон Хамдамович - Ҳазорасп тумани 8-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекчанова Рохат - Ҳазорасп туман "Шовот" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Эрматов Ўктам Ибодуллаевич - Ҳазорасп тумани "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахимов Мурод Ботирович -Ҳазорасп тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Киличева Нигора Солиевна -Ҳазорасп тумани "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Машарипова Нигора Уринбоевна - Ҳазорасп тумани "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Абдуллаев Санъатбек Умидбекович -
Ҳазорасп тумани "Шовот" маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

211-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рузметов Эргаш Якубович - Ҳазорасп тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отахонов Хурмат Иброхимович -Ҳазорасп тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Сейдаметова Зиёда Хужаметовна - Ҳазорасп туман "Карвак”
қишлоқ "Ғофур Ғулом” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Жабборова Зулайхо Исмоиловна - Ҳазорасп туман 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ражабов Музаффар Абдуллаевич - Ҳазорасп туман "Карвак” қишлоқ "Ғафур Ғулом” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Атаханов Комил Машарипович - Ҳазорасп туман "Карвак" қишлоқ "Ғофур Ғулом" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Саидова Сапарбой - Ҳазорасп тумани "Карвак” кишлоғи "Ғафур Ғулом” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли. Юсупова Уғилжон - Ҳазорасп тумани "Карвак” қишлоғи "Ғафур Ғулом” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли. Рахимова Анажон Абдиримовна - Ҳазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси ҳамшираси.

61


212-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аминов Каландар - Ҳазорасп тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Салаев Бахтиёр Садикович -Ҳазорасп тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Ниязметов Шухрат Рахимович - Ҳазорасп туман 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рузимов Шухрат Саъдуллаевич - Ҳазорасп тумани "Карвак" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Якубова Назокат Бахтиёровна -Ҳазорасп тумани "Карвак” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Ниёзметова Садокат Мадаминовна -
Ҳазорасп туман 4-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Салаева Ирода Рахмановна -"Дилнура” хусусий корхонси ишчиси, Тохирова Сайёра Зариповна -
Ҳазорасп тумани 46-сон мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси, Турсунов Отахон -
Ҳазорасп тумани "Карвак” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

213-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Мўминов Неъматжон Пўлатович - Ҳазорасп тумани тиббиёт
бирлашмаси "Карвак" қишлоқ врачлик пункти умумий амалиёт шифокори.
Комиссия раиси ўринбосари: Атаханова Рохат Турабоевна -Ҳазорасп туман тиббиёт бирлашмаси "Карвак” қишлоқ врачлик пункти мудираси.
Комиссия котиби: Абдурахманов Хасан Рузимович - Ҳазорасп тумани Тиббиёт бирлашмаси "Карвак" қишлоқ врачлик пункти хужалик ишлари бўлими мудири.
Комиссия аъзолари: Атабаева Зулайхо Рахимбоевна - Ҳазорасп тумани "Ғафур Ғулом” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Махмудова Сурайё Курбандурдиевна -
Ҳазорасп тумани "Карвак” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Адинаев Юлдош Ражабович

- маҳалла фаоли, Абдурахмаова Анажон Солиевна - Ҳазорасп тумани "Карвак” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ғофуров Комил Матякубович -2-гуруҳ ногирони,
маҳалла фаоли, Усманов Пўлат Бобохонович - Ҳазорасп тумани "Атабой Пўлат" фермер
хўжалиги раҳбари.

214-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Машарип Ибодуллаевич - Ҳазорасп тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Якубова Юлдуз Курамбоевна -Ҳазорасп тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Сиддиқов Қосимбой Сатторович - Ҳазорасп тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ибодуллаева Зулфия Отахоновна - хусусий тадбиркор, СолиевҚаландар - маҳалла фаоли, Адинаев Хабибулла Матякубович - хусусий тадбиркор, Махмудова Анбаржон Исмоиловна -маҳалла фаоли, Олимова Халима - маҳалла фаоли, Самандаров Рузмат Отабабаевич - хусусий тадбиркор.

215-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Киличев Туроб Юнусбекович - Ҳазорасп туман 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тохиров Сабур Аминович - Ҳазорасп тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рузметов Хамдам Шарипович - Ҳазорасп тумани "Янги обод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Муяссар Ботировна - маҳалла фаоли, Ғофуров Даврон Исмоилович - Ҳазорасп тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Якубова Замира Абдуллаевна - маҳалла фаоли, Саидаметов Илхом Йўлдошевич - Ҳазорасп тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Отажонова Бибижон - хусусий тадбиркор, Турдиева Шукуржон Кодировна - Ҳазорасп тумани "Янги обод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

62


216-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бабаджанов Икром Ражабович - Ҳазорасп тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курёзов Ғуломбой Хасанович -Ҳазорасп тумани "Жангиота” маҳалла фуқаролар йиғини масъул раиси.

Комиссия котиби: Сапаев Қувондиқ Қаландарович - Ҳазорасп тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Маткаримова Сайёра Кадамовна - Ҳазорасп тумани "Жангиота" маҳалла маслаҳатчиси, Матяқубов Омонжон Бахтиёрович - Ҳазорасп тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Бекчанова Анагул Каландаровна - Ҳазорасп тумани "Жангиота” маҳалла фаоли, Бабажанова Ширин Оллакулиевна - маҳалла фаоли, Отажанова Мехрибон Озодовна - Ҳазорасп туман "Эркин” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Шарипов Шермат Собирович - Ҳазорасп тумани "Жангиота" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

217-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ниязметов Эркин - Ҳазорасп тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ортиков Элёр Эркинович - Ҳазорасп тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманазаров Озод Олимович - Ҳазорасп туман тиббиёт бирлашмаси шифокори.

Комиссия аъзолари: Жуманиязова Муяссар Жонибековна - Ҳазорасп тумани Алоқа бўлими ходими, Рузимова Икбол Сотиболдиевна - туман туғрукхонаси ҳамшираси, Собиров Азамат Ахмедович - Ҳазорасп тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Ражабов Хусаин - Ҳазорасп туман "Жангиота" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Хажиева Фазилат Отахоновна - маҳалла фаоли, Каландарова Ойбиби Аминовна - маҳалла фаоли.

218-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Самандаров Нуралибек Рахимбоевич - Ҳазорасп тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Мурод Абдуллаевич -Ҳазорасп тумани "Овшар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Хасанова Зулфия Мадиёровна - Ҳазорасп тумани 9-сон умумийўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Атамуратов Омонбой Ярашович - Ҳазорасп тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Аниязов Даврон Ярашович -
Ҳазорасп туман Овшар қишлоқ "Овшар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Абдуллаев Дурдимухаммад - Ҳазорасп тумани Овшар қишлоқ Овшар маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Давлатова Умида Жумабоевна - Ҳазорасп туман "Овшар" қишлоқ "Овшар" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хужаева Болтабика - Ҳазорасп туман Овшар қишлоқ Овшар маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Собирова Султонпашша Олимовна -
Ҳазорасп тумани Эркин қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

219-Участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахманова Шоира Аллаёровна - Ҳазорасп тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матрасулов Ойбек Саъдуллаевич -Ҳазорасп тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Собиров Баходир Кувондикович - Ҳазорасп тумани Истиклол маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Жуманазарова Шоира Жангировна - Ҳазорасп тумани 26-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Бабажанов Азиз Рахимбоевич

- Ҳазорасп тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Собирова Гулнора
Абдуллаевна - Ҳазорасп тумани "Истиқлол" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,

63


Абдуллаев Хурмат Жангирович - Ҳазорасп тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Джуманиязов Тулкин Рахимович - Ҳазорасп тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Саидабдуллаева Мухайё Ғофуровна -Ҳазорасп тумани Истиқлол маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

220-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кенжаев Болтабой Бегжонович - Ҳазорасп тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманазаров Хикматилла - Ҳазорасп тумани "Наврўз" маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Собиров Эркинбой Олимович - Ҳазорасп тумани 18-сон умумийўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Қурязов Зафар Жумабоевич - Ҳазорасп тумани "Наврўз"
маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матёқубова Комила Ахмедовна - Навруз маҳалла
фуқаролар йиғини фаоли, Жуманазарова Шоира Каландаровна - Ҳазорасп тумани Наврўз
маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Матяқубов Бахром Мадёрович - ОАЖ шаклидаги
"Хоразм шакар" қўшма корхонаси ишчиси, Мадаминова Саломат Ахмедовна - Ҳазорасп
тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Кенжаева Умида Бегжановна -
хусусий тадбиркор.

221-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Маткаримов Қудрат Ўринович - Ҳазорасп тумани 14- сон мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матқурбонов Озод - Ҳазорасп тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Ражабов Отабек Хожихонович - Ҳазорасп тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Жангирова Оля Қазақовна - Ҳазорасп тумани Наврўз маҳаллафуқаролар йиғини фаоли, Матмуротов Мурод Отабекович - Ҳазорасп тумани Наврўз маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Қутлимуротова Марям - Ҳазорасп тумани Наврўз маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хўжаев Икром Эгамбердиевич - Ҳазорасп тумани Наврўз маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Ибодуллаева Замира Рўзимбоевна-
Ҳазорасп тумани Наврўз маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Матқурбонова Зулайхо Казақовна-Ҳазорасп туман қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

222-Участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбонова Нодира Рўзимовна - Ҳазорасп тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Олимов Багандик Боғибекович -Ҳазорасп тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Худоёров Мухторбек Болтабоевич - Ҳазорасп тумани "Мухомон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Эгамбердиева Ойбиби Оллабергановна - Ҳазорасп тумани
"Мухомон” маҳалла фаоли, Султонова Гулхоним Матрасуловна -Ҳазорасп тумани
"Мухомон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахмонов Умарбек Абдуллаевич - Ҳазорасп
тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Матчонов
Умиджон Бекчонович - Ҳазорасп тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Матниёзова Гулистон - Ҳазорасп тумани "Мухомон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли,
Маткаримов Қуронбой Солиевич - Ҳазорасп тумани "Мухомон” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли.

223-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибодуллаева Замира Полвоновна - Ҳазорасп тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдурасулов Эркин Ортиқович -Ҳазорасп тумани "Ортиқ Ҳожи " фермер хўжалиги раҳбари.

64


Комиссия котиби: Бекчонова Дилфуза Ярашовна - Ҳазорасп тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Худойберганов Нурулла Умарович - маҳалла фаоли,
Ҳайитбоев Қувондиқ Шарипович - Ҳазорасп тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби
директори ўринбосари, Худойберганова Назокат Қиличевна - Мухомон маҳалла гузарида
тикувчи, Худойберганов Юнус Абдуллаевич - хусусий тадбиркор, Матризаева Гулжахон
Матёқубовна - хусусий тадбиркор. Берганов Мурод Қодирович - Ҳазорасп тумани Пахта
тозалаш ОАЖда сараловчи.

224-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Козибек Жангирович - Ҳазорасп тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Шоназар Одинаевич -Ҳазорасп тумани, Мухомон қишлоқ ҳарбий ҳисоб столи бошлиғи.

Комиссия котиби: Юсупов Зарифбой Иброҳимович - Ҳазорасп тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Султонов Ғафуржон Қурёзович - Ҳазорасп тумани 43-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Давлетова Зумрад Худойбергановна

- хусусий тадбиркор, Ибодуллаев Сафарбой Нуруллаевич -Ҳазорасп тумани "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Юсупова Наргиза Қутлимуротовна - Ҳазорасп туман "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Қурбонова Бибижон Султоновна -
Ҳазорасп туман "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Наврўзова Барно Машариповна - хусусий тадбиркор

225-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ғофуров Эргаш Жабборович - Ҳазорасп тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отаев Шихназар Бектурдиевич -Ҳазорасп тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ибрагимова Зухра Ражабовна - Ҳазорасп тумани "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Қурбонов Шавкат Ҳажиевич - Ҳазорасп тумани "Шавкат
Харосмон" фермер хўжалиги раҳбари, Жуманиёзов Қурбонбой Аминович - Ҳазорасп
тумани "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Машарипова Муборак Исмоиловна

- маҳалла фаоли, Искандарова Шарифажон Турсуновна - Ҳазорасп тумани "Мухомон” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Ғафуров Султон Қутлимуротович - Ҳазорасп тумани "Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Юсупова Шаходат Қодировна - Ҳазорасп тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

226-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонова Рўзигул Отажоновна - Ҳазорасп тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Аминов Отабек Назарбоевич -Ҳазорасп тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жумабоев Фахриддин Қодирович - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Саодат Ғафуровна - Ҳазорасп туман "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Абдуллаева Дилдора Собировна - Ҳазорасп тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Бозоров Ойбек Садуллаевич - Ҳазорасп тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Каримов Илхом Боғибекович - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Бобожонов Шоназар Отажонович - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Солиева Санамжон - маҳалла фаоли.

227-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Махмудов Азамат-Ҳазорасп тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

65


Комиссия раиси ўринбосари: Қутлимуродова Мехрибон - Ҳазорасп тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Самандаров Отабек - Ҳазорасп туман "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йигини посбони.

Комиссия аъзолари: Махмудов Эркабой Бобохонович - Ҳазорасп туман 7-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиёзова Рохатжон Қурбонбоевна -
Ҳазорасп туман 27-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси,
Султонов Ёқуббой - Ҳазорасп туман "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини
фаоли, Юсупова Наргиза Ҳажиевна - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фаоли,
Латипова Ширинжон Абдримовна - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фаоли,
Аллаберганов Ўктам - Ҳазорасп тумани "Шехёпи мутпири” маҳалла фуқаролар йиғини
фаоли.

228-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Кахамон Болтаевич - Ҳазорасп тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Болтаев Сардорбек Бахтиярович - Ҳазорасп тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Назарова Минура - Ҳазорасп туман "Бешта” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Ражабов Оллаёр - Ҳазорасп туман "Бешта” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Машарипова Гулбахор - Ҳазорасп тумани 15-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси, Матякубов Санъат Гофирович - Ҳазорасп туман "Бешта” маҳалла
фуқаролар йиғини масъул котиби, Жаббарова Гуламдон Атабаевна - Ҳазорасп туман
15-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Уринова Насиба -
Ҳазорасп туман Боғдор қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Матназаров Мурод
Рузимович - Ҳазорасп туман "Бешта” маҳалла фуқаролар йиғини пасбони.

229-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибадуллаев Бахромбой Султонович - Ҳазорасп тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Кадамбой - Ҳазорасп тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Полвонов Шермат Рахимович - Ҳазорасп туман 30-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матчанова Гулбахор Ибдуллаевна - Ҳазорасп тумани "Тўртта”
маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Худайберганова Шарифа Отабоевна - Ҳазорасп тумани
"Тўртта” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сатимова Мамагул Саъдуллаевна -
Ҳазорасп тумани "Тўртта” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Ибадуллаев Файзулла

Рахматуллаевич - Ҳазорасп тумани "Тўртта” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,

Искандарвоа Лайло Абдурахимовна - хусусий тадбиркор, Жуманиязов Шарифбой -

Ҳазорасп тумани "Боғдор” қишлоқ врачлик пункти шифокори.

230-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хусинов Кувондик Ахмедович - Ҳазорасп тумани Маиший хазмат ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матякубов Фозилбек Фарходович - Ҳазорасп тумани Маиший хазмат ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Курязов Бахтиёр Болтаевич - Ҳазорасп тумани Маиший хазмат ва тадбиркорлик касб-ҳунар коллежи бош ҳисобчиси.

Комиссия аъзолари: Ибрагимов Майлим Зокирович - Ҳазорасп тумани "Бешта”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Эгамбердиева Саодатжон Курбанбаевна - Ҳазорасп
тумани "Бешта” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Йулдошева Рухия Ражаповна -
Ҳазорасп тумани "Бешта” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рустамова Гуламдон -
Ҳазорасп тумани "Бешта” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Эшчанова Гуламдон -
Ҳазорасп тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси,

66


Тиллаев Багандик Панаевич - Ҳазорасп тумани Бешта почта алоқа тармоғи бўлими
бошлиғи.

231-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курязов Хушнуд Жуманиязович - Ҳазорасп тумани 1-сон ихтисослаштирилган мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиязов Руслан Отахонович - Ҳазорасп тумани Мусиқа мактаби ва санъати директори.

Комиссия котиби: Отажонов Бахтиёр - Ҳазорасп тумани "Боғдор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

Комиссия аъзолари: Ахмедова Сайёра Аминовна - Ҳазорасп тумани 21-сон умумий
ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Хажиев Фуркат Зоирбоевич -
Ҳазорасп тумани Мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси, Рахматжанова Мохира
Рахимбергановна - Ҳазорасп тумани "Боғдор” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Худайберганов Мухаммад Курамбоевич - Ҳазорасп тумани "Боғдор” маҳалла фуқаролар
йиғини посбони, Матмуратова Зулайхо - Ҳазорасп тумани "Боғдор” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Рахимова Мухайё Саъдулаевна - Ҳазорасп тумани 1-сон ихтисослашган
мактабида ғазначи.

232-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рузимов Фарофидин Йулдошевич - Ҳазорасп тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Гофуров Дилшод Мадаминович - Ҳазорасп тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матназарова Гузал Атаназаровна - Ҳазорасп тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матчанов Алишер Ахмеджонович - Ҳазорасп тумани 20-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Матназаров Матназар -
Ҳазорасп тумани Шехёпи қишлоқ врачлик пункти мудири, Исмаилова Гулжон
Якуббоевна - тадбиркор, Машарипова Гуласал Кучкоровна - Ҳазорасп тумани 34-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Олломова Насима Курбанбаевна - оилавий
тадбиркор, Бегиев Шокир Шарипович - Ҳазорасп тумани "Саноат” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси.

233-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аллаберганов Шомурод Саъдуллаевич - Ҳазорасп тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матякуов Бахтиёр Болтаевич - Ҳазорасп тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Хужаев Уктамбой Давлетович - Ҳазорасп тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Худайберганов Озод Курамбоевич - Ҳазорасп тумани
"Саноат” қишлоқ врачлик пункти шифокори, Ибрагимова Ирода Султоновна - Ҳазорасп
тумани "Мустакиллик” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Исмаилова Каромат Шокировна

- Ҳазорасп тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матякубова Абдурасул Ботирович - Ҳазорасп тумани "Мустакиллик” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Матрасулова Зулфия Машариповна - Ҳазорасп тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Казакова Зулайхо Курбондурдиевна - Ҳазорасп тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

234-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рузимов Маржонбек Богибекович - Ҳазорасп тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамбердиев Давлатёр Саъдуллаевич - Ҳазорасп тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари
Комиссия котиби: Рахимова Муяссар Кузиевна - Ҳазорасп тумани "Оталиқ” қишлоқ врачлик пункти мудираси.

67


Комиссия аъзолари: Курбанова Анапашша Гофуржон қизи - Ҳазорасп тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Абдуллаева Гулбахор Мадримовна - хусусий тадбиркор, Эшчонов Иброхим Исмаилович - Ҳазорасп тумани "Оталик” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Курбанов Юсуп - Ҳазорасп тумани” Оталиқ” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Ражапова Рухия Телмановна - Ҳазорасп тумани "Оталиқ” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Жуманиязов Отабек Давлатярович -
Ҳазорасп тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

235-Участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдиев Рашид Курамбоевич - Ҳазорасп тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Худайберганов Шермурод Шерметович - Ҳазорасп тумани "Оталиқ” маҳалла фуқаролар йиғини пасбони.

Комиссия котиби: Саидова Кутлика Саъдуллаевна- Ҳазорасп тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Маткаримов Алишер Исмаилович - Ҳазорасп тумани "Иброхим бобо” хусусий ишлаб чиқариш савдо фирмаси раҳбари, Юсупов Бунёд Равшанович - Ҳазорасп тумани "Оталиқ” қишлоқ врачлик пункти шифокори, Ибадуллаева Мехрибон Исмаиловна - Ҳазорасп тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Отабаев Сарвар Баходирович - Ҳазорасп тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Каландарова Фазилат Эркиновна - Ҳазорасп тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимова Хуршида Равшановна - Ҳазорасп тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

236-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худайберганова Ойгул - Ҳазорасп тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Расул Болтабаевич - Ҳазорасп тумани "Саноат” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Бобожонова Муборак Озодовна - Ҳазорасп тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Отажонов Гофир - Ҳазорасп тумани "Саноат” маҳалла
фуқаролар йиғини фаоли, Машарипова Озода - Ҳазорасп тумани 34-сон умумий ўрта
таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Буязова Гавхар - Ҳазорасп тумани
"Саноат” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Машарипов Шавкат - хусусий
тадбиркор, Султонов Рустам - Ҳазорасп тумани "Саноат” маҳалла фуқаролар йиғини
фаоли, Сапаев Хабибулла - Ҳазорасп тумани "Саноат” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

237-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атабаева Тамара Никитовна - Ҳазорасп тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Яхшимурод - Урганч нефт база" унитар корхонаси Ҳазорасп филиали директори вазифасини бажарувчи.
Комиссия котиби: Саидов Дониёр - Ҳазорасп тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қурязов Рустам - Ҳазорасп тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаева Раъно Бабажановна - Ҳазорасп тумани Сулаймон қалъа маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ибрагимов Кенжа Исмоилович - Ҳазорасп тумани Сулаймон қалъа маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Якубов Косимбой - Ҳазорасп тумани "Ойбек" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Тохирова Ровия Собировна - Ҳазорасп тумани "Ойбек" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жуманазарова Зиёда Болтаевна-Ҳазорасп тумани Сулаймон қалъа маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

238-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Исмоилов Ғайрат Зарифович - Ҳазорасп туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

68


Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Улуғбек Абдуғафурович -Ҳазорасп туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Болтаева Зилола Комилбаевна - Ҳазорасп туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Жуманиязова Муяссар Қутлимурадовна - Ҳазорасп туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипова Гулмира Багандиковна -
хусусий тадбиркор, Худайберганов Юсуфбой Шерматович -хусусий тадбиркор, Атамуратов Аллаберган Авазматович - Ҳазорасп туман "Ишчилар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Бобожанов Комилжон Қутлимуратович - Ҳазорасп туман "Ишчилар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Искандарова Рохатжон Нурматовна - Ҳазорасп туман "Ишчилар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

239-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ниязметова Мукаддас Хасановна - Ҳазорасп тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори вазифасини бажарувчи.

Комиссия раиси ўринбосари: Ахмедов Омонбек Рузимович -Ҳазорасп тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Авезова Мухаббат Сатиболдиев - Ҳазорасп тумани "Ш.Рашидов" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Матякубова Феруза Шухратовна - Ҳазорасп тумани 11-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиязов Умид Искандарович -Ҳазорасп
тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаев Хайитбой
Мадаминович - Ҳазорасп тумани "Ш.Рашидов" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли,
Рузметов Ражаббой Ниёзметович - Ҳазорасп шаҳарчаси Ш.Рашидов маҳалла фуқаролар
йиғини котиби, Курязов Сухроб Матчанбаевич - Ҳазорасп тумани 1-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупова Нигора Ражабовна -маҳалла фаоли.

240-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзова Минура Исмоиловна - Ҳазорасп тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ахмедов Баходир Хайтбоевич -Ҳазорасп туман тиббиёт бирлашмаси бошлиги вазифасини бажарувчи.

Комиссия котиби: Муротов Максудбек Мадаминов - Ҳазорасп туман 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ибрагимов Шухрат Собирович - Ҳазорасп тумани Баркамол
авлод маркази директор ўринбосари, Собирова Сурайё Хайдаровна - Ҳазорасп шаҳарчаси
"Ал-Хоразмий” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Рузметова Рахима - Ҳазорасп
туман "Узукка қош” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Киличева Зумрад
Саъдуллаевна - Ҳазорасп шаҳарчаси "Ал-Хоразмий” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Юсупов Жумабой Бекназароович - маҳалла фаоли, Матякубов Мансур
Кахромонович - Ҳазорасп туман 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
ўринбосари.

241-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сатимов Шарифбой - Ҳазорасп туман 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Азимбой Юсупович -Ҳазорасп туман 16-сон мактабининг ўқув тарбия ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Аллаберганов Умар Зарипович - Ҳазорасп туман Бўстон қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари:Қурбонов Суҳроб Рахмонберганович - Ҳазорасп туман
"Бўстон" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бобожонова Умида Жангировна - Ҳазорасп
туман 16-сон мактабининг маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари,
Алимова Шодмон Исмоиловна -Ҳазорасп туман Обод қишлоқ врачлик пункти катта
шифокори, Ражабов Ғаффорберган Эгамбердиевич - Ҳазорасп туман "Бўстон" маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Сулова Марямжон Маматшариповна - Ҳазорасп тумани,

69


Бўстон маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Маткаримова Нуқулжон - Ҳазорасп туман "Бўстон" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

242-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдукаримова Гулпашша Райимбоевна - Ҳазорасп тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Мадрахимов Орамбой Султанбаевич - Ҳазорасп тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Эгамбердиев Икромбой Рахимбердиевич - Ҳазорасп тумани "Қовунчи" маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Хужаева Малика Жуманиёзовна - Ҳазорасп тумани
"Қовунчи" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сатимова Холпашша Қазақовна -
маҳалла фаоли, Сабиров Сатторберди Назарович -Ҳазорасп тумани "Қовунчи" маҳалла
фаоли, Рўзметова Дилбар Давлатяровна - Ҳазорасп туман 5-сон мактабгача таълим
муассасаси тарбиячиси, Жуманиязов Рахимбой - маҳалла фаоли, Жуманиязов Илхомбой
Шерматович - Ҳазорасп тумани "Қовунчи" маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

243-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Маткаримов Руслан Курамбаевич - Ҳазорасп тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманазаров Абдулла - Ҳазорасп тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Нуриллаева Амина - Ҳазорасп тумани "Б.Матризаев" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Шахзода Ядгаровна - Ҳазорасп тумани 17-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипов Курамбой Супиевич -Ҳазорасп
тумани Б.Матирзаев маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жуманиязова Дилфуза
Машариповна - хусусий тадбиркор, Худайберганов Отахон - Ҳазорасп туман
"Б.Матирзаев" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жуманазаров Кузибой - хусусий
тадбиркор, Бабажанова Анапашша Рўзметовна - Ҳазорасп туман "Б.Матирзаев" маҳалла
фуқаролар йиғини фаоли.

244-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Болтаев Шарифбой Жумёзович - Ҳазорасп туман 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузметова Назира Болтаевна - Ҳазорасп тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бобоева Рохатжон Ибрагимовна - Ҳазорасп тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Маткаримов Гопуржон Рахимбоевич - Ҳазорасп тумани "Иқтисодиёт" коллежи ишчиси, Атажанов Бекжон Қаландарович - Ҳазорасп туманида хусусий тадбиркор, Аминов Абдулла - маҳалла фаоли, Рахимова Кумуш Қурбанбаевна -
Ҳазорасп тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Аллаберганова Дармон Абдуллаевна - маҳалла фаоли, Абдуллаев Журабек -Ҳазорасп тумани "Б.Матризаев" маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

245-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахманов Азатжон - Ҳазорасп тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамбердиев Улуғбек Кузиевич - Ҳазорасп тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Атажанова Ойгул Рўзимовна - Ҳазорасп тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Аптикаримов Ғайрат Оллаёрович - Ҳазорасп тумани
"Пичоқчи" маҳалла фаоли, Жуманиязова Гуландон Садуллаевна - Ҳазорасп тумани 5-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Мавланов Бахром Машарипович -Ҳазорасп
тумани "Пичоқчи" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Дурдиева Аводон - Ҳазорасп тумани

70


"Пичоқчи" маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ибрагимова Кумри Собировна -
Ҳазорасп тумани "Пичоқчи" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахимов Кўчкар -
Ҳазорасп тумани "Пичоқчи" маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

246-Участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матчанов Райимбой - Ҳазорасп тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Кузиева Санобар Озодовна - Ҳазорасп тумани "Пичокчи” қишлоқ Жувондур маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Рузметова Рохат Рахмановна - Ҳазорасп тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Худайберганова Зухра Бабаевна - Ҳазорасп тумани "Пичоқчи” қишлоқ Жувонидур маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдуллаев Аминбой -
Ҳазорасп тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Хужаниязов Комилжон - "Пичоқчи” қишлоғи Жувондур маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Наврузова Окила Румимовна - Ҳазорасп тумани Наврўз маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Тойиров Жаббарган - Ҳазорасп тумани "Пичоқчи” қишлоғи Жувондур маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Эрназаров Шоназар - Ҳазорасп тумани "Пичоқчи” қишлоқ Жувондур маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

247-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурметов Пулатбой - Ҳазорасп тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хусинов Ғуломбой - Ҳазорасп тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Искандаров Уктамбой Салиевич - Ҳазорасп тумани "12 нарвон” фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Саидмуратов Умид Кобирбердиевич - Ҳазорасп тумани 28-сон
мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси, Эгамбердиев Тохир Ибрагимович - Ҳазорасп
тумани "Пичоқчи” сув истеъмолчилари уюшмаси ҳисобчиси, Юсупова Рохила
Абдуллаевна - Ҳазорасп тумани "Дўстлик” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Сапаева
Мухайё Нуруллаевна - Ҳазорасп тумани "12 нарвон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли,
Матназаров Рахимбой Машарипович - Ҳазорасп тумани "12 нарвон” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Маткаримова Рухия Курбановна - Ҳазорасп тумани 9-сон мактабгача
таълим муассасаси мудираси.

248-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Мадрахимов Хушнуд Кодирович - Ҳазорасп тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Юсупов Шербек Абдуллаевич - Ҳазорасп тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Якубов Кудрат Тешабаевич - Ҳазорасп тумани "12 нарвон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Рахманова Рузигул Каримовна - Ҳазорасп тумани "12 нарвон”
маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Кутлимуратов Одилбек Кузиевич - Ҳазорасп тумани
5-сон умумий ўрта таълим мактаби ишчиси, Норметова Дилором - хусусий табдиркор,
Рахимов Саидмурод Назарович - Ҳазорасп тумани "12 нарвон” маҳалла фаоли, Рахманова
Гулзира Дурдиевна - Ҳазорасп туман 28-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили
фани ўқитувчиси, Дурдиева Дилбар Рустамовна - Ҳазорасп туман 5-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси.

249-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Чориев Курбонмурод Пириевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Якубова Замира Шермаметовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

71


Комиссия котиби: Матниязова Феруза Қудайбергановна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 11-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Эгамбердиев Холмурод Салтонович - Хоразм вилояти Радиотелевидение узаткич маркази электромеханиги,Атабев Бозор Курбанович -
Ҳазорасп тумани, Питнак шаҳар Соримой қишлоқ фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Кличева Баргул - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар Соримой қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Гоипова Мохим Боллиевна - Ҳазорасп тумани Соримой қишлоқ фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Атамуратов Давлат Шакирович - Ҳазорасп тумани Соримой қишлоқ фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Худайбердиев Дурдибой Маметдурдиевич -
Ҳазорасп мумани Соримой қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

250-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Якубов Кенжа Рузметович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Тупроккалъа маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбанова Гулчехра Сеттиевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Тупроққалъа маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Йулдошева Гулсара Гаппаровна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар Тупроккалъа қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Мадримов Камоладдин Одилович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Тупроккалъа маиший хизмат касб-ҳунар коллежи кадрлар бўлими мудири, Назармаметова Ўғилтож - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 10-сон мактабгача таълим муассасаси мудири, Юлдашев Умирбек Жонгир ўғли - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 14-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Мадримов Зокиржон Одилбекович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сапаев Бекназар - Ҳазорасп туман Питнак шаҳри Ҳазорасп маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупов Камолбек Комилович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Тупроккалъа қишлоқ фуқаролар йиғини мутахассиси.

251-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аминова Мухайё Каландаровна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Кутимов Дадахон Абдурахмонович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Юсупова Гўзал - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Мадримова Гулбахор - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Шарловук” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ишбаев Сардор Нуруллаевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 51-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Рузимов Ғофир Собирович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Ватанпарвар” ташкилоти бошлиғи, Юсупов Сарвар Машарипович - ОАТБ "Агробанк” Питнак филиали бош ҳисобчиси, Салаева Гулсара Султоновна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 51-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипов Максуд Каримбаевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри почта алоқа тармоғи бўлими бошлиғи.

252-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбанова Гули Элдошбаевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Нурметов Азамат Худоёрович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри тиббиёт бўлими шифокори.

Комиссия котиби: Матякубова Надежда Шехназаровна - Ҳазорасп тумани Питнак
шаҳри 3-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Мартазаев Махаммадсапо - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Тиллаев Бахтиёр Ражаббаевич

- Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар Газ таъминоти бўлими бошлиғи, Хайитбаева Гулбахор
Умидовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри А.Ибрагимов маҳалла фуқаролар йиғини
раиси, Маткаримова Якутжон Рузибоевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри А.Ибрагимов

72


маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Назаров Отабек Озодович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри электр тармоқлари корхонаси ҳисобчиси, Абдурахимов Рашид Тардиевич -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Сув оқава бўлими бошлиғи.

253-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тиллаева Муборак Матякубовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Эргаш Жумабаевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Рузибоев Камолжон Юсуфбоевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 2-сон мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Отажанова Шохида Ражабовна - хусусий тадбиркор, Шарафулин Нурмухамад - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Мухаббат” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Отажанов Авазбек Ражабович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри Давлат санитария ва эпидемиология назорати маркази бошлиғи, Рахимов Давронбек Комилжонович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар Сув ҳавзаси бошлиғи, Аллаберганова Чамангул Хожиевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Мухаббат” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Хужаметова Зумрад Исаевна - хусусий тадбиркор.

254-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Норбоев Иномжон Худоёрович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 6-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажонов Шухрат Мадрахимович - Ҳазорасп тумани, Питнак шаҳар 6-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси.
Комиссия котиби: Сапаров Рустам Ярашевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 4-сон мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Киличев Худашкур Отахонович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 6-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси, Матякубов Раззак - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри маҳалла фаоли, Матрасулов Шавкат Самандарович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рузметов Хасанбой Хожибоевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жуманиязова Хосият Ахмедовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Ёшлик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Давлетов Бобур Неъматович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 4-сон мактабининг физика фани ўқитувчиси.

255-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Пулатова Зулхумор Саидахмедовна - Ҳазорасп тумани Питнак
шаҳри маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори.
Комиссия раиси ўринбосари: Якубов Фарход Озодович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Ярашев Мардон Матякубович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри
маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Азизов Шоназар Абдурахмонович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Очилова Саломат Отажоновна -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Матякубов Собир - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Машарипов Фарходжон Уктамбой ўғли - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини пасбони, Отахонова Манзура Якубовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Мадримов Кадамбой

- Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Навбахор” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

256-Участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Уразбаев Комил Турсунович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хайитбаева Саломат Худайбергановна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

73


Комиссия котиби: Ярашев Неъмат - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Охунбобоев” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Ярашев Мансур Рахимберганович - Ҳазорасп тумани Питнак
шаҳар "Охунбобоев” қишлоқ врачлик пункти ходими, Бакиева Нодира Комиловна -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 10-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси, Рахимова
Муборак Саъдуллаевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Охунбобоев” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Ярашев Якуббой Отахонович - хусусий тадбиркор, Шомуродов
Отажон Эгамбердиевич - хусусий тадбиркор, Махмудова Назокат Ахмедовна - Ҳазорасп
тумани Питнак шаҳри 7-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

257-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Латипов Отахон - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Азимова Зебо Рахимбаевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Курязова Лайло Мадиёровна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Курбонбоев Султонбой - Ҳазорасп туман Питнак шаҳар
"Саёпир” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Бектурдиев Комилжон - Ҳазорасп туман
Питнак шаҳар "Саёпир” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипов Саъдула -
Ҳазорасп туман Питнак шаҳри 6-сон мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси, Жонбоева
Норгул Рахимбердиевна - Ҳазорасп туман Питнак шаҳар "Саёпир” маҳалла фуқаролар
йиғини фаоли, Якубов Ихтиёр - Ҳазорасп туман Питнак шаҳри 6-сон болалар мусиқа ва
санъат мактаби ўқитувчиси, Махмудов Шерзод Махмуд ўғли - хусусий тадбиркор.

258-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбонбоев Жасурбек Султонбоевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчи.

Комиссия раиси ўринбосари: Султанов Мурод Хамраевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Саидлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Сабиров Хайитбой Саиджанович - Ҳазорасп тумани Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 8-сон мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси.
Комиссия аъзолари: Рахманов Эркин Хасанович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Саидлар” маҳалла фаоли, Хасанов Шоназар Рахимович - Ҳазорасп тумани Питнак кишлоғи қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Курбанова Озода Жуманиязовна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри тиббиёт бирлашмаси ҳамшираси, Киличев Давлатёр Маматович -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Маткаримов Гофур Ботирович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар "Питнак” қишлоқ фуқаролар йиғини мутахассиси, Хасанова Замира Шимиевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Саидлар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

259-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Дилшод Ахмедович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Шомуротов Шавкат Отахонович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Хайитбоев Исроил - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Шехлар "маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Хужаметова Норжон Мусаевна - Ҳазорасп тумани Питнак
шаҳри "Шехлар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Матназаров Зохид Курбонбоеивч -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 9-сон мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси,
Жаббаров Неъмат Раматжонович -Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар
"Қишлоқхўжаликкимё” бўлими ишчиси, Болтаев Саттор Киличевич - Ҳазорасп тумани
Питнак шаҳар болалар ва ўсмирлар спорт мактаби ишчиси, Рахманова Шоира Тохировна -
Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри "Шехлар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жаббарова

74


Фарида Курбанбаевна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар "Шехлар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

260-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимова Манзура Исмаиловна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рузибоев Тулкин Ибгаримович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Ражапов Максудбек Дурдиевич - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рахимова Шарофат Ботировна - хусусий тадбиркор, Султонов
Рустам Неъматович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳри 9-сон мактабининг инглиз тили
фани ўқитувчиси, Рузибоев Ойбек Мадиёрович - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар
"Шехлар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Хайитов Хушнуд Матмуротович - Ҳазорасп
тумани Питнак шаҳар "Шехлар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахимова Сабо
Мадиёровна - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар 9-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Раззаков Хайриддин - Ҳазорасп тумани Питнак шаҳар "Сайид” қишлоқ
фуқаролар йиғини раиси.

261-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Балтаева Саломат Абдуллаевна - Питнак шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамбердиев Умрбек Камилжонович - Питнак шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мадиримов Бахтиёр Мадиярович - Питнак шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Жумабаева Дилбар Каландаровна - Питнак шаҳар 8-сон
мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Бабажанов Саъдулла - Питнак шаҳар "Обод
маҳалла” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матчанов Боғибек - Питнак шаҳар "Обод
маҳалла” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Болтаева Манзура Рустамовна -
Питнак шаҳар "Обод маҳалла” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчи, Нурманова
Мунаввар Комиловна - Питнак шаҳар "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Хужаев
Дилмурод Пулатович - Питнак шаҳар муқобил машина трактор парки ҳисобчиси.

455-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

456-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.
457-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.
458-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.
459-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

ХОНҚА ТУМАНИ БЎЙИЧА:

262-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ахмедова Гулсара Ражабовна - Хонқа маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Фарход Юлдашевич - Хонқа маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллеж ўқитувчиси.
Комиссия котиби: Сабиров Санжар Ғоффурович - Хонқа шаҳарча "Баркамоллик” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Худайберганов Тохир Фарходович - хизмат ва ахборот
технологиялари касб-ҳунар коллежи бўлим бошлиғи, Сабиров Яқуббой Қаландарович -
Хонқа шаҳарча "Баркамоллик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қучқаров Йўлдош -
маҳалла фаоли, Юсупова Насиба Озодовна - Хонқа шаҳарча "Баркамоллик” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бабаджанов Зафарбек Юлдашевич - Хоразм вилояти

75


давлат архиви Хонқа филиали архивчиси, Курязов Бахром Кўпалович - Хонқа шаҳарчаси "Гулғунча” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

263-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саъдуллаев Зиёддин Ёвқочович - Хонқа педагогика ва спорт коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Каримов Каримбой Якуббайевич - Хонқа педагогика ва спорт коллежи директорининг ўринбосари.

Комиссия котиби: Бекчанов Дилшод Исломбаевич - Хонқа шаҳарчаси "Фидойилар” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Оллаберганов Икромбой Каримович - Хонқа шаҳарча "Фидойилар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сапаева Лидия Абдуллаевна - Хонқа шаҳарча "Фидойилар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сеттиев Азадбой -
маҳалла фаоли, Оллаберганов Ортиқ Отабаевич - Хонқа шаҳарча "Фидойилар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матназарова Фазилат Холназаровна - Хонқа педагогика ва спорт коллежи инглиз тили фани ўқитувчиси, Нуниязов Равшан Саитназарович - Хонқа шаҳарча "Янгиланиш” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

264-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Каримкулиева Насиба Рустамовна - Хонқа тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Мурод Пўлатович - Хонқа тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Эшчанов Санжар Бахтиёрович - Хонқа тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Аитова Анаджон Ўриновна - Хонқа шаҳарчаси "Жанатмакон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиязов Комилжон Атабоевич - Хонқа шаҳарчаси "Ахиллик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сапаева Гулмира Октамбоевна -
Хонқа шаҳарчаси "Жанатмакон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Муратов Фарход Ражабович - Хонқа шаҳарчаси "Жаннатмакон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Ахмедова Гулнора Аллаёровна - Хонқа шаҳарчаси "Ахиллик” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Аллаберганова Гулистон Каримовна - Хонқа шаҳарчаси "Ахиллик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

265-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Каримова Саодат Рахимовна - Хонқа тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбонова Зухражон Бекчоновна - Хонқа тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Холмуратова Дилфуза Азимбаевна - Хонқа шаҳарчаси "Эзгулик” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Абдиримова Зулфия Қаландаровна - Хонқа шаҳарчаси
"Паҳлавонлар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Султонова Манзура
Худайбергановна - Хонқа шаҳарчаси "Гулғунча” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Эшчанов Мақсуд Юсуфбоевич - Хонқа шаҳарчаси "Эзгулик” маҳалла фуқаролар йиғини
раиси, Юлдашева Дилбар Алимжоновна - Хонқа тумани 35-сон умумий ўрта таълим
мактаби директори ўринбосари, Хусинова Кундуз Боғибековна - Хонқа шаҳарчаси
"Эзгулик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қўчқарова Фарида Рузмаматовна -
Хусусий тадбиркор.

266-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Даврон Сотимович - Хонқа тумани 7-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хамраев Қадамбой Ибодуллаевич - Хонқа тумани 7-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Иброгимов Рашид Худайберганович - Хонқа шаҳарчаси "Маҳорат” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

76


Комиссия аъзолари:Аллаберганов Хабибулло Кличевич - Хонқа шаҳарчаси "Маҳорат” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Дусметова Диларом - Хонқа шаҳарчаси "Маҳорат” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Турдиев Хушнуд Аллаберганович - Хонқа шаҳарчаси "Бунёдкор” маҳалла фуқаролар йиғини маъсул котиби, Султонов Сапорбой Худайберганович - Хонқа шаҳарча "Паҳлавонлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Аллаберганов Умарбек Султонбоевич - Хонқа шаҳарчаси "Паҳлавонлар” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Яқубов Фахриддин Урунович -
Хонқа тумани 7-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби мураббий.

267-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Отабек Мадрахимович - Хонқа тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзов Камоладдин Қодирович - Хонқа тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби жисмоний тарбия фани ўқитувчиси.
Комиссия котиби: Жабборов Рустамбой - Хонқа шаҳарчаси "Мангулик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Сотимов Хикмат Хасанович - Хонқа тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Латипов Сатимбай - маҳалла фаоли, Атажонова Замира Собировна - Хонқа шаҳарчаси "Мангулик” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Атаниёзов Илхом Азимович - Хонқа шаҳарчаси "Бунёдкор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Артикова Гулнора Юлдашевна - Хонқа шаҳарчаси "Мангулик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Саидов Аминбой - маҳалла фаоли.

268-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Фозилов Баходир Одилович - Хонқа қурилиш касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбанов Қадамбой Султонович - Хонқа қурилиш касб-ҳунар коллежи катта устаси.

Комиссия котиби: Мусаева Муяссар Қурамбоевна - Хонқа шаҳарчаси "Порлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Юсупова Муборак Султоновна - Хонқа шаҳарчаси "Порлоқ”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хамраева Дилфуза Шавкатовна - Хонқа
қурилиш касб-хунар коллежи инглиз тили фани ўқитувчиси, Матякубов Олимбой
Рейимбердиевич - Хонқа шаҳарчаси "Порлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Ўринов Ўктам Рахимович - Хонқа шаҳарчаси "Порлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини масъул
котиби, Қаландарова Анажон Айитбоевна - Хонқа шаҳарчаси "Бунёдкор” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рўзметов Зийнат Нурмаматович - Хонқа қурилиш касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

269-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Йўлдошев Бахтиёр - Хонқа тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Саъдуллаев Абдулла Сатимбоевич - Хонқа тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рўзметов Одилбек Машарипович - Хонқа шаҳарчаси "Муқаддас” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Қурбонова Адолат - Хонқа шаҳарчаси "Муқаддас” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчи, Абдуллаев Илдор Ибадуллаевич - Хонқа шаҳарчаси
"Янгиланиш” махалла фуқаролар йиғини раиси, Артиқов Бобур Ғуломбой ўғли - Хонқа
шаҳарчаси "Муқаддас” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Абдуллаева Олияжон
Якубовна - Хонқа тумани 40- сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекметова
Мухаббат - Хонқа шаҳарчаси "Янгиланиш” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Ражапов Қувондиқ Қаландарович - Хонқа шаҳарчаси "Муқаддас” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси.

77


270-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отажонов Йўлдошбой Комилжонович - Хонқа саноат ва хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жаббаров Ўктам Саъдуллаевич - Хонқа саноат ва хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Болтаев Баходир - Хонқа шаҳарчаси "Ватанпарвар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Аллакулиев Шавкат Қодирович - маҳалла фаоли, Мадрахимов Эркин Комилович - Хонқа шаҳарчаси "Ватанпарвар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси котиб, Эгамбердиева Мақсуда Озодовна - Хонқа туман 38-сон мактаб ўқитувчиси, Хужаниязов Шоназар - Хонқа шаҳарчаси "Эхтиром” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Эрназарова Мияссар Шоназаровна - Хонқа шаҳарчаси "Ватанпарвар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдукаримова Манзура Отабоевна - Хонқа шаҳарчаси "Эхтиром” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

271-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Баходир Исмаилович - Хонқа тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Абдуллаев Икром Явкачович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Пахтагул” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Худайберганов Бойназар Очилович - Хонқа тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Хамраева Наргиза Қувондиковна - Хонқа тумани 5-сон мактаб
ўқитувчиси, Исмоилова Замира Ибрагимовна - Хонқа тумани 5-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси, Махмудов Уктам Комилович - Хонқа тумани 27-сон мактаб
директори, Атажанова Бикажон Машариповна - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи
"Пахтагул” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ниёзметов Баходир Абдуллаевич -
Сарапоён қишлоғи "Пахтагул” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Каримкулиева
Латофат Рохатовна - Хонқа тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

272-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипов Омонбой Рўзмаматович - Хонқа ҳизмат кўрсатиш касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Боғибеков Мансурбек Ўринбоевич - Хонқа ҳизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Салаева Замира Ахмаджоновна - Хонқа ҳизмат кўрсатиш касб-
ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Курбанов Ғофур Рўзмаматович - Хонқа тумани Сарапоён
қишлоғи "Истиқлол” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Аллакулиева Танзиля Турсуновна

- Хонқа тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бабажанова Ёрқиной Қадамбоевна - Хонқа тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бекчанов Азимбой Мадрахимович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоқ фуқаролар йиғини раиси,Шарипова Юлдуз Қўчқарбаевна - Хонқа ҳизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Ишчанова Санобар Мадримовна - Хонқа туман Сарапаён қишлоқ "Истиқлол” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

273-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бабажонов Боғибек Шарипович - Хонқа тумани 2-сон болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Саъдуллаев Мухутдин Пардаевич - Хонқа тумани 2-сон болалар ва ўсмирлар спорт мактаби илмий бўлим мудири.

Комиссия котиби:Рўзметов Ўмирбек Тўраевич - хусусий тадбиркор

Комиссия аъзолари: Атажанов Элдор Мўминбоевич - Хонқа тумани 48-сон
ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси, Урозов Комилжон Майлибоевич - Хонқа тумани
Сарапоён қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сапаров Қаҳрамон
Сотимович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини

78


посбони, Одилова Тозагул Ёдгоровна - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Аминова Сайёра Отахоновна - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметов Фарход Мадиримович - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

274-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Ибрагим Хакимович - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Авезов Бекчон Рўзметович - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Нуруллаев Умидбек Самандарович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Шарипов Шарипбой Рустамович - Хонқа тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Палванов Ўрунбай - Хонқа тумани "Ўрунбай Асрорбек” фермер хўжалиги бошлиғи, Абдуллаев Умирбек Ачилович - Ўзбекистон таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси Хонқа туман Кенгаши раиси, Авезметов Исмоил Ибрагимович - Хонқа тумани бандликка кўмаклашиш ва аҳолини ижтимоий муҳофаза қилиш маркази инспектори, Бейжанова Кундузхон Ражабовна -
Хонқа тумани 19-сон мактаб ўқитувчиси, Султонова Бибижон - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

275-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сотимова Сайёра Сотимовна - Хонқа туманидаги 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Хушнуд Сапарович - Хонқа тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рахимов Бахтиёр Абдирахмонович - Хонқа тумани Сарапоён
қишлоғи "Қорамози” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Хакимов Хакимбой Сапарович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Қорамози” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Эшметова Гавхаржон Аҳмеджановна - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Қорамози” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хасанов Сапо Юсупович - Хонқа тумани Сарапоён қишлоғи "Қорамози” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Ахмедов Рўзмамат Юсупович - Хонқа тумани Қорамози қишлоқ врачлик пункти болалар шифокори, Сабиров Одилбек Жуманиёзович -
Хонқа тумани "Хонқа-Қорамози” муқобил машина трактор парки бошлиғи, Қўчқаров Жавлонбек Аллберганович - Хонқа тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

276-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матниёзов Фарход Абдуллаевич - Хонқа тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдашев Олимбой Муминович - Хонқа тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби:Худайберганов Фарход Адамович - Хонқа тумани Қирқёп қишлоқ фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари:Рузумов Рашидбек Рахимович - Хонқа тумани Қирқёп
қишлоғи "Дўрмон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Якубов Хўсин Мухамедович -
Хонқа тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қурбонов Йўлдош
Сотимович - Шовот ирригация тизими бошқармасида биринчи тоифали мухандис,
Рузметов Отабой - Хонқа тумани "Хонқа-Хоразм” муқобил машина трактор парки ер
тузувчиси, Атамуродов Азамат Дурдиевич - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Дўрмон”
маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Дурдиев Ислом - маҳалла фаоли.

277-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Дусчанова Мақсуда Бекбергановна - Хонқа тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

79


Комиссия раиси ўринбосари: Саидов Седамат - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Султанов Ибодулла - Упрадик БВО Амударё бўлинмаси муҳандиси.

Комиссия аъзолари: Сапаров Рўзмамат Рахимович - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи
"Обод” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хаитов Баходир - маҳалла фаоли, Атажанов
Атажон Бозорович - Хонқа тумани 44-сон мактабгача таълим муассасаси хўжалик ишлари
бўйича мудири, Бабажанов Зиёдаддин Сатимович - маҳалла фаоли, Бабажанов Ғаффорали
Бекчонович - Хонқа тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қурамбоев
Қудрат Сабирович - Хонқа тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби ҳўжалик ишлари
бўйича директор ўринбосари.

278-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзметов Равшанбек Хакимович - Хонқа тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авазбаев Маммат Ботирович - Хонқа тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Норбаев Эргаш Курамбоевич - Хонқа тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Шарипов Давлат - маҳалла фаоли, Анназаров Қудрат
Болтаевич - маҳалла фаоли, Собирова Гулжон Қурамбоевна - Хонқа тумани Қирқёп
қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Файзуллаев Ислом Мўминович

- Хонқа тумани Қирқёп қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Қурбонова Зулайхо Аминовна - Хонқа тумани Хоразм қишлоқ варчлик пункти ҳамшираси, Худайберганова Мухайё Самандаровна - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Обод” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

279-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Якубова Малохат Қоландаровна - Хонқа тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авазов Даврон Исламович - Хонқа тумани 38- сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Джаббаров Рустамбек - Хонқа тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзоси: Шарипова Назокат Рустамбоевна - Хонқа туман Пахтакор
қишлоқ врачлик пункти мудираси, Уринов Рашид Мадаминович - Хонқа тумани Қирқёп
қишлоғи "Маданий ер” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рўзиматов Қадамбай Салаевич -
маҳалла фаоли, Авезбоев Ғайрат Ботирович - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Маданий
ер” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Шониқова Ровия Машариповна - Хонқа
тумани Қирқёп қишлоғи "Маданий ер” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Жуманиязов Асқар Хабибуллаевич - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Маданий ер”
маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

280-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипов Ойбек Комилжонович - Хонқа тумани 51-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Зарибов Улуғбек Каримович - Хонқа тумани Қирқёп қишлоғи "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Матчанов Акбар Камоладдинович - Хонқа тумани 51-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Қарриев Ғофуржон Атабаевич - Хонқа тумани Қирқёп
қишлоғи "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Рахманова Муяссар - Хонқа
тумани Қирқёп қишлоғи "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Йулдашев
Холмурод - Хонқа туман Қирқёп қишлоғи "Пахтакор” маҳалласи элат боши, Қаландаров
Ғоиббой - Хонқа туман Қирқёп қишлоғи "Пахтакор” маҳалласи элат боши, Юсупов

80


Максуд Мавлонович - Хонқа тумани 51-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанов Базарбой - маҳалла фаоли.

281-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Аллаберганов Ғофурбек Ғуломбоевич - Хонқа тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Маткаримов Мадамин Юлдашевич - Хонқа тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Болтаев Исломбек Мамматжумаевич - Хонқа тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Курамбоев Кахрамон Ражабович - Хонқа тумани 26-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Кенжаев Улуғбек Азадович - Хонқа
тумани "Сатимова Дилбар” фермер хўжалиги раҳбари, Матяқубов Носир Очилбаевич -
Хонқа тумани Мадир қишлоғи "Илғор” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби,
Султанов Жалилбек Юлдашевич - Хонқа тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби
директор ўринбосари, Жуманиязов Қадамбой Солаевич - "Ватанпарвар” ташкилоти Хонқа
туман Кенгаши ўқув-спорт техника клуби бошлиғи, Эгамбердиев Қувондиқ
Жуманиязович - Хонқа тумани Мадир қишлоғи "Илғор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

282-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қутлиев Давлат Шарипович - Хонқа тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзов Бозорбой Комилович - Хонқа тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Қурамбоев Даврон Илхамжанович - Хонқа тумани истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш жамияти раиси.

Комиссия аъзолари: Сапаев Юсупбай Аллаберганович - Хонқа тумани Мадир қишлоғи "Дўстлик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Оллаберганов Умирбек Хажиевич -
маҳалла фаоли, Холмуратов Давронбек Кўпалович - Хонқа тумани "Хамиджон Зулфия” фермер хўжалиги иш юритувчиси, Махмудов Фахриддин Нураддинович - Хонқа тумани Мадир қишлоғи "Дўстлик” маҳалла фуқаролари йиғини масъул котиби, Полвонов Олимбой Сапаевич - маҳалла фаоли, Собиров Дилшод Саъдуллаевич - Хонқа тумани Мадир қишлоқ врачлик пункти шифокори.

283-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипов Йўлдош - Хонқа тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Эркинбой Машарипович - Хонқа тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Атажанов Худашукур Сапарматович - Хонқа тумани Мадир қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Қутлиев Ғайрат Давлатович - Хонқа тумани Мадир қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Қурамбаев Илхамжан - маҳалла фаоли, Авезов Отаназар Озоджанович - Хонқа тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Қучқаров Одилбек Рўзмаматович - хусусий тадбиркор, Рўзметов Бакберган Сапо ўғли -
Хонқа тумани Мадир қишлоқ фуқаролар йиғини посбони, Авезов Шоназар Сотимбоевич -
Хонқа тумани "Янги ҳаёт” сув истеъмолчилари уюшмаси ишчиси.

284-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Бахтиёр - Хонқа тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдашев Азамат Алимжанович - Хонқа тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби:Рўзметов Элмурот Рўзмаматович - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Нурафшон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Машарипов Машарип Эгамбердиевич - Хонқа тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хайитов Дониёр Шоназарович - Хонқа тумани

81


Навхос қишлоғи "Шодлик” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Яқубова Розияжон
Рўзмаматовна - маҳалла фаоли, Қаландаров Эргаш Баҳтиёрович - Хонқа тумани "Атхам
Йўлдош Азамат” фермер хўжалиги раҳбари, Худайберганова Хайитжон - Хонқа тумани
Навхос қишлоғи "Нурафшон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиязова
Санобар Кўпаловна - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Шодлик” маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси.

285-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Ахмедов Нуняз Рўзматович - Хонқа ахборот технологиялари касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Нурметов Турсун Кенжаевич - Хонқа тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Яқубов Рустам Курамбоевич - Хонқа ахборот технологияларикасб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қурёзова Дилбар Саъдуллаевна - Хонқа тумани 16-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Асметов Қодамбой Рўзметович - Хонқа тумани 34-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Пулатова Анагул Ражаббоевна - Хонқа ахборот
технологиялари касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Ўринова Гулистон Ахмедовна -Хонқа
тумани 16- сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдирахмонова Шохида
Ниёзметовна - Хонқа тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Шарипова
Муяссар Озодовна - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Знахос” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси.

286-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Маркс Мадримович - Хонқа тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Улуғбек Ахмедович - Хонқа тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Саидов Зокир Озодбекович - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Маданият” маҳалла фуқаролари йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Худайберганов Тўлқин Рўзибоев - Хонқа тумани Навхос
қишлоғи "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Жуманиязов Элбек Қозоқович -
Хонқа тумани "Рамзиддин Дилнура” фермер хўжалиги ҳисобчиси, Хўжаев Низомий
Бозорович - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини
котиби, Бабажанова Шахло Атабоевна - Хонқа тумани Навхос қишлоғи "Маданият”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдримова Ўғилжон - маҳалла фаоли,
Садуллаева Луиза Султоновна - Хонқа тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

287-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипова Мухаббат Йўлдошевна - Хонқа тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Каримова Хайитжон Авазметовна - Хонқа тумани
Намуна қишлоқ "Ёш куч” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.
Комиссия котиби: Эгамбердиев Хасан Болтаевич - Хонқа тумани 28-сон мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Собиров Шухрат Кўпалович - "Хонқа-Ғалаба” муқобил
машина трактор парки ер тузувчиси, Хужаниёзов Хўжаниёз Хушнуд ўғли - 28-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Болтаев Махмудбек Ахмедович - Хонқа тумани Намуна
қишлоғи "Ёш куч” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Сабирова Анажон
Ашировна - Хонқа тумани 20-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Қобулов
Адамбой - Хонқа тумани Намуна қишлоғи "Ёш куч” маҳалла фуқаролар йиғини элат
боши, Явкачов Тохир Хажиевич - Хонқа туман ободонлаштириш бошқармаси ишчиси.

288-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Файзуллаев Исломбой Рахимович - Хонқа тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

82


Комиссия раиси ўринбосари: Айитбаев Умар Шукуруллаевич - Хонқа тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Каримов Қурамбай Ахмедович - Хонқа тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Роззаков Низомаддин Атабоевич - Хонқа тумани Намуна қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Махмудов Бекчонбой Ахмедович - Хонқа тумани Намуна қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Жуманиёзов Кўпалбой Машарипович -
Хонқа тумани Намуна қишлоқ "Ёш куч” маҳалла фуқаролар йиғини элат боши, Собиров Парход Мамматович - Хонқа тумани "Машраф” фермер хўжалиги раҳбари, Каримов Рустам - маҳалла фаоли, Собирова Гулчехра Матякубовна - маҳалла фаоли.

289-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзметова Нодира Нурмаматовна - Хонқа тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отаниёзов Қахрамон Одилович - Хонқа тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Дусчанов Эшчонбой Мамматович - Хонқа тумани Намуна
қишлоғи "Туркистон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Каримов Комил - Хонқа туман "Ғалаба” сув истемолчилари уюшмаси гидротехниги, Каримов Фарход Юлдошевич - Хонқа тумани Намуна қишлоғи "Туркистон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тўраев Одамбой Каримович - Хонқа туман "Одамбой Жахонгир” фермер хўжалиги раҳбари, Машарипова Сайёра Собировна - Хонқа тумани 45-сон мактаб директор ўринбосари, Рустамов Комил - маҳалла фаоли, Кўпалова Зайнаб Комиловна - Хонқа тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.

290-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Махмудов Бахтияр Ваисович - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собирова Шоира Артиқовна - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Шамуротов Бехзод Рамат ўғли - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Атаджанов Матякуб Бабаджанович - маҳалла фаоли,
Қурамбоев Жонибек Исаевич - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Яхшимуратов Жуманазар - маҳалла фаоли, Бабажонов Ислам Сапарбаевич -
Хонқа тумани "Ал-Хоразмий” қишлоқ врачлик пункти шифокори, Нурметова Саломат
Джабборовна - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметова
Муборак Артиқовна - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.

291-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эгамов Ибодулла - Хонқа тумани 1- сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хўжабоев Юсуф - Хонқа тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Адамов Сейидмурод - Хонқа тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Тураев Дилшод Рузибоевич - Хонқа тумани Қорақош қишлоқ
фуқаролар йиғини масъул котиби, Сафоева Барно Равшабековна - Хонқа тумани 1-сон
мактаб ўқитувчиси, Сабирова Наргул Қобуловна - Хонқа тумани Олтин соҳил қишлоқ
варчлик пункти ҳамшираси, Эгамова Сара Йўлдашевна - Хонқа тумани Қорақош қишлоғи
"Ғайрат” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Балтаев Йўлдаш Матяқубович - Хонқа
тумани Қорақош қишлоғи "Ғайрат” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Авезов
Мадамин Рахимберганович - Хонқа тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

83


292-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабов Хасанбой Машарипович - Хонқа тумани 49-сон ихтисослаштирилган мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Хайитбой Отажонович - Хонқа тумани "Олтин соҳил” қишлоқ врачлик пункти мудири.

Комиссия котиби:Матниёзов Акмал Оллаберганович - Хонқа тумани 49-сон ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Саидова Дилфуза Усмоновна - Хонқа тумани 22-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Бобожонова Рўзика Сафарматовна - Хонқа тумани Қорақош қишлоғи "Мустақиллик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хамраев Отаназар Хайитбаевич - Хонқа қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари, Юлдашева Ноқия Абдуллаевна - Хонқа тумани 49-сон ихтисослаштирилган мактаб директор ўринбосари, Давлетов Шоназар Матмуротович - Хонқа тумани Қорақош қишлоқ ҳарбий ҳисоб столи бошлиғи, Матқурбонова Мунира Сафарматовна - Хонқа тумани "Олтин соҳил” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

293-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сотлиқова Гўзал Каримбергановна - Хонқа қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Аширов Илхамбай - Хонқа қишлоқ хўжалиги касб-
ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия котиби:Ваисов Маркс Рўзибоевич - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Рахмедов Шерзод Матяқубович - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи "Нуробод” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Қулметова Тўти - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи "Нуробод” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Саъдуллаева Нигора Отажановна - Хонқа тумани "Дўстлик” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Қаландаров Алишер Умирович - Хонқа қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи хўжалик ишлари бўйича директори ўринбосари, Авезов Ихтиёр Бахтиёрович - Хонқа тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хамраева Муқаддас Хаитовна -
Хонқа тумани 46-сон мактаб ўқитувчиси.

294-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сайитметов Комил Полвонович - Хонқа тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собиров Режабой Шарипович - Хонқа тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Байжанов Махмуд Жабборович - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи "Катта куч” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Саидова Рашида Атабаевна - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи "Катта куч” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Яхшимуротов Ахмаджон Аннамуротович - Хонқа тумани "Дўстлик” машина трактор парки бошлиғи, Абдуллаев Эркин - Хонқа тумани Катта Жирмиз қишлоғи "Катта куч” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Отажонов Алишер Исмоилович - Катта Жирмиз қишлоғи "Катта куч” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қурязов Мунис Рўзматович - Хонқа тумани "Дўстлик” қишлоқ врачлик пункти муолажа фельдшери, Жумамуратов Мухтор Ибрагимович - Хонқа тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

295-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Жаббаров Йўлдаш Раззақович - Хонқа тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапоев Қахрамон Қурязович - Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Ширин” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби:Абдуллаев Хакимбой Йўлдашевич - Хонқа тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

84


Комиссия аъзолари: Бекчанов Ўткиржон Атабоевич - "Хоразм оби хаёт” МЧЖ сув таксимлаш иншооти оператори, Болтаева Мухаббат Сабировна - Хонқа тумани Ш.Рашидов қишлоқ врачлик пункти шифокори, Джабборов Махмуджон Максудович -
Хонқа тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари, Машарипов Илхом Атабоевич - маҳалла фаоли, Полванов Жонибек Олимович - ТИФ "Миллий банк” Урганч бўлими мутахассиси, Рахимова Гулшод Аминовна - Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Ширин” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

296-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курбанова Жамила Сабировна - Хонқа енгил саноат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажонов Равшанбек Бекчанович - Хонқа енгил саноат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Рахимов Расулбек Саттарович - Хонқа енгил саноат ва ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Бекчанов Атабой Қурбондурдиевич - Хонқа тумани Олажа
қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Бекчанова Дилором Қурамбоевна - Хонқа
тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Абдурахмонова
Шохида Матчоновна - Хонқа хизмат кўрсатиш касб-хунар коллежи ўқитувчиси,
Машарипова Дармон Саиджоновна - Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Ойдин ҳаёт” маҳалла
фуқаролари йиғини маслаҳатчи, Машарипова Шукуржон Мадаминовна - Хонқа тумани
Ш.Рашидов номли қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Нурметов Нурмат Хусинович -
Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Ойдин ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

297-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хужаниёзов Сатимбай - Хонқа тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Давлетова Қурвонжон Мадримовна - Хонқа тумани
Олажа қишлоғи "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Нурматов Каримбой Хайитбаевич - Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия аъзолари: Жуманиёзова Санамжон Мавлоновна - Хонқа тумани 28-сонли мактабгача таълим муассасаси мудираси, Ибрагимов Отабек Исмоилович - "Хонқа пилла” масъулияти чекланган жамияти участка агрономи, Матниёзов Шоназар Курязович - Хонқа тумани 50-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Панаев Жуманазар Шерматович

- Хонқа тумани 50-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Ражабова Манзура
Аминовна - Хонқа тумани Олажа қишлоғи "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчи, Султанова Жамила Собировна - Хонқа тумани Олажа қишлоқ врачлик пункти
мудири.

298-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Жумяз Рахимович - Хонқа тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Жамоладдин Рахимбардиевич - Хонқа
туман 18-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича директори
ўринбосари.

Комиссия котиби: Машарипов Мухтор Қурязович - Хонқа тумани 18- сон умумийўрта таълим мактаби ҳисобчиси.

Комиссия аъзолари: Сапаева Мунаввар Каримовна - Хонқа тумани Томадургадик
қишлоқ "Дургадик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдурамонов Хажибой
Рўзиевич - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Матназаров
Рашид Мадримович - "Ўзагросуғурта” ДАСК ОАЖ Хонқа туман бўлими менеджери,
Хажиева Сурайё Йўлдошевна - Хонқа тумани 18-сон мактабгача таълим муассасаси
мудираси, Нурметов Одамбой Эгамбердиевич - Хонқа тумани 18-сон умумий ўрта таълим
мактаби директор ўринбосари, Сапаев Давлат Назарович - Хонқа тумани "Давлат” фермер
хўжалиги раҳбари.

85


299-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Курамбоева Марям Ражабовна - Хонқа тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ниёзметов Мансур Озодович - Хонқа тумани 33- сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Очилов Улуғбек Мадрахимович - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Болтаев Рустам Султонович - Хонқа тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Матяқубов Латипбой Қурамбоевич - Хонқа тумани "Сарвар Акмал” фермер хўжалиги раҳбари, Юсупов Отабек Қодирович - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи катта устаси, Ачилов Комилжон - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Тома” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупов Умирбек Қиличевич - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий Маркази Хоразм вилоят филиали токсикология бўлими мудири, Сабиров Атахон Қўчқорович - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Тома” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

300-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Исмаилова Хосият Эгамбердиевна - Хонқа тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Эгамов Қодир Йўлдошевич - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Олчин” маҳалла фуқаролари йиғини раиси.

Комиссия котиби: Сафаев Мусобек Йўлдошевич - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Олчин” маҳалла фуқаролари йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Хўжаниёзов Ислом Сетимович - Хонқа тумани Томадургадик
қишлоқ "Олчин” маҳалла фуқаролари йиғини посбони, Хусинов Комилжон Қурамбоевич -
маҳалла фаоли, Курамбаева Гулнора Ражабовна - Хонқа тумани 25-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Матчанов Раззокберди Бекчонович - Хонқа тумани
ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи, Собиров Эгамберди Султонович - Хонқа тумани
"Хонқа-Томадургадик” муқобил машина трактор парки бошлиғи, Рахимов Улуғбек
Аминович - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини
раиси.

301-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Олимов Баходир Отабаевич - Хонқа тумани 6- сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сатаров Улуғбек Саъдуллаевич - Хонқа тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бабажанов Илхом Сапарбаевич - Хонқа тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ҳисобчиси.

Комиссия аъзолари:Саттаров Озод - Хонқа тумани "Солия Саттор” фермер
хўжалиги аъзоси, Мадаминов Йўлдош Атажанович - Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ
"Дургадик” маҳалла фуқаролари йиғини масъул котиби, Жабборов Мавлон
Эгамбердиевич - Хонқа тумани "Солия Саттор” фермер хўжалиги раҳбари, Ражабова
Айитжон Олимовна - Хонқа тумани 6-сон мактаб ўқитувчиси, Эгамова Рўзигул Болтаевна

- Хонқа тумани 8-сон мактабгача таълим муассасаси мудири, Нуриллаев Кўпал Рейимович

- Хонқа тумани Томадургадик қишлоқ "Дургадик” маҳалла фуқаролари йиғини раиси.

302-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Раззақов Қаландар Абдуллаевич - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Болтаев Ахмед Собирович - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Нурметов Ислом Саттарович - Хонқа тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комисссия аъзолари: Рўзметов Хамид Қўзибоевич - Хонқа тумани Амударё
қишлоқ фуқаролари йиғини масъул котиби, Эгамов Мақсуд Олимович - хусусий

86


тадбиркор, Йўлдашев Улуғбек Жуманиёзович - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Каримов Баходир Раджапович - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Нуруллаев Жонибек Қадамбоевич - Хонқа агросаноат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси, Рахманова Хожибиби Раимбергановна - Хонқа тумани Ал-Хоразмий қишлоқ врачлик пункти шифокори.

ХИВА ТУМАНИ БЎЙИЧА:

303-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атабаев Кўпалбой - Хива тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Одамов Руслон Шавкатович - "Хорвуз” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Қаландаров Дониёр Ражаббоевич - Хива тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия аъзолари: Қурбанбаев Рустам Рўзметович - "Хорвуз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рўзметов Одамбой Хусаинович - Хива тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Эшчанов Рўзмат - "Хорвуз” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Каримов Мақсуд Кўпалович -"Хиватумангаз” филиали ишчиси, Атабаев Хусинбай Купалович - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Хўжаниёзов Жохонгир Рустамович - Хива тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

304-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Исмаилов Машарип Рустамович - Хива тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзов Отабек Аминович - "Истиқлол” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Одамов Шавкат Хўжаевич - Хива тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Матёқубов Хасанбой Ибрагимович - "Истиқлол” маҳалла
фуқаролар йиғини котиби, Атабаев Мансурбек Худайберганович - "Ирдимзон” қишлоқ

фуқаролар йиғини котиби, Эшчанов Отабой Матяқубович - "Истиқлол” маҳалла

фуқаролар йиғини посбони, Абдуллаев Азадбой Эгамберганович - "Ирдимзон” сув

истеъмолчилари уюшмаси раҳбари, Ниёзметов Рустам - "Феруз” қишлоқ врачлик пункти фельдшери, Аҳмедова Роҳат - Хива тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

305-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Авезов Отабой Ибрагимович - Хива тумани 54-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Жонибеков Баходир Махмудович - Хива тумани 54-
сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Эрназаров Қувондиқ Жумабаевич - Хива тумани 54-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жаббарова Дилафруз Абдуллаевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Атаева Рўза - Хива тумани 54-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Худойберганова Рўза Қуранбоевна - Варагзан маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ваисов Шухрат Бекчанович - "Ўзбекистон” қишлоқ врачлик пункти бош шифокори, Давлетов Ўринбой Манглибоевич - маҳалла фаоли, Рахмонов Даврон Мадримович - маҳалла фаоли.

306-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отажанов Сапа Хударганович - Хива тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзова Ирода Абдурасуловна - Хива тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

87


Комиссия котиби: Махмудов Махмуд Матниёзович - фермер хўжалиги ишчиси.

Комиссия аъзолари:Рўзметова Зулфия Жуманиёзовна - "Парчанхос” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матназаров Отаназар Абдуллаевич -"Парчанхос”
маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Отаев Сапа Ражабович - фермер хўжалиги раҳбари,
Самандарова Клара Эгамовна - Хива тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Каримова Шарофат Пирназаровна - "Парчанхос” маҳалла фуқаролар йиғини
котиби, Полвонов Хасанбой Каримович -"Парчанхос” маҳалла фуқаролар йиғини
посбони.

307-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Атаев Хажибой Рахимбоевич - Хива Агросервис коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ғаппоров Собир Матяқубович - Хива Агросервис коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Ниёзметова Кундуз Аминбаевна - Хива Агросервис коллежи
котибаси.

Комиссия аъзолари: Отақулиев Оллаберган Рўзметович - "Шомохулум” маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Қодиров Шухрат Адамбаевич - "Камолот” ёшлар ижтимоий
ҳаракати етакчиси, Маткаримова Анабиби Қадамовна - Хива тумани 28-сон умумий ўрта
таълим мактаби директори ўринбосари, Машарипова Гулжан Хусаиновна - " Шомохулум”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Эшчанова Наргиза Бахтиёровна - "Шомохулум”
маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Махмудов Илхом Ибрагимович - Хива Агросервис
коллежи ўқитувчиси.

308-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тожиев Ойбек Қуронбоевич - Хива тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хусаинов Рахимбой Қўшчанович - Хива тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Абдукаримов Қуромбой Машарипович - Хива тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Ниязметов Рустам Атабаевич - маҳалла фаоли, Ниязметов Жасур Мақсудович - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Эшчанов Анвар -
маҳалла фаоли, Абдукаримова Мақсуда Қабуловна - Хива тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупов Рустам Собирович - фермер хўжалиги иш юритувчиси, Жуманиязов Комил Матёкубович - маҳалла фаоли.

309-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаева Муқаддас Бойжоновна - Хива тумани 53-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипова Гулбаҳор Рўзметовна - Хива тумани 53-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдиязов Бекзод Отаназарович - маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари:Рахимов Атаназар Салаевич - маҳалла фаоли, Қазақова
Сумбул Қамбуловна - Хива тумани 53-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,

Юсупова Олтин Джаббергановна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси,

Қурязов Давлатёр Отабаевич - маҳалла фаоли, Олломов Жўшқин Улуғбекович -

"Чанашик” қишлоқ врачлик пункти шифокори, Атаниязова Гулбахор Ражаббаевна - Хива тумани "Чанашик” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

310-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдурахманов Ойбек Джуманиязович - Хива тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Абдуллаева Санамжон Худайбергановна - Хиватумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Эгамбердиева Нафосат Жоббергановна - Хива тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

88


Комиссия аъзолари: Юсупов Фахриддин Рўзметович - "Қушчи каттабоғ”
маҳалласи фаоли, Сапаев Фарход Хайитбоевич - "Қушчи каттабоғ” маҳалласи фаоли,
Рахимов Камоладдин Исмоилович - касаба уюшмаси аъзоси, Сапаев Сапабой Хикматович

- "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Ибодуллаев Рахимбой Юсупович -
"Қушчи каттабоғ” маҳалласи фуқаролар йиғини посбони, Жуманиёзов Шоназар Рахимбоевич - "Қушчи каттабоғ” маҳалласи фаоли.

311-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Болтаева Насиба Комулжановна - Хива тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Аминов Баходир Бакмаматович - Хива тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Машарипов Улугбек Озодович - Хива тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Худойберганов Баходир - "Қушчи каттабоғ” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Саттарова Сайёра Рўзметовна - маҳалла фаоли, Олимов Арслон
Абдуллаевич -"Отаназар” фермер хўжалиги иш юритувчиси, Сапаева Ширинжон
Сапаевна - "Огахий” қишлоқ врачлик пункти шифокори, Атажонова Бикажон Норбоевна -
"Қушчи каттабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Саттарова Гулзода
Давронбековна - Хива тумани 52-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси.

312-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Анагул - "Огахий” қишлоқ врачлик пункти бош шифокори.

Комиссия раиси ўринбосари: Маткаримова Хайитжон - "Эски Қиёт” кишлоғи маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Ибрагимова Сорибиби Олимовна - "Огахий” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

Комиссия аъзолари:Жуманиязова Феруза Комилжановна - "Огахий” қишлоқ
врачлик пункти ҳамшираси, Атажанов Раматжон Маткаримович - Хива тумани 45-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Султонов Дониёр Рустамович - "Дента сервис”
клиникаси шифокори, Сапаева Сайёра Матёкубовна - "Қиёт” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Хасанова Зарафшон Матёқубовна -"Қиёт Биосервис” масъулияти
чекланган жамияти мудираси, Рўзметова Муқаддас Комилжоновна - "Огахий” қишлоқ
врачлик пункти лаборанти.

313-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Замира Оллабергановна - Хива тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзова Нодира Комиловна - Хива тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Тохирова Шоира Давлетовна - Хива тумани 45-сон умумий ўрта таълим мактаби иш юритувчиси.

Комиссия аъзолари: Матназаров Хушнуд Рўзметович - Хива тумани 45-сон умумий
ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Исмаилова Назира Рахимбергановна -
"Огахий” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Дўсчанова Шоира Сапаевна -"Қиёт”
маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Юбосарова Муножат Қўзибоевна - "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси, Абдурахмонова Манзура Саъдуллаевна - "Қиёт” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Дўсчанов Қувондиқ Каримович -"Қиёт” маҳалла
фуқаролар йиғини фаоли.

314-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Салаев Эрназар Нурметович - Хива тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Матмуратова Феруза Тожиевна - Хива тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

89


Комиссия котиби: Самандарова Ёрқиной Собировна - Хива тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қурбонова Нодира Қурбонбаевна - "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси, Салаев Бахтиёр Матчанович - тадбиркор, Матмуротова
Садоқат Отабековна - Хива тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Хасанова Манзура Бекчановна -"Аваз дунак” маҳалла фуқаролар йиғини котиби,
Атамуратов Абдулла - "Аваз дунак” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юсупова
Фарохат Ўткировна - "Аваз дунак” маҳалла фуқаролар йиғини кутубхоначиси.

315-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Комилжон Абдуллаевич - Хива туман 51-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матниязов Собуржон Вапаевич - Хива туман 51-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Сабирова Лайло Матякубовна - Хива туман 51-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзова Зулфия Отаниёзовна - "Камолот” ёшлар

ижтимоий ҳаракати етакчиси, Исмоилова Мунаввар - "Гулшан” маҳалла фуқаролар

йиғини фаоли, Сиддиқова Дилором Каримовна - "Гулшан” қишлоқ врачлик пункти
шифокори, Саъдуллаева Саида Наримоновна - "Гулшан” маҳалла фуқаролар йиғини
фаоли, Каримов Мухаммаджон Равшанбекович - "Гулшан” маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Болтаева Сайёра Отабаевна -"Гулшан” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси.

316-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиязова Мақсуда Комиловна - Хива тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари

Комиссия раиси ўринбосари: Хужаева Малохат Рустамовна - Хива тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ибодуллаева Муяссар Гаиповна - Хива тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.

Комиссия аъзолари: Собирова Санобар Ибодуллаевна - Дашёк қишлоқ врачлик
пункти ҳамшираси, Ваисов Олимбой -"Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли,
Матниёзова Гулчеҳра - "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рўзметов Фаррух
Хўжабаевич - "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Саидова Нигора Хусаиновна

- "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Юсупова Гулора Исмоиловна - "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

317-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Болтаев Ботир - Хива тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Бахром Рўзметович - Хива тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Матёқубова Хуршида Ражабовна - Хива тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Каромат Болтаевна - "Дашёк” қишлоқ фуқаролар

йиғини ҳарбий стол бошлиғи, Эшчанов Шарипбой Рўзметович - "Дашёк” қишлоқ

фуқаролар йиғини посбони, Жонибеков Фарход Латипович - Хива туман

Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи, Қодирова Дилбар - "Дашёк” маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси, Бобожонов Қаландар Сапаевич - "Дашёк” маҳалла фуқаролар
йиғини котиби, Ваисов Машарип Сапаевич- "Дашёк” қишлоқ врачлик пункти шифокори.

318-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Усмонбек Ражаббаевич - Хива тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Усманова Лаълипошша Отаевна - Хива тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

90


Комиссия котиби: Матякубова Гулнора Кодировна - Хива тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби иш юритувчиси

Комиссия аъзолари: Ваисова Муяссар Машариповна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Қурбонбоев Дилшод Шомуратович - "Қорақум” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Бобожонова Сумбул Шомуротовна - "Қорақум” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юсупов Хажибой Рўзметович - "Қорақум” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рамазанова Зеваржон Салаевна - маҳалла фаоли, Давлетова Дилноза Нураддиновна - "Қорақум” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

319-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Салаев Хушнуд Сапаевич - Хива тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Жобберганов Бектурди Атабаевич - Хива тумани 43-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ахмедова Зулайха Рустамовна - "Шихлар” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Реймажон Сотимовна - Касаба уюшма раиси,
Эшчанов Баходир Аминбоевич - маҳалла фаоли, Юсупов Бахрам Алимович - Хива тумани
43-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибрагимов Оллаберган Боғбекович -
Хива туман "Шихлар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Абдримова Мехрибон
Атабоевна - маҳалла фаоли, Абдуллаева Нигора Жуманазаровна - маҳалла фаоли.

320-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сабуров Максудбек Жуманиязович - Хива қишлоқ хўжалиги коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапаев Максуд Рустамович - Хива қишлоқ хўжалиги коллежи директори.

Комиссия котиби: Давлетова Шоира Комиловна - Хива қишлоқ хўжалиги коллежикадрлар бўлими бошлиғи.

Комиссия аъзолари: Собиров Жасур Ўктамович - Хива қишлоқ хўжалиги
коллежида директор ўринбосари, Бобожонова Зумрад Кадамовна - Хива қишлоқ хўжалиги
коллежи ўқитувчиси, Ходжаева Болжон Марксовна - "Қибла тозабоғ” маҳалла фуқаролар
йиғини котибаси, Рахимова Гулшода Эркиновна - ҳуқуқшунос, Комилова Шохиста
Хамзаевна - "Қибла тозабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матназаров Олим

- Хива қишлоқ хўжалиги коллежи ишлаб чиқариш устаси.

321-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Самандаров Абдулла Ибодуллаевич - Хива тумани 49-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Инаятов Максуд Бобожонович- "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

Комиссия котиби: Юсупова Айбиби Атабаевна - Хива тумани 49-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Авезова Ойбиби Каландаровна - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Гаданиязов Рустамбой - маҳалла фаоли, Аллаберганова Жанатой Султонбоевна - Хива тумани 49-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Нурметова Шарофат Рахимбоевна - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Исмаилов Сотимбой Бардиевич - "Оқ-ёп” қишлоқ фуқаролар йиғини котиби, Худайберганов Аминбой - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

322-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиязов Руслон Хайитбоевич - Хива тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Алланазар Отобоевич - Хива тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаев Курбонбой Отобоевич - Хива тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

91


Комиссия аъзолари: Рўзметов Одилбек Хайитович - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипова Гулбаҳор Рустамовна - Маҳалла фаоли, Сапаев Саидназар Жуманазарович - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Атабаев Мақсудбек Қурбонбоевич - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Отажонова Аноржон Шержановна - "Оқ ёп” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Искандаров Йўлдош Отабаевич - "Йўлдош Мажид” фермер хўжалиги раҳбари.

323-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Собиров Музаффар Қарриевич - Хива тумани 50-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хусинов Сапо Рахимович - маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Ниязметова Мухаббат Сапаевна - Хива тумани 50-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Хакимова Ширин Рахимовна - Хива тумани "Полосултон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хабибов Икром Рахимович - маҳалла фаоли, Атаназаров Анвар Яхшимуратович - маҳалла фаоли, Олламов Одилбек Каримович - Хива тумани "Полосултон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипова Доно Аллабергановна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Саъдуллаев Қабул Шавкатович - маҳалла котиби.

324-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Дўсова Шахло Султонназарович - Хива тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собирова Сайёра Олимовна - Хива тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Дусчанова Зебунисо Хушнудовна - Хива тумани 41-сон умумийўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ражабов Шодлик Каландарович - Хива тумани Полосултон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Собирова Гулнора Олимовна - Халил маҳалласи фаоли, Очилова Мамлакат Тураевна - Халил маҳалласи фаоли, Қадиров Абдукодир -
Халил маҳалласи фаоли, Холлиева Фазилат - Муғулча маҳалласи фаоли, Яқубова Гулором Наримовна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли.

325-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Хамро Ражабович - Хива тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ахмедов Шавкат Атабаевич - Хива тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Мейлиева Муборак Тангрибергановна - Хива тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Машарипов Шавкат Атабаевич - Хива тумани "Гандимёнли Сарвар” фермер хўжалиги раҳбари, Машарипов Рафкат Мадрахимович - УрДУ ўқитувчиси, Рахимов Шухрат Давлетович - Хива тумани кадастр бўлими мутахассиси, Салаев Байрам Аминович - Хива тумани Гандимён маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Сапаев Максуд Қодирович - якка тадбиркор, Аллаберганов Бакдурди Рўзметович - Хива тумани Б.Нуруллаев қишлоқ врачлик пункти шифокори.

326-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матяқубов Кўпал Исмаилович - Хива тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матрасулов Алишер Камилович - Хива тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

Комиссия котиби: Аллаберганов Ата - Хива тумани 48-сон умумий ўрта таълиммактаби ўкитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекчанова Муяссар Палванназировна - Хива тумани
Б.Нуруллаев қишлоқ врачлик пункти мудираси, Қурёзов Жасур Балтаевич - Хива тумани
ҳокимлиги мутахассиси, Рахимова Куванч Матяқубовна - Хива туман Гандимён маҳалла

92


фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матчанов Шермат Нурмаматович - Хива тумани Гандимён маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Бобожонов Шавкат Қодирович - "Асалой ёғдуси” фермер хўжалиги раҳбари, Отажанов Бахтиёр Султанович - Хива тумани "Ўткирбек Муниса” фермрер хўжалиги раҳбари.

327-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобажанов Камбар Назирбаевич - Хива тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Исмоилова Хажарбиби Каримбоевна -Хива тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ахмаджанова Зумрад Ахмаджанова - Хива тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Саидов Болтаназир Садуллаевич - Ангарик маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Исмаилова Каромат Каримбоевна - маҳалла отинойиси, Машарипова
Тозагул Қамбулбаевна - Ангарик маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Машарипов
Матяқуб Саъдуллаевич - Ангарик маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Қаландаров
Бардивой - маҳалла имоми, Абдалова Каромат Камилжановна - Ангарик маҳалла
фуқаролар йиғини котиби.

328-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанов Бекзод Саидназарович - Хива тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Бекчанов Саидназар - Хива тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Абдиёзов Бохрам Отанарович - Хива тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

Комиссия аъзолари: Мадримов Рахимбай Рузметович - Хива туман 18-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари мудири, Жуманиязова Сайёра Абдуллаевна - Хива туман Пирнахос маҳалла фаоли, Саттарова Махсуда Шавкатовна - Хива туман Пирнахос қишлоқ врачлик пункти дояси, Ибрагимова Санамжон Алимовна - Хива туман Пирнахос қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Жаббарганова Зулфия Полванназировна - Хива туман Пирнахос маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қутлимуртов Марат Рахимбаевич -
Хива туман Пирнахос маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

329-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қаландаров Мардон Йўлдашевич - Хива тумани Ал Хоразмий маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Бекчанова Насиба Рўзметовна - Хива тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Машарипова Норжон Жуманиязовна - Хива тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Дурдиева Анажон - Хива тумани Ал Хоразмий маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиязов Аллаберган Салаевич - Хива тумани Ал
Хоразмий маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матяқубов Қувандик Бектурдиевич - Хива
тумани Ал Хоразмий маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Аллаберганова Клара
Жуманиязовна - Хива тумани Ал Хоразмий маҳалла фуқаролар йиғини котиби,
Жуманиязова Хушнуда Абдуллаевна - Хива тумани Чинобод қишлоқ врачлик пункти
ҳамшираси, Алимов Шухрат Олимович - Хива тумани 20-сон умумий ўрта таълим
мактаби иш юритувчиси.

330-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сабиров Эгамберган Қодирович - Хива тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Аллаберганов Хамро Жуманиёзович - Хива тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Каримова Манзура - Хива тумани 19-сон умумий ўрта таълиммактаби директори ўринбосари.

93


Комиссия аъзолари: Ваисов Юсупбой Назирович - Хива тумани Пишканик маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Полванов Олимбой Хударганович - Хива тумани Пишканик
маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Мадримова Зевар Дурдиевна - маҳалла фаоли,
Ваисова Каромат Назаровна - маҳалла фаоли, Собирова Зулайхо Қодировна - Хива
тумани "Чинобод” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Тангриева Фарохат Машариповна

- Хива тумани Пишканик маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

331-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаев Бозорбой Қубонович - Хива тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Матяқубов Мурод - Хива тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Машарипова Хилола Қаландаровна - Хива тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матяқубова Марифат Сапарбаевна - "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси, Вафоева Хосият Иброхимовна - Хива тумани Пирнахос
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Худайберганова Дилноза Султанназаровна - Хива
тумани Пирнахос қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Қутлимуратова Зухра Эгамовна -
Хива тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби лаборанти, Яқубов Курбонбой
Ўринбоевич - Хива тумани Пирнахос маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Аллаберганов
Улуғбек Азадович - Хива тумани Пирнахос маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

332-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Одамов Бахтиёр Абдушарипович - Хива тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Каримов Фарход Олимович - Хива тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Отаев Шухрат Садулллаевич - Хива тумани 34-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матясупова Гулнора Йўлдашевна - маҳалла фаоли, Отажанов
Икром Ибодуллаевич - фермер хўжалиги ишчиси, Рахимов Наримон Озадович - Хива
тумани Гиламчи коллежи ўкитувчиси, Бойжонов Тўрахон - Хива тумани "Қаттибош
маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Машарипова Малика Машариповна - Хива тумани
"Қаттибош” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бойжонов Сапобой Бобожонович -
маҳалла фаоли.

333-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сотлиқов Мақсуд Дурдиевич - Хива тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Оллаберганова Санобар Абдуллаевна - Хива тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Боғибеков Исмоил Жуманазарович - маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари:Жуманиязова Бонупошшо Матяқубовна - маҳалла фаоли,
Ибодуллаева Муяссар Исмаиловна - Чинобод маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Юсупова Клара Атабаевна - Хива тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Отажонов Шоназар Салаевич - маҳалла фаоли, Салаев Ғанишер Исмаилович -
Чинобод маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Сотликова Насиба Мақсудовна - ҳамшира.

334-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Шоназар Кадамович - Хива тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Худайназаров Абдулла - Хива тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Рахимова Зухра Машариповна - маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари:Махмудов Султонназир Салаевич - Хива тумани 40-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Рахманов Жуманазар - маҳалла
фаоли, Саттаров Жуманазар Норимович - якка тадбиркор, Худайберганов Шихназар

94


Шоназарович - якка тадбиркор, Бекчанов Даврон Собирович - маҳалла фаоли, Рахманова
Светлана Олимбоевна - Хива тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

335-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бойжонов Шокир Отаназарович - Соёт касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдурахманова Мархабо Жуманазаровна - Соёт касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Абдуллаева Моможон - маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари:Худойназарова Розия Жуманазаровна - Соёт касб-ҳунар
коллежи директори, Собиров Тўра Абдуллаевич - маҳалла фаоли, Собиров Йулдош
Матякубович - маҳалла фаоли, Машарипов Алимбой Маткаримович - "Соёт” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Атажанова Дилдора Мадиримовна - Хива тумани 4-сон
поликлиника врачи, Жуманиёзов Илхом Камилович - "Соёт” маҳалла фуқаролар йиғини
посбони.

336-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аллаярова Замира Камиловна - Хива тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хожаева Гулизар Акрамовна - Хива тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Жуманиёзов Давронбек Эгамович - Хива тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзов Бахтиёр Назарович - Хива тумани Соёт маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Сапаев Ганжа - маҳалла фаоли, Жонибеков Қодирберган
Жонибекович - Хива тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўйича
директори ўринбосари, Болтаева Сапаргул Эгамовна - Хива тумани Соёт маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Абдиримова Гулноза Султановна - маҳалла фаоли,
Рахманов Анабиби - Хива тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси.

337-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Назаров Рўзмат Отаназарович - Хива тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапаев Азамат Ражабович - Хива тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Хўжаева Нигора Ражабовна - Хива тумани 31-сон умумий ўртатаълим мактаби директори котиби.

Комиссия аъзолари: Гоипов Отаназар - якка тадбиркор, Сапаев Умар Атобаевич -
Хива тумани тиббиёт бирлашмаси врачи, Полвонов Омон Қўчқорович - маҳалла фаоли,
Қаландаров Мурод Одамбоевич - якка тадбиркор, Матяқубов Машарип - Хива тумани
Шўркўл маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Жуманиёзов Зафар Назарович - якка
тадбиркор.

338-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Нариман Абдушарипович - Хива тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбонова Зухра Маматовна - Хива туман Арвик маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия котиби: Отахонова Сожигул Қўзибоевна - Хива тумани 14-сон умумийўрта таълим мактабининг ҳуқуқ-тарих фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Нурметова Шохида Сапорбаевна - Хива тумани 14-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Аллаберганов Режаббой - маҳалла фаоли,
Болтаев Хамро Сапаевич - Хива тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Бобажанова Малика - Хива туман Арвик маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Нурметов Руслон Омонбоевич - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Саидов
Ўктам - маҳалла фаоли.

95


339-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Алланазаров Даврон Джуманиёзович - Хива тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Худайназарова Хуршида - Хива тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Атажонова Умида Отабаевна - Хива тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Исмоилова Марямжон Атаназаровна - маҳалла фаоли,
Бакдурдиева Дилфуза - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Бобажанова
Гулчехра Йўддашевна - Хива тумани 35-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Юсупова Саодат Отабоевна - маҳалла фаоли, Матчанова Марям Отамаматовна - маҳалла
фаоли, Матчанова Хурматой Отамаматовна - Хива тумани Журён маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси.

340-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матяқубов Ўктам Хажибаевич - Хива тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзимов Хўсинбой Ўринович - маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Сапаева Садоқат Отабаевна - Хива тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Дўсов Бактурди Юлдашевич - Журён кишлоғи Маданият уйи
директори, Сайитметова Шарофат Шарифбоевна - Хива тумани 26-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Салаев Даврон Камилович - "Журён Комил инсон” фермер
хўжалиги раҳбари, Юсубов Салай Отабоевич - Хива тумани Журён қишлоқ фуқаролар
йиғини посбони, Собирова Анажон Ражабовна - маҳалла фаоли, Атажонова Муяссар
Комиловна - маҳалла фаоли.

341-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жаббарова Санобар Жоббергановна - Хива тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманиёзова Саломат Каримбергановна - маҳалла
фаоли.

Комиссия котиби: Раимова Рохат Норимовна - Хива тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Абдужаббарова Марямжон Саттаровна - Индавак маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ганжаева Малика Хўсиновна - Хива тумани Журён маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Собирова Гулноза Рустамовна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Отажанова Юлдуз Сафарбоевна - маҳалла фаоли, Худайберганова Каромат Болтаевна - Хива тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Шерметов Жамшид - маҳалла фаоли.

342-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабов Хушнуд Атабоевич - Хива тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Давлетова Иқболжон Атаназаровна - Хива тумани Индавак маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия котиби: Жуманиязова Илмира Хасановна - маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари: Усманова Дилором Машариповна - Хива тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси, Искандарова Дилдора Ибрагимовна - Хива тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Давлетов Атаназар -
маҳалла фаоли, Матчанов Эркин Қличевич - Хива тумани Индавак маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Жуманиязова Зулайхо Шариповна - маҳалла фаоли, Болтаева Дилдора Хажиевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси.

343-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атажанов Юлдашбой - Хива тумани Газчи маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

96


Комиссия раиси ўринбосари: Яқубова Султонпошша Рахимбергановна - Хива туман Давлат санитария эпидемиология маркази шифокори.

Комиссия котиби: Муротова Ольга Матчоновна - Хива тумани Газчи маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Сапаев Раззоқберган - "Хоразм гиламлари” масъулияти
чекланган жамияти қўриқлаш бўлими бошлиғи, Собирова Оқила Джуманиёзовна - Хива
туман тиббиёт коллежи ўкитувчиси, Курбонов Мурод Кабулович - маҳалла фаоли,
Рахимов Ўктам Давлетович -"Хоразм гиламлари” масъулияти чекланган жамияти
бухгалтери, Аминов Бобур Фарходович - Хива тумани Газчи маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Сапаева Мунаввар Давлетовна - Хива тумани 21-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси.

344-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипова Замира Тельмановна - Хива тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Қодирова Марям Атаназаровна - маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Абдуллаева Ширин Рахмановна - Хива тумани "Қумяска” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Яқубова Шахло Машариповна - "Қумяска” маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси, Аллаберганов Давлатёр - "Қумяска” маҳалла фуқаролар йиғини
посбони, Бобожонов Олимбой -"Қумяска” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Абдурахманова Умида Жуманазаровна - Хива тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби
директори ўринбосари, Салаева Шахноза Маркс қизи - Хива тумани 8-сон умумий ўрта
таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Абдуллаева Дурдипошша Баходир қизи -
маҳалла фаоли.

345-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Усманов Сададдин - "Каптархона” маҳалла фуқаролар йиғини
раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Юсупов Саъдулла Болтабоевич - Хива тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Матякубова Мухаббат Назаровна - Каптархона маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Атаназарова Муяссар Эркинова - "Каптархона” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ибрагимова Малика Одилбек қизи - Хива тумани 4-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Отажонова Муяссар
Атабаевна - Хива тумани ободонлаштириш бошқармаси ишчиси, Азизова Шохиста
Мухтаровна - Хива тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Яқубов
Шоназар Абдолович - "Каптархона” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Ибрагимов
Жасурбек Ярашевич - Хива тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
ўринбосари.

346-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жонибеков Норбек Ражаббоевич - Хива педагогика коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Яқубова Гавхар Қурбановна - Хива педагогика коллежи ўкитувчиси.

Комиссия котиби: Юсупова Райхон Амановна - Хива педагогика коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бўронова Мавлуда Икромовна - Хива педагогика коллежи инглиз тили фани ўқитувчиси, Бобожанова Зийнат Абдурашидовна - Хива тумани "Мевастон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Матюсупова Анагул Собировна - Хива тумани Мевастон маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Отажанов Темурбек Отабой ўғли - Хива тумани Мевастон маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хусаинова Шарофат Ражабовна - Хива тумани Мевастон маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Рахимов Ражаббой Эгамович - Хива туман "Мевастон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

97


347-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хусаинов Равшанбек Салаевич - Хива тумани 55-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажонов Кадамбой Султонович - Хива тумани 55-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Ибрагимова Дилнора Шамсиддин қизи - Хива тумани 55-сон умумий ўрта таълим мактаби психологи.

Комиссия аъзолари: Искандаров Рустам Хўжаниёзович - Хива "Ичан-қалъа” музей
қўриқхонаси директор ўринбосари, Хасанова Нигора Собировна - Хива тумани 55-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юнусова Икбол Тоировна - Хива тумани 55-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Махмудов Жахонгир
Бахтиёрович - Хива тумани 55-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар
ижтимоий ҳаракати етакчиси, Раззақов Камолбек Наримович - Маданият уйи ходими,
Абидов Тохир - маҳалла посбони.

348-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Руслан Отаназарович - Хива тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Тонгишев Кувондик Ахмедович - Хива тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Сетназарова Луиза Солибаевна - Хива тумани Калта минор маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Худайбеарганов Хурмат Рустамович - Хива тумани "Калта
Минор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Саидназаров Абдулла Исмаилович - Хива
тумани "Калта минор” маҳалласи фаоли, Абдуллаева Гулой - Хива тумани 5-сон умумий
ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Мадиримова Роза - Хива тумани
"Калта минор” маҳалла фуқаролар йиғини отинойиси, Қадамов Бекзод Йулдошевич -
Хива тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати
етакчиси, Бабажанова Мияссар Қурбанбоевна - Хива тумани "Калта Минор” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

349-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Каримбоева Норгул - Хива тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Улуғбек Атажанович - Хива тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мадаминова Санобар Рузметовна - Хива тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Исмаилова Мейсар Садуллаевна - "Янги турмуш” маҳалласи фаоли, Саибназарова Зийнат Бектурдиевна - Хива тумани "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бекчанова Мухайё - Хива тумани "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Қурбонова Манзура Хакимовна - ахборот ресурс маркази ходими, Салаев Ўктам Матёқубович - Хива тумани "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Мадаминов Оманбой Матназарович - Хива тумани "Янги турмуш” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

350-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Давлетов Бахрам Комилович - Хива тумани 12-сон футболга ихтисослашган мактаб-интернати мураббийи.

Комиссия раиси ўринбосари: Нуруллаев Сарвар Шамилович - Хива тумани халқ
таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими
услубчиси.

Комиссия котиби: Раззакова Болжон Собировна - Хива тумани 12-сон футболга ихтисослашган мактаб-интернати мураббийи.

Комиссия аъзолари: Мадримова Жамила Ражабовна - ”Янги хаёт” маҳалла
фуқаролар йиғини котибаси, Салаева Илмира Гаиповна - маҳалла фаоли, Шарипов

98


Баходир - "Янги хаёт” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матяқубов Дадахон -
"Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Ибрагимова Садоқат - Хива тумани
12-сон футболга ихтисослашган мактаб-интернати тарбиячиси, Эшчанова Манзура
Артиқбаевна - Хива тумани 12-сон футболга ихтисослашган мактаб-интернати
тарбиячиси.

351-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кутумов Эргаш Жуманязович - Хива туризм коллежи ўқитувчиси.
Комиссия раиси ўринбосари: Аллаберганова Шахло Ботировна - Хива тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахимова Марям Каримбаевна - "Дўстлик” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Атажанова Фотима Қўзибоевна - Хива тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Рўзметова Шахло Артикбоевна - тадбиркор, Рустамова Севара Эргашевна - Хива тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Маъметова Шахноза Юсупбаевна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Эгамбердиева Дурдона Атабаевна - маҳалла фаоли, Жуманиязова Гулнора Ражаббаевна - маҳалла фаоли.

352-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сабиров Ислом Азадович - Хива тумани 5-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Машарипов Илҳом Ўктамович - Хива тумани 5-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Қурбанова Дилафруз Бахтиёровна - Хива тумани 5-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби котибаси

Комиссия аъзолари: Муратова Шаходат Сотимбоевна - "Тозабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Юсубова Фазилат Шоназаровна - "Хиватумангаз” филиали оператори, Абдуллаев Султонбой -"Тозабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юсупова Рўза Юсуповна - Хива туман Ободонлаштириш бошкармаси ишчиси, Махмудова Шохида Максудбековна - тадбиркор, Исмаилова Мухаббат Исмаиловна -
"Тозабоғ” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

353-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Аллаберганов Эргаш Абдримович - Хива тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Уллиев Мустафо Саидович - "Сангар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Маткаримова Зулфия - Хива тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Давлетов Равшан Жумабоевич - Хива тумани 10-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хўжаев Хамдам Жуманазарович - "Тозабоғ” маҳалла
фуқаролар йиғини посбони, Абдуллаева Шарофат Артиковна - Хива тумани 10-сон
умумий ўрта таълим мактаби маънавиятчиси, Давлетова Ойбиби Рузметовна - "Сангар”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ниязметов Илхом Юсупович - спорт устаси,
Худайберганова Муҳайё Бахрам қизи - Хива тумани 10-сон инглиз тили фани ўқитувчиси.

354-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Худойназаров Марат Рахимович - Хива тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Матякубова Умида Атабоевна - "Гиламчи” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Абдиримова Малика Атабаевна - Хива тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

Комиссия аъзолари: Назарова Назокат Эгамовна - Хива тумани 12-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўкитувчиси, Махмудова Гулой Бахрамовна - Хива тумани 12-сон умумий
ўрта таълим мактаби инглиз тили ўкитувчиси, Худайберганов Тагандурди

99


Оллаберганович - "Гиламчи” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Абдуллаева Ойбиби Раззақовна -"Гиламчи” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Эломонова Роза -
"Гиламчи” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Маткаримова Саломат - "Гиламчи” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

355-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матчанов Баходир Машарипович - Хива тумани 12-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори вазифасини бажарувчи.

Комиссия раиси ўринбосари:Матчанов Абдушарип - Хива туризм коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мадримова Ўринпошша Рўзметовна - Хива тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Тангриберганов Полванназир - "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Солоева Сайёра - Хива тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби иш юритувчиси, Абдуллаев Бахтиёр -"Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Жуманиёзова Гулсаро - "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Отажонов Саъдулла - "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Собиров Бахтиёр - Хива туман туман электр тармоқлари корхонаси ҳисобчиси.

356-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаева Озода Ринатовна - Хива тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Атажонова Райхон Бекчановна - Хива тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Каримова Нодира Комиловна - Хива тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Уллиев Эргашбой Назарович - "Гулирайхон” маҳалла

фуқаролар йиғини котиби, Болтабаев Болтабой Қўчқарбаевич - "Камолот” ёшлар

ижтимоий ҳаракати етакчиси, Рахимов Расулбек Султонбаевич - "Гулирайхон” маҳалла
фуқаролар йиғини фаоли, Ибрагимова Меҳрибон Асқаровна - "Гулирайхон” маҳалла
фуқаролар йиғини котибаси, Хажиев Темур Шухрат ўғли - "Камолот” ёшлар ижтимоий
ҳаракати етакчиси, Давлетов Шерзод Русланбек ўғли - "Гулирайхон” маҳалла фуқаролар
йиғини аъзоси.

357-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожанов Фарход Нариманович - Хива тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Джабберганов Умрбек Рўзметович - Хива тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Маткаримова Назокат Ахмеджановна - Хива тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби иш юритувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзов Бобур Шавкат ўғли - Хива тумани 11-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимова Асия - "Бинокор” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Рўзметова Ольга - "Бинокор” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Яқубова
Наргиза Абдушариповна - Хива тиббиёт бирлашмаси ҳамшираси, Жуманиёзова Мукаддас
Бахтиёровна - тадбиркор, Отаназаров Ваисбек Қаҳрамонович - "Жанубгазқурилиш” АЖ
ишчиси.

358-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Мадаминов Камоладдин Имомаддинович - Хива тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Раджаббой - "Лолазор” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Бекчанова Санобар Ражабовна - "Лолазор” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси.

Комиссия аъзолари: Матмуратов Музаффар Камилович - "Говук кўл” қишлоқ
врачлик пункти шифокори, Матяқубова Умида Қодировна - "Лолазор” маҳалла фуқаролар

100


йиғини маслаҳатчиси, Игамов Қуронбой Атабаевич - маҳалла фаоли, Бобожонов Элёр
Қадамович - Хива тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимов Эркин
Ражабович - Хива тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби мусиқа фани ўқитувчиси,
Аллаберганова Манзура Аллабергановна - Хива тумани почта алоқа тармоғи оператори.

359-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Отажанов Шоназар Рўзметович - Хива қурилиш ва сервис касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Нодир Атамуратович - Хива қурилиш ва сервис касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Адамова Раъно Керимовна - "Гулирайхон” маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари: Сабиров Хударган Кабулович - "Гулирайхон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хакимов Қувондиқ Олтибоевич - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Қозақова Тўхтажон Атабаевна - Хива қурилиш ва сервис касб-ҳунар коллежи иш юритувчиси, Матчанова Ядгора - "Бинокор” маҳалла фуқаролар йиғини масъул ходими, Мусаева Махфира Исабаевна - маҳалла фаоли, АРМ раҳбари, Атажанов Матёқуб Бекчанович - маҳалла фаоли.

460-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

ШОВОТ ТУМАНИ БЎЙИЧА:

360-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Шавкат Ражаббоевич - Шовот тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Илхом Дўсчанович - Шовот тумани "Темирйўлобод” чорвачилик комплекси мухандис қурувчиси.

Комиссия котиби: Йўлдошев Баходир Рахимберганович - Шовот тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Юсубов Санъат Ражаббоевич - Шовот тумани Бўйрачи
қишлоғи "Остона” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юлдошева Зарафшон Қозоқовна -
Шовот тумани Бўйрачи қишлоғи "Остона” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,
Курбанова Дилафруз Қузиевна - хусусий тадбиркор, Ақбаев Собир Матюсупович - Шовот
тумани "Матюсуп Анора” фермер хўжалиги раҳбари, Аллаберганова Дилрабо
Ибрагимовна - Шовот тумани 39-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани
ўқитувчиси, Бобожонова Шодмон Яқуббаевна - Шовот тумани Бўйрачи қишлоқ врачлик
пункти ҳамшираси.

361-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Олламов Ғайрат Олламович - Шовот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Давлетова Дилфуза Ганжаевна - Шовот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактабида инглиз тили фани ўқитувчиси.
Комиссия котиби: Ахмедов Хамдам Комилович - Шовот тумани Бўйрачи қишлоғи "Оқ кўл” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Тўйлиев Сарвар Мақсудович - Шовот тумани "Боборахим
набиралари” фермер хўжалиги раҳбари, Қурбонов Қудрат Хаитбаевич - хусусий
тадбиркор, Оқимова Нигора Тўйлиевна - Шовот тумани Бўйрачи қишлоғи Бўйрачи
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Каримова Гулистон Сапарбаевна - Шовот
тумани Бўйрачи қишлоғи "Оқкўл” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бойжанова
Мехрибон Йўлдашевна - Шовот тумани 38-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика
фани ўқитувчиси, Машарипов Алибек Рашидович - Шовот тумани "Анвар Алибек”
фермер хўжалиги раҳбари.

362-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбонбоев Илҳом Жуманазарович - Шовот енгил саноат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Жамол Жумабоевич - Шовот тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матчанов Ғайрат Азимбоевич - Шовот тумани Кат қалъа қишлоғи "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Қурбонов Мансур Шавкатович - Шовот туман "Катқалъа Сардор” фермер хўжалиги раҳбари, Отожонова Муяссар Бекметовна - Шовот тумани Кат қалъа қишлоғи "Кат қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қурязова Ровияжон Хусиновна - Шовот енгил саноат касб-ҳунар коллежида оператор, Қурбонова Анажон Комиловна - Шовот туман Беруний биосервис мудири, Қурбанов Хусинбой Ражабович -
хусусий тадбиркор, Сапарбаева Мафтуна Аминбаевна - Шовот енгил саноат касб-ҳунар коллежи информатика фани ўқитувчиси.

363-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Оллоёров Кадам Бобохонович - Шовот тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Матяқубов Жуманазар Исмоилович - Кат қалъа қишлоғи "Олтин қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия котиби: Бобохонов Дилшод Рўзимбоевич - Шовот тумани Кат қалъа қишлоғи "Олтин қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Манглибаева Барно Саттаровна - Шовот тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Жаббарова Мухаббат Рахимовна - Шовот тумани 17-сон мактабгача таълим муассасаси филиали мудири, Матчанова Тозагул Собировна - Кат қалъа қишлоғи "Олтин қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матяқубов Икром Юлдашевич - Шовот тумани "Катқалъа Фурқат” фермер хўжалиги раҳбари, Рахимова Муяссар Каримовна - хусусий тадбиркор, Маткаримов Мақсуд Рахимберган ўғли - Шовот тумани 37-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси.

364-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Дўсчанов Музаффар Шомуратович - Шовот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Вапаев Хамдам Рўзимбоевич - Шовот тумани Кат қалъа қишлоғи "Ботирлар” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.
Комиссия котиби: Каримова Ойгул Файзуллаевна - Шовот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Пиржанов Дилшод Сапарбоевич - Шовот тумани Кат қалъа
қишлоғи "Ботирлар” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Қурязова Орзигул Матяқубовна

- Шовот тумани Кат қалъа қишлоғи "Ботирлар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ибодуллаев Азимбой Юлдашевич - хусусий тадбиркор, Абдурахманова Хуршида Абдукаримовна - Шовот тумани Беруний қишлоқ врачлик пункти мудири, Жумабаев Дониёр Юлдашевич - Шовот тумани "Йўлдош Хумаюн” фермер хўжалиги раҳбари, Шарипова Манзура Рўзимбаевна - Шовот тумани 36-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

365-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Фарход Мадаминович - Шовот тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдримов Равшон Шомуратович - Бешмарган қишлоғи Бешмарган маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Рахимбоев Дилшод Жуманазарович - Шовот тумани Бешмарган қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Саидов Шомурот - Бешмарган қишлоғи "Янги йўл” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Рўзимова Шоира Назаровна - Шовот тумани 13-сон мактабгача
таълим муассасаси мудири, Бобожонова Дилафрўз - Шовот тумани 33-сон умумий ўрта
таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Эшязова Сапаргул Отамуратовна - Шовот
тумани Бешмарган қишлоғи "Бешмарган” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси,

102


Қаландаров Бахтиёр Қуранбаевич - Шовот тумани "Абдулла Тожибой Қаландар” фермер хўжалиги раҳбари, Ғоипов Сардор Маримович - Шовот тумани 33-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

366-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Хамид Аллаберганович - Шовот тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Комиссия раиси ўринбосари: Қўчқарова Дармон Болтаевна - Шовот тумани 8-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

Комиссия котиби: Рахимова Нигора Матсафоевна - Шовот тумани Қиёт қишлоғи "Қиёт” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Жуманиёзов Шухрат Хаитбаевич - Қиёт қишлоғи "Қиёт”
маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матқурбанова Фароғат Фарходовна - Шовот тумани
Қиёт қишлоғи "Қиёт” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Аширов Бобохон
Эркабоевич - Шовот тумани "Эркабаев Ибрат” фермер хўжалиги раҳбари, Мейлибаев
Отабек Аминбаевич - хусусий тадбиркор, Ражабова Манзура Хусинбой қизи - Шовот
тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Мадрахимова
Сурайё Султонбой қизи - Шовот тумани 40-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили
фани ўқитувчиси.

367-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кучкаров Эгамберган Ражабович - Шовот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Оқимова Муборак Тулибаевна Шовот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Эшчанов Отабек Ражаббоевич - Шовот тумани Қиёт қишлоқ фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия аъзолари: Бозоров Одилбек Рустамович - Шовот тумани Қиёт қишлоғи
"Ойдин” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Бобожонов Рашид Норметович - Шовот
тумани Қиёт қишлоғи Ойдин маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби. Ражабова
Дилдора Базарбаевна - Шовот тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика
фани ўқитувчиси, Юсупова Насиба Норметовна - Шовот тумани 32-сон умумий ўрта
таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Тожиев Отабек Реймберганович - Шовот
тумани "Пирманов Тожим ота” фермер хўжалиги раҳбари, Шодонова Санобар Рустамовна

- Шовот тумани Қиёт қишлоғи Ойдин маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

368-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хаитбаева Иқбол Аминбаевна - Шовот тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хаитбаев Қудрат Қадамбаевич - Шовот тумани Қиёт қишлоғи "Идали қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Бекчанова Интизор Қўзибоевна - Шовот тумани Қиёт қишлоғи "Идали қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Нурметова Хуршида Умрбек қизи - Шовот тумани 31-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Отажанов Қадам Ражабович -
маҳалла фаоли, Бозорбаева Иқбол Қутлибаевна - хусусий тадбиркор, Авезов Шухрат
Олимович - Қиёт қишлоғи "Идали қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Қўзиев
Алишер Бахтиёр ўғли - Шовот тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси,
Ибодуллаев Ихтиёр Собирович - Шовот тумани Қиёт қишлоғи "Комилжон Отаниёзов”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

369-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанов Юсуббой Отаханович - Шовот тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Маткаримов Анвар Шержанович - Шовот тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси.

103


Комиссия котиби: Нуриева Фанзира Ильгамовна - Шовот шаҳарчаси "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Ражабов Бахром Бегжанович - маҳалла фаоли, Душамов Сухбат Рустамович - хусусий тадбиркор, Машарипова Мухаббат Сапорбаевна - хусусий тадбиркор, Зарипова Нилуфар Озод қизи - Шовот тумани 1-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчи, Атожанова Ширин - Шовот шаҳарчаси "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Балтаев Журъатбек Ибадуллаевич - Шовот шаҳарчаси "Шовот” маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

370-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бобожонов Сардор Жуманиёзович - Шовот қурилиш касб-ҳунарколлежи маънавият ва маърифат ишлари буйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Болтаев Аброр Яшинович - Шовот қурилиш касб-
ҳунар коллежи бўлим бошлиғи.

Комиссия котиби: Бобожонов Кувандик Исмоилович - Шовот қурилиш касб-ҳунар коллежи информатика фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Кутлимуратова Зумрад Эрнафасовна - маҳалла фаоли,
Хужабоев Жасур Кузибоевич - хусусий тадбиркор, Хужаниёзова Дилбар Рузимбоевна -
Шовот тумани 5-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Юлдашев Хамдам
Юлдашевич - кўча боши, Холниязов Музаффар Султонмурадович - хусусий тадбиркор,
Бекчанов Бекпўлат Бахтиёрович - Шовот қурилиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

371-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Джуманазаров Рашид Джуманазар ўғли - Шовот тумани айрим фанлар чуқур ўрганиладиган 1-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-
интернати директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Отабаев Хушнуд Қўчқарович - Шовот маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Тожиев Журат Каримбаевич - Шовот шаҳарчаси Туркистон маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Нуржанова Санобар Душамовна - Шовот тумани айрим
фанлар чуқур ўрганиладиган 1-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-
интернати ўқитувчиси, Бекчанов Ҳасанбой Ражабович - хусусий тадбиркор, Искандарова
Дилфуза Баҳром қизи - Шовот тумани айрим фанлар чуқур ўрганиладиган
1-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-интернати информатика фани
ўқитувчиси, Раззакова Иқбол Юлдашевна - Шовот шаҳарчаси "Дўстлик” маҳалла
фуқаролар йиғини масъул котиби, Ражабов Бахром Илхомович - Шовот тумани молия
бўлими мутахассиси, Атажанова Насиба Юлдошевна - Шовот шаҳарчаси "Дўстлик”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

372-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабова Клара Каландаровна - Шовот тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Юлдашева Люда Ўриновна - Шовот тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ражабова Ўғилжон Собировна - Шовот шаҳарчаси "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари:Норбаев Нодирбек Эгамберганович - хусусий тадбиркор, Саидназаров Жонибек Жумамуратович - Шовот шаҳарчаси "Пахтакор” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Бобожонова Гулшод Рўзимбаевна - Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси ҳамшираси, Султанов Жуманазар - Шовот шаҳарчаси "Пахтакор” маҳалласи кўча боши, Курбанова Зайнаб Матсапаевна - К.Рахимов 2-кишлок врачлик пункти мудираси, Яқубов Анвар Ражаббаевич - Шовот тумани 42-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўкитувчиси.

104


373-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Собиров Дилшод Бекчанович - Шовот тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Собирова Гулбахор Жуманазаровна - Шовот шаҳарчаси "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия котиби: Обдиллаев Жасурбек Саъдуллаевич - Шовот шаҳарчаси "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Пиров Ахмед Майлиевич - Шовот тумани темир йўл бекати
бошлиғи, Наврўзалиева Роҳатой Юлдашовна - Шовот тумани 52-сон умумий ўрта таълим
мактаб директори, Матяқубова Тозагул Эркиновна - Шовот тумани К.Рахимов-2 қишлоқ
врачлик пункти ҳамшираси, Маллаев Омонгалди Юлдашович - Шовот шаҳарчаси
"Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Аллаберганов Абдурашид Қўчқарович -
"Шовот дон маҳсулотлари” АЖ электриги, Шомуратов Одилбек Кадамович - хусусий
тадбиркор

374-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ражабова Бибисора - ЎзбекистонSOS болалар маҳаллалари Шовот оилаларни қўллаб-қувватлаш маркази раҳбари.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражабов Ўктамбой Одамович - Шовот қалъа қишлоғи Асавей маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Қурязова Гулсара Машариповна - Шовот қалъа қишлоғи Асавеймаҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Холбаев Кузибай Джуманиёзович - Шовот қалъа қишлоғи
Асавей маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Омонбоев Икромжон Илхомович - Шовот
тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Маткаримов
Матсафо Аптикаримович - Шовот тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Таганова Зулхумор Холматовна - Шовот қалъа қишлоғи "Асавей” маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рахимова Севара Зокир қизи - Шовот тумани 41-сон
умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Собирова Муборак
Абдурахмановна - Шовот тумани 41-сон умумий ўрта таълим мактаби директор
ўринбосари

375-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурязов Шавкат Каримович - Шовот тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Икром Фарходович - Шовот қалъа қишлоғи "Арбоб” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Ражабова Гулноз Ботировна - Шовот қалъа қишлоғи "Арбоб” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Қозоқов Қўчқарбой Бобожонович - Шовот тумани "Умида”
фермер хўжалиги иш юритувчиси, Юсупов Бахтиёр Бобожанович - Шовот тумани 46-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметова Замира Ибрагимовна - Шовот тумани
46-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Жуманиёзов Саъдулла
Нуржонович - Шовот тумани "Нуржонова Назокат” фермер хўжалиги раҳбари, Нуруллаев
Ёдгор Давлетович - хусусий тадбиркор, Отажонов Азимбой Маматдурдиевич - Шовот
тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари бўлими мудири.

376-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипов Жахонгир Норметович - Шовот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Ражаб Матниязович - Шовот қалъа қишлоғи Оқ олтин маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Уразова Хонимжон Кузиевна - Шовот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Сапаров Давлатёр Кодирович - "Туямўйин-Урганч”
минтақалараро сув қувуридан фойдаланиш бошқармасининг Шовот тумани бўлими

105


бошлиғи ўринбосари, Аллаберганов Шухрат Абдиримович - Шовот қалъа қишлоғи "Оқ
олтин” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Бекчанова Гулҳайё Жумабаевна - Шовот
тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Саидова
Мухтарам Абдуллаевна - Шовот тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Шержанов Душамбой Рузимович - хусусий тадбиркор, Абдирмов Қуранбой - маҳалла
фаоли.

377-участка сайлов комиссияси.

Комиссия раиси: Матяқубов Эркин Салаевич - Шовот тумани 26-сон умумтаьлиммактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Матяқубова Рохат Юсуповна - Шовот тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Рўзметов Сардор Бахтиёрович - Шовот қалъа қишлоғи "Қум ёп”маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Янгибаев Расулбек Озодович - Шовот тумани "Янгибаев Озод
боғи” фермер хўжалиги раҳбари, Рўзимова Мухайё Қадамовна - Шовот қалъа қишлоғи
"Қум ёп” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Самандаров Комил Рўзимович -
Шовот тумани Шовотқалъа қишлоғи "Қум ёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Юлдашева Гулсара Рахимбергановна - Шовот тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Жуманиязов Жахонгир Кадамович - Шовот тумани қишлоқ ва сув хўжалиги
бўлими мутахассиси, Назаров Хакимжон Шомуротович - Шовот тумани халқ таълими
муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими инглиз тили фани
бўйича методист.

378-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тажиев Дилшод Пирнафасович - Шовот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Исмаилов Маткурбон Ражабович - Шовот тумани "Исмаилов Азамат” фермер хўжалиги иш юритувчиси.

Комиссия котиби: Аллаберганова Феруза - хусусий тадбиркор.

Комиссия аъзолари: Абдримов Кодирберган Ражабович - Шовот тумани "Илхом Абдулла Санъат” фермер хўжалиги раҳбари, Отажонова Гулмира Холмуратовна - Шовот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Қазақова Гўзал Илхомовна - Шовот тумани 2-сон мактабгача таълим муассасаси психологи, Жумамуратова Нуқулжон Отажоновна - Шовот тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Пирнафасов Санъат Ғайрат ўғли - Шовот тумани "Пирнапасов Санъат” фермер хўжалиги раҳбари, Матёқубов Карим Йўлдошевич -
Хуррият қишлоғи "Ипакчи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

379-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Султонова Бахорой Қодировна - Шовот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажонова Коммуна Холмуратовна - Шовот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Шержанова Дилдора Раззақовна - Шовот тумани 12-сон мактабгача таълим муассасаси иш юритувчиси.

Комиссия аъзолари:Қўчқарова Амина Отамуратовна - Шовот тумани 24-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Шарипов Комил Сапарбаевич

- Шовот тумани Хуррият қишлоғи "Узункўл” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Ақиев Дилшод Абдуллаевич - Шовот тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлар бўлими мудири, Бобожонов Музаффар Рустамович - Шовот тумани "Узункўл юлдузи” фермер хўжалиги раҳбари, Юсупов Анвар Аманбаевич - Хуррият қишлоғи "Узункўл” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупов Александр Тажибаевич - Шовот тумани архитектура ва қурили бўлими бошлиғи.

106


380-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Досчанов Ҳамдам Бекчанович - Шовот тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби маънавий-маърифий ишлар бўйича директори ўринбосари.
Комиссия раиси ўринбосари: Юсубов Рузмет Сабирович - Шовот тумани "Хуррият” кишлоғи "Хитой” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Атажонова Муборак Матчоновна - Шовот тумани 23-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари.
Комиссия аъзолари: Атабоев Иқром Қурамбаевич - Шовот тумани Хуррият қишлоғи Хитой маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Матчанова Ирода Рузимбаевна

- Шовот тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Отажанов Мансур Матчанович - Шовот тумани "Йўлдош Рўзим Хасан” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Норханова Гулчира Ибрагимовна - Шовот тумани Хуррият қишлоғи Хитой маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сабирова Гулбаҳор Қодировна - маҳалла фаоли, Қурбонов Камол Қиличевич - маҳалла фаоли.

381-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси Хударганова Меҳрибон Атохоновна - Шовот тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаб ММИБ директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Тиллаев Рустам Файзуллаевич - Шовот тумани истеъмолчилар хуқуқларини ҳимоя қилиш жамияти раиси.

Комиссия котиби: Хасанова Дилноза Аллабергановна - Шовот тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзоси: Бекчанова Зулфия Қўчқаровна - маҳалла фаоли, Иноятова Қундуз Шарофатдиновна - Шовот тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Нурметов Амин Болтабоевич - АТ "Агробанк” Шовот филиали ҳуқуқшуноси, Абдуллаев Кувондик Матназарович - Шовот тумани "Матназар Нор” фермер хўжалиги раҳбари, Ражабова Санобар Ўринбаевна - Шовот тумани Ҳуррият қишлоғи Тўқманғит маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хударганов Рахимберган Атохонович - Хуррият қишлоғи "Тўқманғит” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

382-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шарипова Айша Шерметовна - Шовот тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактабда француз тили ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Сопорбоев Отобек Собирович - Шовот тумани Чиғатой қишлоғи "Роят" маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Норметов Фарход Юлдашевич - Шовот тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлар бўйича директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Бобожонова Муяссар Абдурахмоновна - Шовот тумани
Чиғатой қишлоғи "Роят” маҳалла фуқаролар йиғини котибаси, Каримов Фарход
Шерметович - маҳалла фаоли, Эгамберганова Сабохат Эркиновна - Шовот тумани 21-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Қаландаров Шавкат
Жумабаевич - хусусий тадбиркор, Юсупова Розия Жуманиёзовна - Шовот тумани Чиғатой
қишлоғи "Роят” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Эрхонова Феруза Шерметовна -
маҳалла фаоли.

383-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Каримов Азамат Қадамбаевич - Шовот тумани Чиғатой маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Одилова Замира Юнусовна - Шовот тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Жуманиязов Нурбек Ганжабоевич - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари:Машарипов Хамро Отаназарович - Шовот тумани 4-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матякубова Хосият Шомурадовна - Шовот
тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Абдуллаева Шарофат
Худайбергановна - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи Чиғатой қалъа маҳалла

107


фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиёзов Ўктам Аллаёрович - Маҳалла фаоли, Шержонов Мақсуд Нарбаевич - хусусий тадбиркор, Яқубова Лайло Зохидовна - Шовот тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

384-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Холметов Камил Шерметович - Шовот тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Қутлимуратов Бахтиёр Аллаберганович - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Рўзметов Тўрабой Янгибоевич - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи Чиғатой қалъа маҳалла фуқаролар йиғини посбони.

Комиссия аъзолари: Жумабоев Қуронбой Абдуллаевич - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хаитов Рўзимбой Матсапаевич - Шовот тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Худойберганова Урозгул Бобожоновна - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рахимов Рахматилла Абдуллаевич - Шовот тумани 44-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари, Қарриев Мансур Омонович - маҳалла фаоли, Тогонов Худайберди Холлиевич - Шовот тумани "Тогонов Тогонмурод” фермер хўжалиги раҳбари.

385-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Дўсчанов Бахром Қодирович - Шовот тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Яқубов Карим - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Қаландаров Азамат Шерметович - Шовот тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари

Комиссия аъзолари: Яқубов Хасан Шерметович - Шовот тумани 48-сон умумий
ўрта таълим мактаби директори, Қаландаров Хушнуд Жумабаевич - Шовот тумани
Чиғатой қалъа қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Якубов Бозорбой

- Шовот тумани "Саодат Ражабова” фермер хўжалиги раҳбари, Қурамбоева Яқитжон Рахимовна - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Хаитбаев Қадам Матсафаевич - Шовот тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари, Жуманазарова Дилором Жуманазаровна - Шовот тумани 48-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.

386-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юлдашева Жумабика Қурбонназаровна - Шовот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражабова Зубайда Оразмухаммедовна - Шовот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Душамов Сарвар Сотимович - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Ражабов Хамро Очилдиевич - Шовот тумани "Яқубов Шерали” фермер хўжалиги ишчиси, Саидов Шомурод - Шовот тумани "Дўсчон Юсуф” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Жуманиёзова Шукуржон - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Исмаилов Давлатёр Ибрагимович - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бобожонова Малохат Рахимбаевна - Шовот тумани Мехнатобод қишлоқ врачлик пункти шифокори, Каримов Бахтиёр Ражабович - Шовот тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

387-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жумабоев Искандар Аллаберганович - Шовот тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари:Алиев Алишер Оллаберганович - Ўзбекистон қишлоғи "Эшон қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

108


Комиссия котиби: Рахимов Отахон Якуббоевич - Шовот тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ражабова Дилноза Атахоновна - Шовот тумани 17-сон умумий
ўрта таълим мактаби француз тили ўқитувчиси, Машарипова Кумрижон Исмоиловна -
Шовот тумани Ўзбекистон қишлоғи "Эшон-қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Олимов Махмуд Ибодуллаевич - маҳалла фаоли, Матякубов Купал
Жумабоевич - Ўзбекистон қишлоғи "Эшон-қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Жумабаева Тозагул Отажоновна - Ўзбекистон қишлоғи "Эшонқалъа” маҳалла фуқаролар
йиғини отин ойиси, Искандаров Илхом Сотимбоевич - хусусий тадбиркор.

388-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Полвонова Муяссар Шомуратовна - Шовот тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Ражабов Хамдам Абдуллаевич - Шовот туман Ўзбекистон қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Аллаберганова Зулайхо Ражаббаевна - Шовот туман Ўзбекистон қишлоғи Оқкўл маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Машарипов Эржон Жумабоевич - Шовот туман Ўзбекистон
қишлоғи Оқ кўл маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рузимов Равшан Жумабоевич -
Ўзбекистон қишлоғи Дустлик маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Ражабова
Дилрабо Давроновна - Шовот тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби француз тили
ўқитувчиси, Матюсупова Нигора Бекметовна - Шовот тумани 43-сон умумий ўрта таълим
мактаби директори ўринбосари, Куранбоев Комил Кутлимуратович - Ўзбекистон қишлоғи
"Арбек” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Мадирахимов Бахтиёр Оллазарович -
Шовот тумани Ўзбекистон қишлоқ Арбек маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

389-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Дусчанов Самандар Раматович - Шовот тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажанов Даврон Курвандурдиевич - Шовот тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби хўжалик ишлари мудири.

Комиссия котиби: Дусчанов Сатимбой Норметович - Шовот тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Жуманиязов Жалолиддин Рахимович - Шовот тумани
"Жуманиёзов Жалоладдин” фермер хўжалиги раҳбари, Адамов Юсуббой Шовонович -
Шовот тумани Ўзбекистон қишлоғи "Дўстлик" маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Дусчанов Журабек Сотимбоевич - хусусий тадбиркор, Казакова Клара Илхомовна -
маҳалла фаоли, Бобожонова Эркиной Жумабаевна - Шовот тумани 14-сон умумий ўрта
таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Бекчанова Муборак Хайитбоевна - хусусий
тадбиркор.

390-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Душамов Қорривой Бектурдиевич - Шовот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Жумабаев Отаназар Собирович - Шовот тумани Чўқли қишлоғи Огохий маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Нурметов Тиркаш Душамович - "Ўзагросуғурта” АЖ Шовот тумани бўлими суғурта вакили.

Комиссия аъзолари: Курбанов Бахтияр Эгамович - хусусий тадбиркор, Олимов Максуд Сопорбоевич - Чўқли қишлоғи "Огаҳий” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Султанов, Собирова Анажон Атахановна - Шовот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Матяқубова Барно Усмановна - Шовот тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби француз тили ўқитувчиси, Эгамберганова Мухаббат Рахимовна - Шовот тумани "Иқбол” мактабгача таълим муассасаси мудири, Курбанов Бахтияр Эгамович - хусусий тадбиркор, Ортиқов Мухтор Эгамберганович -
Шовот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ҳисобчиси.

109


391-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Болтоев Кадам Дурдибоевич - Шовот тумани "Шомурот Мироб” сув истеъмолчилари уюшмаси ҳисобчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Султонов Иноят Жабборович - Шовот тумани Чўқли қишлоғи Моноқ маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Отажонов Голибжон Пулотбоевич - Шовот тумани Чўқли қишлоғи Моноқ маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Исмаилова София Темировна - Шовот тумани 53-сон
умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, Тўйлиев Ғанибек Нурметович

- Шовот тумани болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори ўринбосари, Яқубова Матлуба Рўзимбаевна - Шовот тумани болалар ва ўсмирлар спорт мактаби мураббийи, Машарипов Аматбой Матқурбонович - Шовот тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Болтаев Мухаммад Қадам ўғли - Шовот тумани "Хоразм биосервис” лаборатория мудири, Эшчанова Раъно Хударгановна - Шовот тумани Чўқли қишлоғи Моноқ маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

392-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзметова Сайёра Каримбаевна - Шовот тумани "Дўстлик” қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отамуратов Хусинбой Матёқубович - Шовот тумани Ижтимоият қишлоғи Бешчиқир маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Худоёров Неъмат Нурматович - Шовот тумани "Дўстлик” қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бекчанова Саломат Искандаровна - Шовот тумани Дўстлик қишлоқ врачлик пункти мудири, Балтаев Мадамин Рўзимбаевич - Ижтимоият қишлоғи ҳарбий ҳисоб столи бошлиғи, Худайберганова Азиза Янгибаевна - Шовот тумани "Дўстлик” қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи инглиз тили фани ўқитувчиси, Холимов Илхом Давлатбоевич - Шовот тумани "Мақсуда Халимова” фермер хўжалиги раҳбари, Аннамуратов Йўлдош Тажимович - маҳалла фаоли, Сапарбаев Бахром Эгамберганович -
Шовот тумани Пўлат маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

393-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Шавкат Юлдашович - Шовот тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жаббаров Комил Шерметович - Шовот тумани Ижтимоият маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Ражабова Зулфия Қодировна - Ижтимоият қишлоғи "Маданият” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия аъзолари: Ваисова Тўлғаной Давлатбаевна - Шовот тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Норметова Одила Рўзматовна -
Шовот тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби француз тили ўқитувчиси, Рўзимова Боғдагул Базарбаевна - Шовот тумани Ижтимоият қишлоғи Маданият маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Машарипов Комил Собирович - хусусий тадбиркор, Норметов Каримбой Холметович - маҳалла фаоли.

394-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурметов Озодбой Отажонович - Шовот тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Юнус Ибрагимович - Шовот тумани Чиғатой қалъа қишлоғи "Чиғатой” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.
Комиссия котиби: Абдуллаев Жасур Куронбоевич - Ижтимоият қишлоғи "Чиғатой” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Рўзметов Адилбек Абдуллаевич - Шовот тумани 8-сон умумий
ўрта таълим мактаби информатика фани ўқитувчиси, Собирова Нигора Сапарбаевна -
Шовот тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби француз тили ўқитувчиси, Хаитова
Гулзода Рахмановна - Шовот тумани Хоразм қишлоқ врачлик пункти шифокори,

110


Эшназаров Ёдгор Куронбоевич - Ижтимоият қишлоғи "Ижтимоият” маҳалла фуқаролар
йиғини масъул котиби, Рўзметова Дурдона Абдуллаевна - Ижтимоият қишлоғи "Чиғатой”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ахмедова Дилфуза Ашуровна - хусусий
тадбиркор.

395-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Икром Эркинович - Шовот тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Олламов Рустам Ширифбоевич - Шовот тумани 6-
сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рахимбаев Умрбек Тожибаевич - Шовот тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчи.

Комиссия аъзолари: Оллазаров Озод Куронбоевич - Шовот тумани "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Султанов Файзулла - Шовот туман "Дилмурод Султанов” фермер хўжалиги бошлиғи, Мухтаров Хамид Мадаминович - хусусий тадбиркор, Жуматов Фахриддин Кодирберганович - Қангли қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Собирова Шарофат Рахимовна - Ўзбекистон қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Казакова Анбаржон Рахимовна - Қангли қишлоғи "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

396-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атаниязов Умрбек Роззокович - Шовот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сабиров Махмуд Куранбоевич - Шовот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мадримова Фатима Сабировна - Шовот тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Шукурбаев Бахром Ражаббаевич - Шовот тумани "Шодия
Хусния” фермер хўжалиги раҳбари, Юлдошева Курваной Болтабоевна - Қангли қишлоғи
"Қўшкўпир” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Вапаев Октам Хасанович - Шовот
тумани Қангли қишлоғи "Қангли” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Шомуратова
Муқаддам Бегжановна - Шовот тумани Қангли қишлоғи "Қўшкўпир” маҳалла фуқаролар
йиғини котиби, Машарипова Ойгул Жумабаевна - Қангли қишлоқ врачлик пунктида
ҳамшира, Юлдошов Шухрат Аллаёрович - Қангли қишлоғи "Қангли” маҳалла фуқаролар
йиғини масъул котиби.

397-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдурахманов Бахтиёр Матсобурович - Шовот тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отажонов Сапарбой Кушбоевич - Шовот тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманиёзова Шахноза Собировна - Шовот тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Қўшназаров Бозорбой Юсупович - Шовот тумани "Санъат
Юсуф” фермер хўжалиги раҳбари, Ўразметова Рисолат Баходировна - Ўзбекистон қишлоқ
врачлик пункти ҳамшираси, Жуманиязова Фароғат Ибрагимовна - Қангли қишлоғи
"Охунбобоев” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Жуматов Шомурод Юлдашевич

- хусусий тадбиркор, Хажиев Рустам Юлдашевич - Қангли қишлоғи "Охунбобоев”маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Казакова Гулнора Уриновна - Шовот тумани 9-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси.

461-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.
462-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.
463-Ҳарбий қисмда жойлашган сайлов комиссияси.

111


ЯНГИАРИҚ ТУМАНИ БЎЙИЧА:

398-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эшметов Рустам Оллаберганович - Янгиариқ тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Курбонов Йулдош Юсуфбоевич -Янгиариқ тумани Қўриқтом маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Маттиев Отабек Отаназарович - Янгиариқ тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаб хўжалик ишлари бўлими мудири.

Комиссия аъзолари: Оллаберганова Сапаргул Садуллаевна - Янгиариқ тумани
19-сон мактабгача таълим муассасаси мудираси, Жабборова Максуда Султоновна -
Янгиариқ тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Машарипов Рустам
Жумабоевич - Янгиариқ тумани "Қўриқтом олтин кўзи” масъулияти чекланган жамияти
раиси, Хайитметов Умирбек Султонназарович - Янгиариқ тумани "Гулистон” қишлоқ
врачлик пункти врачи, Тохирова Анажон Ибрагимовна - Янгиариқ тумани "Қўриқтом”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ибрагимов Элбек Хамраевич - Янгиариқ
тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли.

399-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Матёкубов Эргаш Сотиболдиевич - Янгиариқ тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Матёкубова Гулсара Жуманазаровна - Янгиариқ тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Юсупова Санобар Юлдашевна - Янгиариқ тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Давлетов Рустамбек Рўзметович - Янгиариқ тумани
"Ширшоли” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Машарипова Интизор Ахмаджоновна -
Янгиариқ тумани "Ширшоли” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Жуманиёзов

Сапарбой - Янгиариқ тумани "Ширшоли” маҳалла фаоли, Машарипова Саодат

Хайитбоевна - Янгиариқ тумани "Қўриқтом” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси,

Абдуллаев Рустамбой Олланазарович - Янгиариқ тумани "Ширшоли” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рахмонова Шохида Шухратовна - Янгиариқ тумани "Эътибор талаб” фермер хўжалиги раҳбари.

400-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матёкубов Одамбой Каримберганович - Янгиариқ қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Абдуллаев Эрназар - Янгиариқ тумани "Пўрсанг” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Машарипов Максабдбек - Янгиариқ қурилиш ва транспорт касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Нурметов Аннадурди - Янгиариқ тумани "Янгиер” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Хужаниёзов Ихтиёр Бахтиёрович - тадбиркор, Юсупов Ойбек
Эркинбоевич - Янгиариқ тумани "Янгиер” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Саидова

Хосиятжон Сафаровна - Янгиариқ тумани "Янгиер” маҳалла фуқаролар йиғини

маслаҳатчиси, Авезов Фаррух Юсупбоевич - Янгиариқ тумани "Қўриқтом” қишлоқ

врачлик пунти мудири, Назаров Анвар Шоназарович - Янгиариқ қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

401-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Фарход Ахмедович - Янгиариқ тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Садикова Гулбахор Маткурбоновна - Янгиариқ тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Давлетова Гавхар Сабировна - Янгиариқ тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

112


Комиссия аъзолари: Давлетова Гулхоним Рахимовна - Янгиариқ тумани 13-сон
умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси, бошланғич хотин-қизлар қўмитаси раиси,
Рўзметов Камоладдин Рахимович - Янгиариқ тумани "Аччиққуйи” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Машарипов Йулдош Дурдиевич - фермер хўжалиги иш юритувчиси,
Эшчанов Мухаммад Нурметович - Янгиариқ тумани Арбоблар маҳалла фуқаролар йиғини
раиси, Дурдиева Кумуш Озодовна - Янгиариқ тумани 3-сон мактабгача таълим муассасаси
тарбиячиси, Жуманиёзов Норимбой - Янгиариқ тумани "Арбоблар” маҳалла фуқаролар
йиғини котиби.

402-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Садуллаев Хамдам Кадирович - Янгиариқ тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Авазметова Марямжон - Янгиариқ тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Эгамова Сайёра Кенжаевна - Янгиариқ тумани 16-сон умумийўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Турдиева Манзура Собировна - Янгиариқ тумани 3-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Салоева Мухаббат Абдуллаевна - Янгиариқ тумани "Сабурзон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Содикова Сайёра Абдуллаевна - Янгиариқ тумани "Сабурзон” маҳалла фаоли, Жуманиёзов Рустам Машарипович - Янгиариқ тумани "Сабурзон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рўзметов Рўзибой - Янгиариқ тумани "Сабурзон” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Матёкубова Кундузхон Куронбоевна - Янгиариқ тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли.

403-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Садуллаев Комил - Янгиариқ тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари:Абдуллаева Муқаддас Садуллаевна - Янгиариқ тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Очилов Дилшод Ибрагимович - Янгиариқ тумани Қўнғирот маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Отаков Жумабой Тиллаевич - хусусий тадбиркор, Очилов
Ибрагим Исмоилович - маҳалла фаоли, Ниёзметова Хаввожон Сапаевна - Янгиариқ
тумани "Қўнғирот” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Рахимова Муяссар
Эгамбердиевна - Янгиариқ тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Султонова Каромат Ибодуллаевна - Янгиариқ тумани "Ўзбекистон” қишлоқ врачлик
пункти ҳамшираси, Эшметов Жумазар - Янгиариқ тумани "Қўнғирот” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси.

404-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Кутлиев Баходир Отабоевич - Янгиариқ тумани Таган маиший хизмат касб-ҳунар коллежи бўлим бошлиғи.

Комиссия раиси ўринбосари: Қличев Бахтиёр Раматович - Янгиариқ тумани Таган маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Эшметова Фазилат Исмоиловна - Янгиариқ тумани "Таган” қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Каландаров Искандар - Янгиариқ тумани "Таган” маҳалла
фаоли, Хасанов Маркс Эгамберганович - Янгиариқ туман бандликка кўмаклашиш маркази
меҳнат нозири, Матмуротова Бикажон - Янгиариқ тумани "Таган” маҳалла фуқаролар
йиғини маслаҳатчиси, Жуманиёзов Болта Хўжаниёзович - хусусий тадбиркор, Абдуллаев
Мурод Собирович - Янгиариқ тумани "Таган” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Худайберганов Умидбек Мадаминович - Янгиариқ тумани Таган маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

113


405-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ибрагимов Фарход Хасанович - Янгиариқ тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Шарипов Сарвар Шарипбоевич - Янгиариқ тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Одомов Сотимбой Қўшназарович - Янгиариқ тумани "Таган” маҳалла фаоли.

Комиссия аъзолари: Аминов Аминбой - Янгиариқ тумани "Феруз” фермер хўжалиги раҳбари, Абдуллаев Бахтиёр Машарипович - Янгиариқ тумани "Киллавит” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдуллаева Шохиста Матёкубовна - Янгиариқ тумани "Наврўз” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Абдиримова Окила Озодбоевна - Янгиариқ тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Йўлдошев Шоназар - Янгиариқ тумани "Таган” маҳалла фаоли, Ўринов Хасанбой Жумамуротович - Янгиариқ тумани Савган маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

406-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Авазметова Гулчехра Султонбоевна - Янгиариқ тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тожиев Мурод Собирович - Янгиариқ тумани
"Гулшанда” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Бойжонова Кундуз Куранбоевна -
Янгиариқ тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари,
Шукурулаев Солой Сапарметович - Янгиариқ тумани "Гулшанда” маҳалла фаоли, маҳалла
фаоли, Матмуротова Тўтижон Махмудовна - Янгиариқ тумани 28-сон умумий ўрта
таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Бекчанова Гулбахор
Матназаровна - Янгиариқ тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси,
Рўзметов Руслон Мўминович - Янгиариқ тумани "Гулшанда” маҳалла фаоли, Султонова
Сайёра Шоназаровна - Янгиариқ тумани "Гулшанда” маҳалла фаоли, Отажонов Санъат
Қувондикович - Янгиариқ тумани "Наврўз” қишлоқ врачлик пункти врачи.

407-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Хасанов Носир Жумабоевич - Янгиариқ тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хўжанафасова Гулмира Жумабоевна - Янгиариқ тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Эрбоева Мукяссар Рустамовна - Янгиариқ тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Мадрахимов Адилбек Назарович - Янгиариқ тумани "Боёт”
маҳалла фаоли, Авезова Азиза Тахировна - тадбиркор, Маткаримова Санобар
Абдушариповна - Янгиариқ тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Маткаримов Кенжабой - Янгиариқ тумани "Боёт” маҳалла фаоли, Нурметов Фахрутдин
Пирназарович - Янгиариқ тумани Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи махсус
фан ўқитувчиси, Отаназаров Ёдгор Жуманазарович - Янгиариқ тумани "Боёт” маҳалла
фуқаролар йиғини раиси.

408-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матмуротов Нормат Матёкубович - Янгиариқ тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Жуманазарова Умида Қурбонбоевна - Янгиариқ тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Бекчанова Зумрад Болтабоевна - Янгиариқ тумани "Вакиллар” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Юсупов Рашид Болтабоевич - Янгиариқ тумани "Вакиллар”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Худайберганова Сайёра Ахмедовна - Янгиариқ тумани
"Вакиллар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матёқубова Мухаббат Озодовна -
Янгиариқ тумани 17-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Бобожонова Оқилжон
Худайбергановна - Янгиариқ тумани "Вакиллар” маҳалла фаоли, Рўзметова Шарофат
Абдушариповна - Янгиариқ тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,

114


Қурбонова Гулнора Бекчановна - Янгиариқ тумани 17-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

409-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидаматова Султонпошша Абдуллаевна - Янгиариқ тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Яқубов Эркин Абдуллаевич - Янгиариқ тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Оллаберганов Бахтиёр Олимович - Янгиариқ тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Бекчанова Бекпошша Матқурбоновна - Янгиариқ тумани
"Дилнавоз Умирбек” фермер хўжалиги ишчиси, Исмоилова Мухайё Рейимбергановна -
Янгиариқ тумани 23-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, маҳалла фаоли,
Қутлимуротова Мухайё Худаёровна - Янгиариқ тумани 11-сон мактабгача таълим
муассасаси тарбиячиси, Бекметов Қудрат Озодович - Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси, Темирова Дармонжон - Янгиариқ тумани 11-сон мактабгача
таълим муассасаси мудираси, Каримов Мақсуд Рўзибоевич - Янгиариқ тумани Гулбоғ
маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

410-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанов Санъат Отаназарович - Янгиариқ тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сатликов Хабибулла Мухаммадович - Янгиариқ тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Оллаберганов Рустам Жуманазарович - Янгиариқ тумани Дўстлик маҳалла фуқаролар йиини раиси.

Комиссия аъзолари:Қурбонова Зулхумор Эгамбергановна - Янгиариқ тумани
10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матниёзов Шариф Матёқубович -
Янгиариқ тумани "Дўстлик” маҳалла фаоли, Отаназаров Хасанбой Санъатбоевич -
Янгиариқ тумани "Дўстлик” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Хўжашев Омонгалди
Матёқубович - Янгиариқ тумани "Дўстлик” маҳалла фаоли, Отажонов Бахтиёр - Янгиариқ
тумани ободонлаштириш бошқармаси назоратчиси, Қурбонов Қўзибой Дурдиевич -
тадбиркор.

411-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Нурметов Отабек Ортикович - Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-
ҳунар коллежи бўлим бошлиғи.

Комиссия раиси ўринбосари: Қутлимуродов Ғуломжон Равшанбекович - Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Мадрахимов Жўрабек Озодбоевич - Янгиариқ тумани Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матниёзов Бахтиёр - Янгиариқ тумани Янгиобод маҳалла фаоли, Қуронбоев Дадахон Одилбекович - Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Хўжаниёзова Орзигул Жуманазаровна - Янгиариқ тумани Янгиобод маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Султонов Жамоладдин Хасанович - Янгиариқ саноат иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Юсупов Алишер Йўлдошевич - тадбиркор, Бекчанов Худашукур Жуманазарович - тадбиркор.

412-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбонов Умирбек Эгамберганович - Янгиариқ тумани 15-сон болалар мусиқа ва санъат мактаб директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Хожаназарова Завражон - Янгиариқ тумани "Огохий” маҳала фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

Комиссия котиби: Сайитмуротов Мурод Комилжонович - Янгиариқ тумани "Янгиобод” маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

115


Комиссия аъзолари: Назаров Нураддин Ибрагимович - Янгиариқ тумани 15-сон
болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси, Машарипов Марат Мақсудович - Янгиариқ
тумани 15-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати
фаоли, Алланазарова Манзура Озодбоевна - Янгиариқ тумани "Янгиобод” маҳалла фаоли,
Сапаев Комилжон - Янгиариқ тумани "Янгиариқ” маҳалла фаоли, Рахимова Шўхигул
Олимбоевна - Янгиариқ тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Маттиева Сапаргул Абдуллаевна - Янгиариқ тумани 29-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

413-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бейжонов Рахимбой Абдуллаевич - Янгиариқ тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Эшчанов Қуронбой - Янгиариқ тумани Огохий маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Жуманиёзова Малохат Жуманазаровна - Янгиариқ тумани Огохий маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия аъзолари: Пинёзова Гўзал Бобоназаровна - Янгиариқ тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юнусов Ихтиёр Ёдгорбекович - Янгиариқ тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Джамангарин Қайрат Эркинбоевич - Янгиариқ тумани Огохий маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Рўзметов Мадиёр Махмудович - Янгиариқ тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Мадаминова Марямжон Қодировна - Янгиариқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази дезинструктори, Бахтиёров Худаёр Рупиёрович - Янгиариқ тумани Янгиобод маҳалла фуқаролар йиғини посбони

414-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юсупов Хурсанд Отаназарович - Янгиариқ тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Аннамуродов Отабек Бозорович - Янгиариқ тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матмуротов Хасанбой Йўлдошевич - Янгиариқ тумани 24-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Анназаров Азамат Янгибоевич - Янгиариқ
тумани "Қармиш” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Юсупова Манзура Жуманиёзовна -
Янгиариқ тумани "Қармиш” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Сабирова Санобар
Салоевна - Янгиариқ тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби илмий бўлим мудири,
Матқурбонов Давронбек Тахирович - Янгиариқ тумани "Қармиш” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Йўлдошев Ибодулла - Янгиариқ тумани "Қармиш” маҳалла фаоли,
Расулова Нигора Жуманиёзовна - Янгиариқ тумани "Хоразм” қишлоқ врачлик пункти
врачи.

415-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Матқурбонов Баходир Исмоилович - Янгиариқ агробизнес ва сервис касб-ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Отаназаров Мансур Рахмонович - Янгиариқ тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Ражабов Зоир Юспович - Янгиариқ агробизнес ва сервис касб-
ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Бакиева Дилафрўз Хударгановна - Янгиариқ тумани "Хоразм”
қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Собирова Зеваржон - Янгиариқ тумани "Шихбоғи”
маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Отажонов Худашукур Ниёзметович - Янгиариқ
тумани "Шихбоғи” маҳалла фуқаролар йиғини посбони, Худайберганов Диёр
Жуманазарович - Янгиариқ агробизнес ва сервис касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси,
Содиқов Ибрагим - Янгиариқ тумани "Шихбоғи” маҳалла фаоли, Отажонов Мардонбек
Юсупович - Янгиариқ тумани "Шихбоғи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

116


416-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимов Умар Хакимович - Янгиариқ тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Шихназар Яхшимуродович - Янгиариқ тумани 25-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Матназарова Хуршида Шоназаровна - Янгиариқ тумани 25-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матёқубов Бахтиёр Отабоевич - Янгиариқ
тумани "Шеробод Хоразм” фермер хўжалиги раҳбари, Адамбоева Марямжон Бозорбоевна

- Янгиариқ тумани "Шеробод” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матёқубов
Шокир Қуронбоевич - Янгиариқ тумани "Шеробод” маҳалла фуқаролар йиғини посбони,
Қодиров Яхшимурод Рахимович - Янгиариқ тумани "Шеробод” маҳалла фуқаролар
йиғини котиби, Жуманиёзов Акбар Адилбекович - Янгиариқ тумани Шеробод маҳалла
фуқаролар йиғини раиси, Нафасов Искандар - Янгиариқ тумани Шеробод маҳалла фаоли.

417-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдуллаев Бектурди Шомуротович - Янгиариқ тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хўжаниёзов Баходир Машарипович - Янгиариқ тумани "Ғалтак” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Жуманиёзов Шихназар Шоназарович - Янгиариқ тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Исмоилова Мақсуда Отажоновна - Янгиариқ тумани 6-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибрагимова Мохира Рустамовна - Янгиариқ
тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби бошланғич хотин-қизлар қўмитаси раиси,
Сапарова Наргиза Бобожоновна - Янгиариқ тумани "Ғалтак” маҳалла фаоли, Қозоқова
Гулзода Аминбоевна - Янгиариқ тумани "Ғалтак” маҳалла фуқаролар йиғини котиби,
Отажонова Назокат Отажоновна - Янгиариқ тумани 4-сон мактабгача таълим муассасаси
тарбиячиси, Аллаберганов Рустам Ахмедович - Янгиариқ тумани "Ғалтак” маҳалла фаоли.

418-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Муротов Илхом Каримбоевич - Янгиариқ тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хажиев Элмурод Назарович - Янгиариқ тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Мадрахимова Мухайё Рўзматовна - Янгиариқ тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Солоев Файзулла Абдулаевич - Янгиариқ тумани "Жалоил” маҳалла фаоли, Машарипов Барди - фермер хўжалиги ишчиси, Ғайибов Ҳамдам Қурамбоевич - Янгиариқ тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Жуманиёзов Ботир Сапаевич - Янгиариқ тумани "Жалоил” маҳалла фаоли, Абдуллаева Дилрабо Ражаббоевна - Янгиариқ тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Искандаров Бобожон Рўзматович - Янгиариқ тумани Жалоил маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

419-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Раматжон Бобожонович - Янгиариқ тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рўзметов Фарход Алимбоевич - Янгиариқ тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

Комиисия котиби: Хўжаева Умида Сапаровна - Янгиариқ тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Махмудова Малохат Салоевна - Янгиариқ тумани 10-сон
мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Хўжаниёзова Шарофат Отабоевна - Янгиариқ
тумани 32-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупов Рамат - Янгиариқ
тумани "Эгрисолма” маҳалласи имоми, Олимова Нуқулжон Бахтиёровна - Янгиариқ
тумани "Эгрисолма” маҳалла фаоли, Оллаберганова Ражаббиби Ахмедовна - Янгиариқ

117


тумани "Эгрисолма” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Қозоқов Рўзмат Кўпалович

- фермер хўжалиги иш юритувчиси

420-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Авезов Йўлдош Жуманиёзович - Янгиариқ тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Хайитов Умид Ўткамович - Янгиариқ тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Машарипов Жавлонбек Озодбоевич - Янгиариқ тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Боваддинов Сарвар Исоевич - Янгиариқ тумани 27-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибрагимов Ражаббой Ботирович - Янгиариқ
тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси, Қурёзов Ибратбек Тахирович -
Янгиариқ тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сапаев Бактурди
Рустамович - Янгиариқ тумани "Чакир” маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Худайберганова Жахон Сотимовна - Янгиариқ тумани "Чакир” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Раззаков Ғуломаддин Сапарович - Янгиариқ тумани "Равшанбек Гулсара
”фермер хўжалиги иш бошқарувчиси

421-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Бекчанов Анвар Ибрагимович - Янгиариқ қишлоқ хўжалиги касб-
ҳунар коллежи директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бобожонов Улуғбек Олимович - Янгиариқ қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Машарипов Умирбек Шавкатович - Янгиариқ қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Матяқубова Нигора Ахмедовна - Янгиариқ тумани "Остона” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Машарипов Бектурди Матяқубович - Янгиариқ тумани "Остона” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Солоев Байрам Қуронбоевич -
Янгиариқ қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Қурёзов Шермат Олимович - тадбиркор, Худайберганов Эркинбой - Янгиариқ тумани Сардорлар маҳалла фаоли, Рахимов Ғуломжон Аллаберганович - Янгиариқ тумани "Қишлоқхўжаликкимё” туман филиали Остона шаҳобчаси мудири.

422-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Шаропов Қудрат Ибрагимович - Янгиариқ тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Қурбонбоев Умирбек Норбоевич - Янгиариқ тумани "Қоракўз” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Олланазаров Нодир Ғоибназарович - Янгиариқ тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Солоев Бейназар Ахмедович - Янгиариқ тумани "Юсуфбек Мустафа” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Исмоилов Қудрат Рахимбоевич - Янгиариқ тумани Остона маҳалла фаоли, Тожиев Бекзод Артиқбоевич - Янгиариқ тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Солоев Шерзод Сохибназарович - Янгиариқ тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Матяқубов Бобожон Садуллаевич - Янгиариқ тумани "Шохзодбек Бобожон” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Юсупов Раматжон Рахимович - Янгиариқ тумани Остона қишлоқ фуқаролар йиғини котиби.

423-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рўзметов Валижон Эргашович - Янгиариқ маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Маткаримов Бобомурод Абдушарипович - Янгиариқ маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Юсупова Гулистон Рустамовна - Янгиариқ маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи таълим устаси.


Комиссия аъзолари: Исмоилов Ўктам Ибрагимович - Янгиариқ тумани "Тузлоқ”
маҳалла фаоли, Солоев Султонбой - Янгиариқ тумани "Тузлоқ” маҳалла фуқаролар
йиғини посбони, Абдуллаев Бахтиёр - Янгиариқ тумани "Чиқирчи” маҳалла фуқаролар
йиғини раиси, Эшчанов Искандар Озодович - Янгиариқ маиший хизмат касб-ҳунар
коллежи "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Исмоилов Рахим Садуллаевич -
Янгиариқ тумани "Шодлик Дилшод” фермер хўжалиги раҳбари, Ибрагимова Фарохат
Отабоевна - Янгиариқ тумани "Оқмачит” қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси.

424-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жуманиёзов Шухрат Файзуллаевич - Янгиариқ тумани 39-сон ихтисослаштирилган мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамберганов Мурод Отабоевич - Янгиариқ тумани 39-сон ихтисослаштирилган мактаб директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Исмоилов Жавлон Шихназарович - Янгиариқ тумани 39-сон ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси

Комиссия аъзолари: Рахимов Шавкат Исмоилович - Янгиариқ тумани Чиқирчи
маҳалла фаоли, Ибрагимова Нигора Бобожоновна - Янгиариқ тумани Оқмачит маҳалла
фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Бекчанов Комилжон Ахмедович - Янгиариқ тумани
"Оқмачит” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Ибрагимов Карим Ражабович - Янгиариқ
тумани "Ибрагим Максим” фермер хўжалиги раҳбари, Ражабов Хурмат Олимович -
Янгиариқ тумани "Ражабов Рахматжон” фермер хўжалиги иш юритувчиси, Ғоипов
Қуронбой Олимович - Янгиариқ тумани Оқмачит қишлоқ врачлик пункти катта
фелъдшери.

425-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рахимова Интизор Рўзметовна - Янгиариқ тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эгамов Шодлик Қуронбоевич - Янгиариқ тумани Ангариқ маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

Комиссия котиби: Отажонова Хосият Озодовна - Янгиариқ тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ибрагимов Шухрат Ибодуллаевич - Янгиариқ тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаб "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати фаоли, Атажонова Дурдона Аминбоевна - Янгиариқ тумани "Оқмачит” қишлоқ врачлик пункти врачи, Мадрахимов Қудрат Атабоевич - Янгиариқ тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаб ўқитувчиси, Ибрагимов Ибодулла Пирназарович - Янгиариқ тумани "Уйғур” маҳалла фуқаролар йиғини котиби, Сапаев Хударган Рўзметович - Янгиариқ тумани фермер хўжалиги иш юритувчиси, Отажонова Гавҳар Каримовна - Янгиариқ тумани "Ангариқ” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси.

ЯНГИБОЗОР ТУМАНИ БЎЙИЧА:

426-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рамазанов Журъат Жуманазарович - Янгибозор тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Джаббарова Ойша Хакимовна - Янгибозор тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаб директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рузметова Наргис Матякубовна - Янгибозор тумани 3-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Рузметов Гайрат Тулибаевич - Янгибозор тумани Ғазначиликбўлинмаси бошлиғи, Махмудова Мафтуна Махмудовна - "Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати етакчиси, Атажанова Шарофат Яқуббоевна - Янгибозор тумани Уйғур қишлоқ врачлик пункти ҳамшираси, Тангриев Бекзод Махмудович - Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ражабов Сарвар Турсинбоевич - Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Каримова Нодира Юлдашовна -
Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.


427-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Эшчанова Жавҳар Атахановна - Янгибозор қишлоқ хўжалик касб-
ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари:Жуманиязов Бахадир Эркинбоевич - Янгибозор қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Рахимбоева Лобар Камиловна - Янгибозор қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи котибаси.

Комиссия аъзолари: Қодиров Жўрабек Аллаберганович - Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Нурметова Дилноза Султанмуратовна -
Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Худайберганов Мансурбек Роззакович - Уйғур қишлоқ врачлик пункти ишчиси, Матяқубова Хилола Холиллаевна - Янгибозор тумани 4-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Тилавмуратов Махкамбой Юлдашович - Янгибозор тумани Ҳамид Олимжон маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Ражабов Фарход Турсинбоевич - Янгибозор тумани Ҳамид Олимжон маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

428-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Юлдашев Қадамбой - Янгибозор тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сабиров Алишер Сапобоевич - Янгибозор тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Буранов Шавкат Шарипович - Янгибозор тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби касаба уюшмаси раиси.

Комиссия аъзолари:Ражабов Эркин Жаббарович - Янгибозор тумани 23-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори, Тажибоева Гулсара - Янгибозор тумани
"Шоирлар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Курбанова Раъно - Янгибозор
тумани "Қарғалар” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Ядигаров Даврон -
Янгибозор тумани "Шоирлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Юсупова Нодира
Рустамовна - Янгибозор тумани 5-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимова
Энажон - Янгибозор тумани "Шоирлар” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

429-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапарбоева Гулбахор Аманбоевна - Янгибозор тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари:Аннаназарова Анбара Ўринбоевна - Янгибозор тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия котиби: Зиядова Пошшажон Рустамовна - Янгибозор тумани 26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Машарипов Одилбек Машарипович - Янгибозор тумани
26-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанова Гулшод Атамуратовна -
Янгибозор тумани "Навр ёп” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Юсупова
Мехрибон Бахтиёровна - Янгибозор тумани 6-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Худайназаров Даврон Аматович - Янгибозор тумани "Навр ёп” маҳалла
фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари, Юсупов Рустам -
Янгибозор тумани "Наврёп” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Болтаев Жуманазар
Бўронбоевич - Янгибозор тумани "Манғитлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

430-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Атажанова Тозагул Алимовна - Янгибозор тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Қодирова Феруза Янгибоевна - Янгибозор тумани 17-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Бобажанова Холида Қуронбоевна - Янгибозор тумани "Бўстон”маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Комиссия аъзолари: Болтаев Шомурат Тураевич - Янгибозор тумани "Бўстон”
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Алламова Шарофат Ражабовна - Янгибозор тумани
"Бўстон” маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Тажибоев Музаффар Ўразбоевич -


Янгибозор тумани туман "Элбек Мирзабек Жаннат" фермер хўжалиги иш бошқарувчиси,
Рахимов Шомурод - Янгибозор тумани "Бўстон” маҳалла фаоли, Атажанов Ўктам
Жумабаевич - Янгибозор тумани "Акмалбек Ибратбек” фермер хўжалиги бошлиғи,
Холмуратова Насиба Эгамбергановна - Янгибозор тумани 6-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси

431-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Жумамуратов Шадназар Ражапович - Янгибозор тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимов Давронбек Жуманазарович - Янгибозор тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.
Комиссия котиби: Юлдашева Саида Рахимбаевна - Янгибозор тумани "Матназар” фермер хўжалиги ишчиси

Комиссия аъзолари: Нурметова Юлдуз Бахтиёровна - Янгибозор тумани "Шихлар”
маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Қурбонов Ғайрат Салаевич - Янгибозор тумани
30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Атажанова Умида Маратовна - хусусий
тадбиркор, Бабажанова Хафиза Бахадировна - Янгибозор тумани 2-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси, Рўзметов Фарход Эгамберганович - Янгибозор тумани
"Шихлар” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари.

432-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Искандарова Насиба Тулиевна - Янгибозор тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Сапаров Жавлон Баходирович - Янгибозор тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,

Комиссия котиби: Давлатов Равшанбек Рахимберганович - Янгибозор тумани 30-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,

Комиссия аъзолари: Юлдашева Шарофат Қутлимуратовна - Янгибозор тумани 2-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ўразбаева Дилбар Рўзматовна -
Янгибозор тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Шомуратова Рисолат Шоназар қизи - Янгибозор тумани 21-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хажиев Назирбек Муратович - Янгибозор тумани 16-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Артиқбоев Худайназар - Янгибозор тумани "Жайхун” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Жуманиязов Баходир Эркаевич - Янгибозор туман Жайхун маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари.

433-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси:Сапарбаев Бахтиёр Янгибоевич - Янгибозор тумани 16-сон мусиқа ва санъат мактаб директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Базарбаева Райхона Эминбоевна - Янгибозор тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия котиби: Собирова Гузал Холмуратовна - Янгибозор тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Тажибаева Насиба Юлдашовна - Янгибозор тумани 2-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Исамуратова Диларам Ибрагимовна -
Янгибозор туман 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сапарбаев Холилло
Тохирович - Янгибозор туман 1-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Бектурдиев
Ислом Зарипович - Янгибозор тумани 16-сон мусиқа ва санъат мактаб хўжалик ишлари
мудири, Худаёров Ғайрат Рахимбоевич - Янгибозор тумани 16-сон мусиқа ва санъат
мактаби ЭҲМ оператори, Матюсупова Кишчан - Янгибозор тумани "Наврўз” маҳалласи
фаоли

434-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Рамазанова Шоира Сатимовна - Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби интернати директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Алимов Фарход Юлдашевич - Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби интернати ўқитувчиси.


Комиссия котиби: Халимов Бекзод Қадамбоевич - Янгибозор тумани 10-сон

умумий ўрта таълим мактаби интернати ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари:Шомуратов Ўткир Октамович - Янгибозор тумани 9-сон
умумий ўрта таълим мактаби интернати ўқитувчиси, Аманбоева Тожигул Ўразбой қизи -
Янгибозор туман 9-сон умумий ўрта таълим мактаби интернати ўқитувчиси, Содиқов
Махмуджон Акмуратович - Янгибозор тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби
интернати ўқитувчиси, Эшамуратов Хусниддин Бахрамбекович - Янгибозор тумани
15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Хажиева Дилноза Фарходовна -
Янгибозор тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби директори, Машарипова Динара
Бахрамовна - Янгибозор тумани 15-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

435-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурбанов Ахмеджон Атажанович - Янгибозор тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахимбоев Неъмат Эгамберганович - Янгибозор туман "Оча-қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Сапарова Юлдуз Бахтиёровна - Янгибозор тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Бабаниязов Бахадир Мадаминович - Янгибозор тумани 9-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Адамбаева Гуласал Юсуфбаевна - Янгибозор
тумани 15-сон мактабгача таълим муассасаси мудири, Кенжаева Саида Илхамбековна -
Янгибозор тумани 15-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Ражабова Гавҳаржон

- Янгибозор тумани 24-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юсупова Санамой Раимбоевна - Янгибозор тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Юллиев Мақсуд Собирович - Янгибозор туман "Оча-қалъа” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари.

436-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Сапаров Бахтиёр Рахматович - Янгибозор тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Атауллаев Алишер Жамоладдинович - Янгибозор тумани "Ширинлар” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Каримова Малоҳат Атаназарович - Янгибозор тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби котибаси.

Комиссия аъзолари: Қўчқарова Дармон Ашировна - Янгибозор тумани "Ширинлар” маҳалла фаоли, Қараева Эркиной - Янгибозор тумани Ширинлар маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Сапаева Амина Ҳайдаровна - Янгибозор тумани "Ширинлар” маҳалла фаоли, Адамбоев Улуғбек Бахтиёрович - Янгибозор тумани Ширинқўнғирот қишлоқ фуқаролар йиғини масъул котиби, Адамбоева Дилфуза -
Янгибозор тумани 9-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Оташова Хайитгул -
Янгибозор тумани "Ширинлар” маҳалла фаоли.

437-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тўрабаев Хамро Қуранбаевич - Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Бабажанов Икром Абдуллаевич -Янгибозор тумани "Гулистон” маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Собирова Клара Ўразбоевна - Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари: Каримов Матрасул Рахимбоевич - Янгибозор тумани
"Абдуллаев Дилшод ери” фермер хўжалиги ишчиси, Норбаева Тозагул Юлдашевна -
Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Сабирова Асал
Қадамбаевна - Янгибозор тумани "Абдуллаев Дилшод ери” фермер хўжалиги ишчиси,
Матниязов Мадрим Тўрабоевич - Янгибозор тумани "Гулистон” маҳалла фуқаролар
йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари, Атауллаева Энажон
Жамаладдиновна - Янгибозор тумани "Гулистон” маҳалла фуқаролар йиғини


маслаҳатчиси, Ражабов Шоназар Абдуллаевич - Янгибозор тумани "Гулистон” маҳалла
фаоли

438-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Уразбаева Роза Хажибоевна - Янгибозор тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Якубов Атабой Юлдашович - Янгибозор тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби ўктувчиси.

Комиссия котиби: Ниязматов Максуд Турсунбаевич - Янгибозор тумани 28-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия аъзолари:Эркаев Илхомбек Каримович - Янгибозор тумани 1-сон
маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Атаева Дилдор Кадамбаевна - Янгибозор тумани
Бўзқалъа қишлоқ 1-сон маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби, Собиров Аманбой
Исакович - Янгибозор тумани Бўзкалъа қишлоқ 2-сон маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Яқубов Мурод Курбанбаевич - Янгибозор тумани Бўзқалъа қишлоқ маҳалла фаоли,
Юсупова Муяссар Балтабоевна - Янгибозор тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Рахимбоева Шодия Ботировна - Янгибозор тумани 11-сон умумий ўрта
таълим мактаби ўқитувчиси.

439-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Саидова Назокат Қадамбоевна - Янгибозор тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Салаев Маткурбон - Янгибозор тумани Бўзқалъа қишлоқ маҳалла фаоли.

Комиссия котиби: Салаева Гулистон Рўзматовна - Янгибозор тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Саидова Мохира Маримбоевна - Янгибозор тумани 11-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Тажимов Дилшод Гулимбоевич - Янгибозор
тумани 11-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Халмуратов Ойбек Бегмуратович

- Янгибозор тумани "3-сон” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Рахимов Комилжон -
Янгибозор тумани Бўзқалъа қишлоқ маҳалла фаоли, Аллаберганова Шарофат
Жуманазаровна - Янгибозор тумани 19-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси,
Дурдиев Равшанбек Мадримович - Янгибозор тумани Бўзқалъа қишлоғи ҳарбий ҳисоб
столи бошлиғи.

440-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Тажибоева Роҳатой Машариповна - Янгибозор тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби деректори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари:Ўразметова Гавҳаржон - Янгибозор тумани "Олтинкўл” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли.

Комиссия котиби: Назаров Дилшод Муродович - Янгибозор тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Юдашова Махбуба Тажимбоевна 12-сон умумий ўрта таълим
мактаби ўқитувчиси, Атаназаров Равшанбек Турсинбоевич - Янгибозор тумани
"Олтинкўл” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Артиқов Янгибой - Янгибозор тумани
"Олтинкўл” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси
раҳбари, Бабажанова Гулсара - Янгибозор тумани "Олтинкўл” маҳалла фуқаролар йиғини
маслаҳатчиси, Саидов Эркабой - "Олтинкўл” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли, Хайдаров
Тўлибой - Янгибозор тумани Чўболончи қишлоқ врачлик пункти катта фельдшери.

441-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипов Икром Давлетович - Янгибозор тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Тажимуратов Музаффар Исмаилович - Янгибозор тумани "Чўболончи” маҳалла фуқаролар йиғини раиси.

Комиссия котиби: Эримметова Нафиса Ражаббоевна - Янгибозор тумани 13-сон умумий ўрта таълим ўқитувчиси.


Комиссия аъзолари: Матўразова Назира - Янгибозор тумани 12-сон умумий ўрта
таълим мактаби директори ўринбосари, Абдуллаев Жамила - Янгибозор тумани
Чўболончи маҳалла фуқаролар йиғини маслаҳатчиси, Матниязов Расулбек Давлатбаевич -
Янгибозор тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Тураев Эркабой
Халмиратович - Янгибозор тумани Чўболончи маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла
посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари, Наримов Гулимбой Эгамберганович -
Янгибозор тумани 13-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Қутлимуратова
Манзура Қурбонбоевна - Янгибозор тумани 12-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси.

442-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Ярликабов Озод - Янгибозор тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия раиси ўринбосари: Тайров Зафар Хажиевич - Янгибозор тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Хайтимметова Дилноза Мадаминовна - Янгибозор тумани 20-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия аъзолари:Норметова Захро Пўлатовна - Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Эшмуратова Гуласал - Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Утамуратова Муаттар Янгибаевна -
Янгибозор тумани 10-сон умумий ўрта таълим мактаби интернати ўқитувчиси, Янгибоева Юлдуз Худайбергановна - Янгибозор тумани 10-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Жумамуратова Иқбол Махсудовна - Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ўтабоева Шахло Сабировна - Янгибозор тумани 10-сон мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси.

443-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Янгибоев Бахтиёр - Янгибозор тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Рахматуллаев Аброр Гулимматович - Янгибозор тумани 14-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.
Комиссия котиби: Тажимова Сайёра Зарипбоевна - Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Ақманова Дилфуза Аманбаевна - Янгибозор тумани 14-сон
умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Рахимбоева Муяссар - Янгибозор тумани 13-сон
мактабгача таълим муассасаси мудири, Давлетов Жуманазар - Янгибозор тумани 25-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Сабиров Юлдош Ўтабоевич -
Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Нариманов
Расул Наримонович - Янгибозор тумани 27-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
ўринбосари, Авазметов Расул Мухамматсадиқович - Янгибозор тумани 25-сон умумий
ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

444-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Холмуратова Зиёда Хайтимовна - Янгибозор маиший хизмат касб-
ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Шомуратов Максад Худайберганович - Янгибозор маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Рахманов Дилшодбек Муродович - Янгибозор тумани Боғолон
маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоатчилик тузилмаси раҳбари.
Комиссия аъзолари: Янгибоев Жамшид Ҳайтматович - Янгибозор тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ибадуллаева Малохат Наримановна -
Янгибозор тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Ўразбоева Раъно Сапарбоевна - Янгибозор тумани Боғолон маҳалласи фаоли, Каримов Ибрахим -
Янгибозор тумани Боғолон маҳалласи фуқаролар йиғини раиси, Ботирова Лобар Норимановна - Янгибозор тумани 31-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Тураева Зулфия Эркабоевна - Янгибозор маиший хизмат касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.


445-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Машарипова Муқаддас Гайратовна - Янгибозор иқтисодиёт коллежи директор ўринбосари.

Комиссия раиси ўринбосари: Алимов Давронбек Тураевич - Янгибозор тумани
халқ таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими
ҳисобчиси.

Комиссия котиби: Сапарбаев Бекпулат Абдурахманович - Янгибозор иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси.

Комиссия аъзолари: Абдуллаева Сабоҳат Норматовна - Янгибозор иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси, Маткурбанов Омонбой Одилбекович - Урганч давлат университети магистранти, Гоипов Кузибой Куранбоевич - "Ўзагросуғурта” ДАСК Янгибозор тумани бўлими ҳисобчиси, Рахимова Хамида Курамбаевна - Янгибозор тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси, Манглиев Эргашбой Рахимович - Янгибозор тумани "Халқобод” маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла фаоли, Сўпиев Элдор Рустамбоевич -
Янгибозор иқтисодиёт коллежи ўқитувчиси

446-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Қурязов Ҳамдам Рўзимбаевич - Янгибозор туман 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Артиқов Мақсуд Рўзимович - Янгибозор туман 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Комиссия котиби: Аннамуратов Жуманазар Халбаевич - Янгибозор туман 8-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия аъзослари: Искандаров Турсунбой Қўзиевич - Янгибозор тумани
Қоратепа маҳалласи қўча бошиси, Жуманов Азимбой Худаярович - Янгибозор тумани
Қоратепа маҳалла фуқаролар йиғини маҳалла посбони жамоат тузилмаси раҳбари, Тўлиев
Янгибой Қодирович - Янгибозор тумани Қоратепа маҳалласи қўча бошиси, Қарриев
Махмуд Ахмедович - Янгибозор тумани Қоратепа маҳалласи қўча бошиси, Рахимов
Азизбек Абдуллаевич - Янгибозор тумани 18-сон умумий ўрта таълим мактаби
ўқитувчиси, Аллаберганов Мухтор Бахтиёрович - Янгибозор тумани "Қоратепа” маҳалла
фуқаролар йиғини масъул котиби.

447-участка сайлов комиссияси:

Комиссия раиси: Абдукаримов Тўрабой Қўзиевич - Янгибозор тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби директори.

Комиссия раиси ўринбосари: Эшимова Зулхумар Рахимовна - Янгибозор тумани 22-сон умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Комиссия котиби: Жуманова Сайёра Кузиевна - Янгибозор тумани 22-сон умумийўрта таълим мактаби ўкитувчиси.

Комиссия аъзослари: Қўзиев Қудрат Жуманазарович - Янгибозор тумани 7-сон
умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари, Самандаров Шавкат Мадримович -
Янгибозор тумани "Тозадўрман” маҳалласи фуқаролар йиғини маҳалла посбони
жамоатчилик тузилмаси раҳбари, Жуманиязов Шавкат Жумабоевич - Янгибозор тумани
"Тозадўрман” маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Абдукаримов Жуманазар - Янгибозор
тумани Тозадўрман маҳалла фаоли, Хушнудова Дилноза Қахрамоновна - Янгибозор
тумани 7-сон умумий ўрта таълим мактаби ўкитувчиси, Машарипов Шоназар Бекматович

- Янгибозор туман "Тозадўрман” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

2. Хоразм вилоятида Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи
участка сайлов комиссияларининг шахсий таркиби рўйхати маҳаллий матбуотда эълон
қилинсин.

Ўзбекистон Республикаси Президенти
сайловини ўтказувчи 12-Хоразм округ

сайлов комиссияси раиси Р.Жабборов

Комиссия котиби: Б.Бекчанов